Houževnatá Majka si v Trnavě poradila s tropickými teplotami i soupeřkami !!!

Extrémní teploty provázely 1. den dorosteneckého slovenského šampionátu v Dubnici nad Váhom. Tam odjížděla Majka ŠIMLOVIČOVÁ, jako jedna z horkých favoritek na vítězství v běhu na 100 m, což se nakonec i stalo.Velkým překvapením a to alespoň pro mne velmi nemilým, však byla změna časového pořadu v den závodu, kdy pořadatelé  vzhledem k vysokému počtu startujících přidaly meziběhy a tak mladé atletky , byly nuceny při teplotách přesahujících 30 C absolovovat v rozpětí 2 hodin 3(!!) stovkové běhy, což je vskutku hodně velký extrém !!!  Chápu sice snahy při 6 drahách na rovince o co nejspravedlnější postupový klíč, nejse si ovšem vůbec jistý, zda mladší žákyně ročníku 2002 s časy nad 15 sekund mají opravdu na vrcholné domácí dorostenecké akci startovat ??? Pořadatel ale rozhodl, jak rozhodl a my se ,museli dané situaci přizpůsobit.... O to je cenější způsob, jakým to Majka zvládla a po zásluze si odběhla pro další mistrovský titul !!!!

Jak jsem již předeslal, Majka dnes v úmorném vedru absolovovala 3 stovkové běhy, v rozpětí 2 (!!) hodin. Všechny bohužel v silném protivětru. Rozběh jsme chtěli pojat jako rychlejší rovinku a nakonec z toho byl trochu neskutečný čas 12,69 při protivětru -1,2 m/s. Neskutečný proto, poněvadž Majka už od 50. metrů úplně vypustila a hlídala si první postupové místo, které jí garantovalo optimální nasazení v meziběhu.

Právě meziběh asi přinesl nejlepší projev mladé slovenské "vlčice" z celého dne. Při protivětru -2,4 m/s při zcela uvolněném běhu s vypuštěným závěrem dosáhla na dnešní poměry vynikajícího času 12, 47 s. Druhá v cíli Patricia Garčárová, která pokud si chtěla zajistit účast v 6 členném finále, musela běžet naplno, doběhla 31 setin za Majkou. Jsem si téměř jist, že pokud by Majce při tomto běhu foukalo optimálně do zad a běžela by napplno, otřásala se v základech 12 sekundová hranice... VIDEO

Ve finále, které se běželo 45 minut po meziběhu, už byla na Majce znát narůstající únava, přesto si poradila bravurně nejen s ní , ale i se všemi soupeřkami. Po dobrém startu, ovšem s průměrnou startovní reakcí (0,186) zvítězila stylem start - cíl v čase 12,36 s i když v samotném závěru na ní zle dorážela v dobré formě běhající závodnice Tatranu Spišská Ves - Paricia Garčárová (12,43), která překvapivě porazila domácí Petru Močáryovou (12,53) .... Stejně jako v předchzích bězích, i ve finále mladým atletkám znepříjemňoval jejich pořínání opět silný protivítr, který tentokrát vál proti síle běhu o rychlosti -2,1 m/s ...... VIDEO:

Hezké finále, které si budu dlouhý čas pamatovat a zasloužené vítězství Majky, která nyní musí doma,  v Horce nad Váhom, rychle regenerovat, tak aby se zítra mohla v plné síle postavit na start dvoustovky, tedy discilíny, kde rovněž dominuje slovenským průběžným, dorosteneckým tabulkám. Děkujeme za vaši podporu, zejména na sociálních sítích a držete nám palce i zítra !!!