ČESKO - SLOVENSKÁ RADOST !!!!

Skvělé představení má za sebou při dnešních žákovských Mistrovstvích Slovenské republiky, které se konalo v bratislavské hale Elán, Mária ŠIMLOVIČOVÁ. Její zásluhou si může "Vlčí smečka" připsat historicky první slovenský mistrovský titul !! Ten Majka  získala v běhu na 60 metrů a jako bonus přidala ještě stříbro v běhu na 150 metrů. Dokonole tak napodobila žákovskou sbírku její tréninkové partnerky Kateřiny Vávrové, které si vloni z Jablonci nad Nisou, kde se konal žákovský šampionát český, odvezla stejné kovy, v identické kombinaci disciplín.

Majka v posledních třech týdnech laborovala se zraněným nártem a trénovala velmi jen velmi sporadicky a v mírné intenzitě. Nelze se tedy divit, že  po včerejší nešťastné anabázi s nemocným Zdeňkem Stromšíkem v pražské Stromovce, jsem byl jako na trní.... Kdyby se měl podobný scénář opakovat i v Bratislavě, mé srdce by to již asi nevydrželo. Od první minuty, kdy jsem ale vstoupil do halyElán mi bylo jasné, že  dnes to bude dobré. Dnešní a včerejsí den byl jako den a noc. Oproti Zdeňkovi Majka byla v absolutní pohodě, noha "držela" a tak jsem měl oprávněný důvod k optimismu.

Již první rozběh pasoval Majku na šedesátce do role favoritky. S přehledem a s velkým náskokem postoupila s časem 8,07 s do 6 členného finále s nejlepším výkonem. Ve finále pak už šlo jen o to  nic nezkazit. Tak samozřejmé to zase není, poněvadž oproti Česku, platí na Slovensku nulová tolerance ulitých startů i v kategorii žákyň a zátěžové bloky bývají nekompromisní....

Ve finále šedesátky byla pak Mária až příliš opatrná a zoufalou startovní reakcí (0,192 s) napodobila dokonale včerejsí starty Zdeňka, ale hned od prvních metrů poté co opustila startovní bloky se drala do čela, aby nakonec dovedla svou misi suveréně do vítězného konce v nejlepším letošním čase 8,05 s !!!! Že to nebylo pod magickou 8, což si Majka moc přála, lze hledat, právě v neuspokojivé startovní reakci.... Ale titul je titul, ten se počítá, ten má přednost a Majka to zvládla dokonale!!! 

Po krátkém rozhodování, zda nastoupit i k přihlášenému běhu na 150 metrů jsme se rozhodli, že poběžíme. Ostré bratislavské zatáčky haly Elán, sice nebyly příliš ideální, pro poraněný nárt mladinké slovenské, sprinterské naděje, nicméně i tady si Majka se situscí poradila bravurně. Na velmi dobře připravenou závodnici AK SLavia Bratislava Sáru Polyákovou, která zaostala časem 19,01 s jen dvě setiny sekundy za halovým žákovským rekordem Slovenska, to sice dnes nestačilo, ale Majka doběhla do cíle v novém halovém osobním maximu 19,41 s a druhé místo uhájila s náskokem 68 setin sekundy před třetí Garčákovou ze Spišské Nové Vsi.

Majčiny výkony tak zacelily mé včerejší rány, kdy mně bylo velmi líto nemocného Zdeňka Stromšíka, který nemohl bohužel předvést to nejlepší ze svého umu. Inu takový je už trenérský úděl. Je to ona pověstná sinusoida, nahoru dolů, nebo chcete li jako na houpačce. Včera jsme v pražské Stromovce procházeli "údolím stínů" dnes byl v Bratislavě i přes nízkou oblačnost se šedými mraky Dunaj blankytně modrý 

VELKÁ GRATULACE MAJKA !!!

 

J.V. 16.2.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved