V neděli v Bratislavě o dorostenecké tituly !!!

Zatímco v České republice halová sezóna již prakticky skončila a členové Vlčí smečky po krátkém odpočinku začnou s 10 týdenní náročnou přípravou na sezónu letní, na Majku ŠIMLOVIČOVOU čeká ještě jeden domácí vrchol. V neděli se v bratislavské hale Elán koná dorostenecký, slovenský šampionát !!

Majka už má za sebou letos dva národní šampionát - juniorský a dopělých. Z juniorského si odvezla po zásluze bronzovou medaili, minulý víkend při své premiéře na šampionátu dospělých vybojovala v běhu na 60 m finále, ve kterém skončila 7.

Od letošní sezóny zatím očekávala 16 letá slovenská mládežnická reprezentantka o něco více. Majka na nejkratším sprintu běžela čas 7,84 s , což je její druhá nejrychlejší šedesátka kariéry, ale osobní rekord z pražské O2 arény z minulého roku (7,79 s) zatím odolává.

V neděli bude mít Majka v boji za mistrovským titulem největší soupeřku v Patrícii Garčárové, která již zvítězila na juniorském šampionátu a letos běžela velmi hezký osobní rekord 7,78 s. Letošní bilance vzájemných soubojů mluví rovněž pro závodnici ze Špišské Nové Vsi. Patrícia Majku v přímem souboji Patrícia 2x porazila a jej jednou, hned v úvodu sezóny prohrála.

Počítat se musí i s dalšími nadějnými slovenskými sprinterkami, zejména s Petrou Močáryovou z AC Stavbár Nitra( letos 7,93s) a Sárou Polyakovou z Bratislavy, která letos běžela 7,94 s.

Rozhodně tak nedělní závod v bratislavské hale Elán slibuje napínavý a dramatický souboj o slovenský  titul i další cenné kovy.