Rok 2004

Tak takto vypadali andílci zpočátku - roztomilé dívenky, které chtěly běhat a skákat. Pomalu trénovaly, rostly a zlepšovaly se...

Andílci trénovali, rostli a nabírali sílu a atletické dovednosti. Už jim nestačil Krajský přebor a chtěli se účastnit také Mistrovství republiky. Amča, Pavlína a Klára se stali nejúspěšnější trojicí z jednoho oddílu mladších žákyní v republice. V českých tabulkách byly na těch nejvyšších místech a již se těšily do kategorie starších žákyň !

 

 

 

 

Rok 2008

To jsou andílci v roce 2008: skupina medailistů z Mistrovství republiky žactva v Třinci. Andílci jsou druhým rokem starší žáci a dominují na Mistrovství republiky starších žáků a žákyň. Andílky doplnil Dominik Žižka - klučík s andělským úsměvem a rychlýma nohama. Dominik nečekaně získává svou první medaili (bronzovou) na 300 metrů a po počátečních rozpacích jej skupina definitivně vítá ve svých řadách. Andílci již nejsou jen děvčata.

Celkem získávají na tomto Mistrovství šest medailí.

Čeká nás nová zkušenost přestup do kategorie dorostenců a snaha obhájit vrcholné pozice

 

 

 

 Rok 2009

Na svém prvním mistrovství republiky v kategorii dorostu získávají andílci: zlato na 100 m, 4 x 100 m (spolu s Evou Jeníkovou) 4x400 hoši společně s Lukášem Kožíčkem a Jindrou Králem. Stříbro v dálce. Bronz v trojskoku a na 400 metrů.

K andílkům přichází Filip Spura - atlet s bohatými atletickými zkušenostmi od dětských let.

Andílci již nejsou pouze dívčí skupina a Dominik má sparingpartnera do těžkých tréninků

 

 

 

 Rok 2010

Rok titulů mistryň české republiky - andílci vládnou na dorosteneckých skokanských sektorech v dálce a trojskoku. Amča a Klára získávají titul mistryně republiky v těchto disciplínách. Dominik obhajuje v nevídaně silné konkurenci bronzovou pozici na 400 metrů. Filip si i přes mnohé zdravotní problémy tvoří osobní rekordy po mnoha měsících a někdy i po letech.

Andílky opouští zakládající, vždy rebelující avšak nadaný andílek Pavlína Soprová, rozhodla se ukončit atletickou kariéru a věnovat se více volnému času.

Na podzim se k andílkům přidávají další hoši: Tomáš Dostrašil, Martin Černák, Ondřej Rapp a Vojtěch Karásek. Počet andílků se tak dostává na číslo 8. Děvčata již ztratila svou početní převahu a další, zdá se, nejsou ochotna pracovat takovým způsobem jako zakládající členky skupiny Amča a Klára, které společně s Dominikem čeká přechod do další kategorie.

Z dorostenek a dorostenců se stanou juniorky a junioři a budou to mít složité aby obhájili své pozice v české atletice.

 

 

Rok 2011

První rok úspěchů na MČR do 22 let. Rok ve kterém doznala skupina rozšíření a změny ve složení. Rok ve kterém jsme s Amčou a Klárou hostovali za JAC Brno v soutěžích družstev juniorek. V tomto roce jsme se účastnili s Amčou a Klárou kromě Mistrovství republiky juniorů také již Mistrovvtsví republiky dospělých a zvláště pak Mistrovství do 22 let v Písku, kde Klára překvapivě vyhrála trojskok. Obě děvčata opět reprezentují v mezistátních utkáních juniorek.

Kromě holek však získává na Mistrovství republiky žáků i Tomáš Dostrašil a kromě toho také poprvé reprezentuje na Mezistátním utkání žactva. Skupinu opouští Martin Černák, který jde na sportovní gymnázium.

K andílkům se přidává Valeriy Hres, který výborně zapadl k odstatním žákům a vytváří se skupinka Mladých Pušek - které se chystají vystřílet také nějaké úspěchy. Do skupiny přichází také LInda Mejstříková běžkyně s velkým potenciálem, která ráda běhá - a to je u běžkyně dobrá vlastnost. Linda brzy začíná překonávat počáteční ostych a ukazuje, že ve skupině bude přínosem.

Příští rok bude z pohledu Andílků poslední juniorský, pro žáky poslední žákovský a tak se těším jak všichni zůročí zimní a jarní přípravu.

 

Rok 2012

Andílci mají ve svém středu Mladé Pušky, které vystříleli nebývalý úspěch v žákovské kategorii. Při svých startech ve štafetách při Mistrovství republiky žáků ani jednou neprohráli a získali tři tituly Mistrů republiky na 3x300 v hale, 4x60 a 3x300 venku.

Všichni se velmi výrazně výkonostně posunuli a obsazují přední pozice v žebříčcích a Ondra Rapp se z ošklivého káčátka pomalu začal stávat atletem, když z MČR žactva venku dovezl 2 individuální a 2 štafetové medaile ! Je to rok zisku prvních medailí andílků na MČR dospělých - Klára získává bronz v trojskoku jak v hale a zvláště pak také venku v krásném závodě ve Vyškově. V juniorských závodech pak v republice jasně dominuje s převahou více jak půl metru.

Je to také rok maturitní pro zakládající andílky Amču a Kláru - ty se poprvé neúčastní soustředění v San Benedettu, kde naopak s námi odcestovala i nově spolupracující tyčkařka Karolína Hovorková. Na jarním soustředění se pak ve vynikající pohodě představila Linda Mejstříková, která zvládala neuvěřitelné treninky. Linda svou píli a houževnatost zhodnotila v hale stříbrnou medailí na 800 metrú. Ovšem v létě dokázala malý zázrak a rok po svém vstupu k andílkům a poté co začala systematicky trénovat dokázala odvážným způsobem start - cíl vyhrát Mistrovství republiky dorostenek !

Podzimní část sezony se vydařila Kláře - ta obhájila titul Mistryně republiky na MČR do 22 let v trosjkoku. V žácích se dařilo Vojtovi Karáskovi zlepšovat osobní rekordy a ostatní pak po náročném září byli rádi, že si budou moci odpočinout a začít se připravovat na příští sezonu.

Amča mně překvapila nápadem jak nově ztvárnit Martyho Andílky - byl to velmi vydařený počin !

Celkem získavají Andílci na Mistrovstvích republiky včetně halových 19 medailí ! To není špatný výsledek.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved