Slovenský žákovský rekord se otřásal v základech, ale odolal .....

Vítězstvím a dvojnásobným překonáním osobního halového rekordu se rozloučila v Jablonci nad Nisou  s žákovskou kategogorií Mária ŠIMLOVIČOVÁ.  Slovenský halový rekord Lenky Kršákové z roku 2006 se podvakráte otřásal v základech nakonec ale atakům naší "strely z Horky" odolal.

Tradiční Pomerančový mítink přilákal na jabloneckou Střelnici více jak 600 (!!) atletických závodu chtivých mladých atletů a atletek !!! Tradičně skvělí a obětaví jablonečtí organizátoři zvládli masový nápor atletické omladiny opět na jedničku a konkrétně nám připravili nadstandartní podmínky, za což jim musím ještě jednou alespoň touoto cestou poděkovat. Navíc na kvalitní mládežnickou atletiku s jejím vrcholem v podobě souboje vynikající  české sprinterky Anny Kerbachové a nejlepší slovenskou žákovskou sprinterkou současnosti Márií Šimlovičovou lákali i prostřednictvím i českého Deníku (více ) Nakonec sice z avizovaného souboje sešlo, poněvadž Anička zvolila jinou kombinaci dosciplín, ale i tak se bylo rozhodně na co dívat.

Majka se obětavým jabloneckým  funkcionářům odvděčila dvěma velice kvalitními žákovskými  výkony a nenechala nikoho na pochybách, že do halové sezóny, která naplno vypukne již za měsíc má výborně našlápnuto. Nedříve překonala v rozběhu své osobní halové maximum o 5 setin na 7,98 s , o hodinu později ještě 2 setiny sekundy ukrojila a jen ne příliš povedená startovní reakce zapříčinila, že slovenský halový rekord Lenky Kršákové z roku 2006 odolal. Majka za ním zaostala ve finále o 8 setin sekundy, ale smutnit rozhodně nemusí. Dva časy na nejkratší sprinterské distanci pod 8,00 s z plné přípravy a bez její speciální části, jsou velkým příslibem do nejkratší budoucnosti.

A tak i po včerejšku zůstává jediným žákovským halovým rekordem naší skupiny Zdeněk STROMŠÍK. Ten v roce 2008 zaběhl na Strahově při Vánoční hale na žáka neskutečných 6,93 s. Kačce VÁVROVÉ "utekl" žákovský halový rekord o 14 dnů, když požadovaných 7,65 s (hodnota českého žák. hal. rekordu) zaběhla o 2 týdny později, tedy po přestupu da kategorie dorostu. Kateřina v Bratislavě, v závodě ve kterém v přímém souboji porazila slov.reprezentatnku Veldákovou zaběhla dokonce o 2 setiny lépe, konkrétně 7,63 s !! Ze včerejšího vystoupení Majky ŠIMLOVIČOVÉ mám pocit, že něco podobného se "povede" i její tréninkové sparingce ze Slovenska.  Žádný jiný pokus totiž již do koce roku mít nebudeme. Seriál prosincových žákovských závodů sice pokračuje v Česku i na Slovensku, my však již v úterý odlétamé z mnichovského letiště Josefa Strausse za teplem... Až do Vánoc nás bude hostit naše tradiční destinace. Ostrov věčného jara - GRAN CANARIA...

J.V. 7.12:2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved