Majka míří do Bratislavy !!!!

Zatímco převážná šást Vlčí smečky bude v sobotu bojovat o moravské mistrovské tituly, naše slovenská akvizice Mária ŠIMLOVIČOVÁ se připravuje na start v bratislavské hale Elán, kde se konají Přebory Středoslovenského kraje. 

Účastnice dorosteneckého MS v Kolumbii a 4 násobná slovenská šampionska loňského roku se po drobných zdravotních problémech zpočátku roku, dostává do pěkného "laufu" a v Bratislavě by ráda vylepšila přinejmenším svůj letošní nejlepší výkon 7,94 s . Ten zaběhla Mária při svém zatím jediném letošním ostravském startu. Nejlepší výkon, jaký kdy Mária běžela v  slovenské atletické hale Elán je dosud 7,85 s a zaběhla jej vloni při národním šampionátu, kdy vybojovala jeden ze svých 4 loňských mistrovských titulů. 

Halová sezóna na Slovensku je stejně jako v České republice pěkně dlouhá a končí až 6. března, kdy se konají, samozřejmě v Bratislavě, Mistrovství Slovenska dorostu.  Majka by ráda v letošním roce absolovovala kromě juniorského halového šampionátu (to se na SR dorostencům povoluje) i šampionát dospělých.

Nicméně halovou sezónu bereme jako většina tuzemských atletů, jen jako přípravu na nejdůležitjší starty sezóny hlavní. Pro Majku tím nejdůležitějším startem bude bezpochyby první dorostenecké Mistrovství Evropy, které se koná uprostřed července v gruzinské Tbillisi.  Majka zatím jako jediná slovenská dorostenka má splněný na tuto akci přísnější A limit, který vypsal Slovenský atletický svaz. Limit byl stanoven na 24,90 s a Majka jej překonala na MSR v Dubnici, když v protivětru -1,0 m/s(!!) běžela vynikajících 24,83 s !! Tento čas Majku zařadil na 1. místo nejen mezi slovenskými dorostenkami, ale i juniorkami a  v kategorii dospělých beželo na Slovensku 200 m distanci rychleji jen 6 žen než 16 letá dorostenka ........ Požadované minimum pro účast v Tbillisi však musí Majka minimálně jednou potvrdit i v letošním roce. 

V hale se však Mária bude v letošním roce soustředit jen na nejkratší sprint. Zdá se jí podaří zaútočit na osobní maximum 7,79 s ukáží následující týdny.... :)

J.V. 4.2.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved