Zlatý Majčin comeback ..... 

To co možná na Slovensku ne každý  z odborné veřejnosti předpokládal se stalo skutečností !!! Mária ŠIMLOVIČOVÁ si při svém teprve druhém letošním, slovenském startu pod širým nebem,  vybojovala mistrovský titul a svým vítězstvím si zajistila účast na mezistátním utkání ve slovinském Mariboru, které se koná o 2 týdny později !!!!

Slovenské veřejnosti možná Majka v posledním půlroce malinko zmizela z očí. Poté co jsme se v březnu rozhodli k radikální léčbě, Majka se ve své rodné vlasti příliš nevyskytovala a první slovenský start absolovovala až koncem srpna v Dubnici. Kdo však sledoval Majčin výkonostní progres za poslední týdny, kdy poprvé po zranění běžela 16. srpna  8,29 s a o 3 dny později v Olomouci  čas ještě o 3 setiny horší  dobře věděl, že koncem srpna už dokázala Majka vylepšit na 8,00 s  v úterý dokonce na větrných 7,79 a regulérních 7,98 s .....

Zejména brněnské vítězství před 3 dny na EKAGu a skvělý finálový čas vlilo Majce do žil zdravé sebevědomí a trenérovi jistotu, že pokud se nestane nic mimořádného, Majčin comeback bude úspěšný.  Tento předpoklad Majka potvrdila již v rozběhu, který suveréně vyhrála v čase 8,05 s a do 8 členného finále postouipila z prvního místa. Karta se najednou obrátila a Majka která měla zapsána třetí nejrychlejší čas, se rázem stala horkou favoritkou a bylo to znát i na tvářích slovenských soupeřek,ve kterých se mísil moment překvapení s respektem. 

I toho dokázala sebevědomá Mária využít a od prvních metrů bylo zřejmé, že si šanci na zlatý titul nenechá vzít. I přes mizernou startovní reakci (0,253 s) se Majka drala jako rotwailer dopředu a nakonec proťala cílovou pásku jako prvá v druhém nejrychlejším čase historie žákovských slovenských šampionátů 7,95 s !!!! Až 12 setin doběhla na druhém místě v čase 8,07 s Rizmanová Michaela z Trenčína a o 3. místo se podělily ve shodném čase 8,09 s Pomajbová Paulína z Piešťan a favorizovaná Petra Močáryová z Dubnice nad Váhom, která do soutěže vstupovala nejlepším letošním výkonem 7,91 s !!!!  VIDEO:

VELKÁ GRATULACE a VELKÝ RESPEKT jakým způsobem se dokázala talentovaná slovenská sprinterka po těžkém zranění vrátit na atletický ovál. Bravo Majka !!! zítra jdeme bojovat o medaili na stopadesátce, kde se představí i slovenská rekordmanka na této distanci Sára Polyaková !!!

TAK DRŽTE PALCE !!!! 

J.V. 13.9.2014

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved