Majka to zvládla...

Teprve 16 letá MÁRIA ŠIMLOVIČOVÁ má za sebou svůj první start na MS v kolumbijském Cali. Dle papírových předpokladů, neprošla do dalších bojů sítem rozběhů, ale svůj úkol zvládla. "Nepodělala" se z atmosféry velkých závodů, doběhla do cíle v 3. nejrychlejším čase své atletické kariéry a v celkovém pořadí za sebou zanechala téměř dvě desítky soupeřek z celého světa.

K tradičně nejsilněji a také nejpočetněji obsazené disciplíně nastoupila ke svému 4. běhu naše "Vlčice" v 10.58 minut. Stadion s kapacitou 60 000 (!!) diváků může na někoho silně dolehnout jako deka, ne však na naši "Strelu z Horky" . O čemž svědčí i důkaz nejrychlejší startovní reakce ze všech soupeřek jejího běhu a celkově jeji rakce byla 5. nejrychlejší z celého startovního pole 60 závodnic !!

Po technicky dobře zvládnutém běhu nakonec doběhla Mária v čase 12,35 s na 7. pozici, celkově se zařadila na dělené 44. místo. Na postup do 24 členného semifinále byo potřeba zaběhnout 11,96 s a to ještě v našich možnostech zatím ještě není. Mezi Evropankami Majka doběhla již na lichotivější 15. pozici. Právě příští rok se koná premiérové, dorostenecké Mistrovství Evropy a mladinka Majka zůstává i pro příští rok dorostenkou...... Nemůže být pochyb, že zkušenosti v Kolumbii nyní nabyté, se budou rychlonohé "Vlčici" moc a moc hodit...

Pro Majku, ale MS ještě zdaleka nekončí. Dnes poběží svůj druhý závod a tou je dvoustovka. Majka se postaví na start přesně v 11.03 místního, tedy 18:03 našeho času a její papírové vyhlídky jsou ještě zajímavější, než na poloviční distanci. Majka poběží v 5. běhu ze celkového počtu 7 a bude startovat v pro ni výhodné 8. dráze.

Tak DRŽTE Majce PALCE, ať se jí závod vydaří !!!