Soustředění zatím plní svůj účel na 100 %....

Dnes začíná ve švýcarském Curychu ME a my držíme všem našim reprezentantům všechny palce co máme !! My tady v Nymburku využíváme poslední možnosti "přitrénovat", dál už budeme v nadupané termínovce jen a jen závodit.

Zatím všichni tady plní své povinnosi jako stachanovci na 100 % a jsou si dobře vědomi, že pokud chtějí svou výkonnost v druhé polovině ještě vylepšit, nic jiného jim nezvývá. Po dlouhé době kompletní a konsolidovaná tréninková skupina doplněná o Pavlínku Karešovou z tréninkové stáje Martina Michalského dělá dobrý dojem a není seco divit. Vždyť mezi nimi najdete letošní lídry ve svých kategoriích Zdeňka STROMŠÍKA (100 m - U23) , Kačku VÁVROVOVU (200 m - dorky) , nebo nejrychlejší slovenskou žákovskou sprinterku Majku ŠIMLOVIČOVOU. Ta naposledy závodila v únoru na halovém Mistrovství Slovenska, kde ybojovala domácí mistrovský titul a pak se kvůli dlouhodobému zranění odmlčela na téměř půl roku. Tuto sobotu se Majka vrací na atletický ovál a tréninkové ukazatele zatím naznačují, že se rozhodně nemusí obávat  a může se postavit na start se zdravým sebevědomím.

Vysoko v českých  průběžných tabulkách je i žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ, konkrétně časem 7,97 s 6. na 60 metrové distanci a  časem 18,82 s 4. na stopadesátce. Taktéž Štěpánka se tady již pořádně rozběhala a včera při tempových dvoustovkách patřila na tréninku k nejlepším. Své úsilí směřuje k žákovskému MČR v Plzni a bylo by krásné, kdyby to mladé závodnici poprvé na domácím šampionátu "cinklo".

Do finále na MČR "22" by se rád podíval i s různými zraněními poslední rok bojující Vašek VLČEK. Ten toho zatím letos moc neodzávodil, přesto mu pouhé 3 čtyřstovky přinesly osobní rekord 49,47 s a to jej v kategorii "22" řadí na 12. místo průběžných tabulek. Pokud by se Vaškovi podařilo na podzim stáhnout čas pod 49,00 s bude s letošní sezonou, kdy jej od samého počátku provázejí netypická atletická zranění spokojený. 

V ataku na oddílový rekord na který Vaškovi scházely 2 desetiny sekundy byl rychlejší nováček ve skupině Adam ZELINKA. Tomu se podařilo po půlročním tréninku zaběhnout výborných 48,84 s a zařadil se v kategorii mužů na výborné 22. místo. Také Adam se bude na podzim snažit ze svých již tak velice kvalitních osobáků neco ukrojit. Zejména na dvoustovce, kde zatím jeho osobní maximum čini 22,16 s pokud se mu podaří lépe zvládnout první polovnu tratě, by z jeho zásobou sprinterské vytrvalosti testu na buňkách rychlosti maximální (30 m letmo 2,88) neměl být problém pokořit hranici 22 sekund.

No a Simča SEDLÁČKOVÁ má na podzim už jen jediný úkol a sice atakovat osobní rekordy. Poté co jsme se protrápili první polovinou sezóny šla její výkonost od zahájení léčby boreliozy, zatím alespoň na tréninku den ode dne nahoru a pokud tento trend potvrdí i na závodech, trenérovi spadne ze srdce jeden velký kámen.

J.V.12.8.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved