Andílci si z Mistrovství republiky přivezli 4 medaile.

O víkendu 14-15 února 2009 bojovali Martyho andílci na republikovém šampionátu o medaile. Bylo to první vystoupení andílků v dorostenecké kategorii na této úrovni. Všichni si za své vystoupení zaslouží velké uznání za bojovné výkony a překonané osobní rekordy.

Jak tedy dopadli jednotliví andílci ?

Anna-Marie Rappová

60 m

poté co zjistila, že na tomto šampionátu se rozhoduje o postupu do finále již v rozběhu a nekoná se semifinále byla na startu obrovsky nervózní neboť velmi chtěla běžet finále o medaile.

Ve svém rozběhu nakonec skončila třetí časem 7,99 což nakonec na postup do finále sice velmi těsně ale přeci jen stačilo. Její běh v rozběhu byl poznamenán nervozitou a byl trošku křečovitý.

Po informaci o postupu do finále Amča viditelně ožila, již na rozcvičení vypadala uvolněně a plná síly. To se ve finále potvrdilo a Amča velmi dobrým a uvolněným během dosáhla času 7,86. což znamenalo druhé místo a stříbrnou medaili za vítěznou Simonou Havlovou z Tábora, která běžela výborných 7,81.

A tak zde byla první medaile na mistrovství !

Dálka

Po úspěchu na sprintérské trati se Amče vrátilo sebevědomí a síla pro další disciplínu. Bohužel stalo se to co nikdo nepředpokládal a Amča poprvé ve své kariéře dosáhla tří přešlapů a tím pádem nepostoupila do finále. Všechny tři skoky byli evidentně s přešlapem a byli poměrně dlouhé pravděpodbně by stačily na medaili, ovšem na možná se nehraje.  Ten den jsme byli prostě přílš rychlí a tak ze vzájemného souboje s výbornou dálkařkou a atletkou Markétou Mikešovou z Tábora nakonec vyšla Markéta vítězně.

Klára Michalská

60 m př.

Klára po svém zranění no podzim loňského roku pomalu sbírala síly a vůbec nebylo jasné zda nakonec halovou sezonu nevynechá. Léčení šlo dobře a tak jsme pomalu začali trénovat a rovnou techniku a kvalitu. Vyplatilo se. V rozběhu Klára zaběhla osobní rekord 9.24 a časem se dostala do finále. Ve finále pak svůj osobní rekord ještě stlačila na výborných 9,17 a skončila na sedmém místě. V letošním finále bral medaili až čas pod 8,80 což bylo na Kláry síly. Překvapivě vyhrála skvělá překážkářka z Pardubic Nikola Řehounková, která časem 8,65 předvedla nevídané a skvělé zlepšení.

Pavlína Soprová

60 m př.

Pavlína tenotkrát nenastupovala do závodu jako favoritka a útočila ze zadních pozic. Její dosavadní letošní čas 9,22 ji řadil až do druhé desítky v halových tabulkách. Pavlína však předvedla jakou je bojovnicí se závodnickým srdcem. V silném rozběhu zaběhla nejlepší výkon sezony a osobní rekord 8,91 a postoupila do finále. Ve finále již nebylo slabších soupeřek, překážkářky na startu byly tím nejlepším co v současné době v dorostenecké kategorii je. Finále bylo velkým bojem a bohužel se v něm Pavlína dopustila několika drobných technických chyb, což ji stálo lepší umístění. Přesto dosáhla opět zlepšení OR na 8,84 a doběhla na pátém místě. V takové konkurenci se prostě projeví každá i sebemenší chybička. Pavlína zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, kterou nad překážkami předvedla.

Dominik Žižka

400 m

Co k němu dodat - prostě Drtivý a pro soupeře zničující finiš ! Dominik nastoupil ke svému rozběhu v sobotu odpoledne a běžel v rozběhu, ze kterého by se dalo postoupit. Tento rozběh se nakonec ukázal velmi silný neboť z něj postoupili do finále nejen vítěz, ale i další dva s časem. což byl Domink a Tomáš Krištof. Domink se od začátku držel tradičně vzadu a zaútočit na postup se rozhodl opět až na rovince. Jenže rovinka v hale na Stromovce je o poznání kratší než v Jablonci. a tak měl Dominik opravdu co dělat aby se dostal na přední pozice. Nakonec z toho bylo druhé místo v čase 52.85 - nový OR. Finále které se běželo v poledne v neděli pak již bylo loterií. Favorité nasadili dábělské tempo a Dominik po 50 metrech ztrácel asi tak 50 metrů. Ani druhé kolo nenaznačovalo, že by se Dominik snad mohl dotáhnout na medailové umístění, ovšem v poslední zatáčce a na rovince v předvedl Dominátor nevídaný finiš, kterým v čase 52,25 opět vylepšil OR a dosáhl na bronzovou medaili.

Dominik společně se štafetou dosáhl také na stříbrnou medaili se štafetou 4 x 200 a stal se dvěma medailemi jedním z nejúspěšnějších atletů LIAZ na mistrovství.

Štafety 4 x 200 dorostenek  a 4 x 200 dorostenců

Dorostenky ve složení Eva Jeníková, Pavlína Soprová, Klára Michalská a Anna-Marie Rappová - předvedly nevídaný výkon !!

Přesto, že jsme byli tradičně nasazeni do slabšího běhu ukázalo se to nakonec jako výhoda neboť jsme se nemuseli strachovat z kolizí při předávkách. Všechan děvčat běžela sólo závod proti času - čas vítězné štafety z prvního běhu jsme již znali. Všicni běželi způsobem který budil obdiv a předávky byly provedeny výborným způsobem - na riziko v pohybu a naplno. Konečný čas 1:45,64 byl skoro o dvě desetiny lepší než čas vítězek prvního běhu - štafety z Tábora. Všechna děvčata běžela možná rychleji než jsou schopna a dokázala, že jsou tým ve kterém je velká síla. První místo a titul Mistryň republiky si zaslouží - BLAHOPŘEJI !!

Dorostenci ve složení Dominik Žižka, Vojtěch Truhlář, Lukáš Kožíšek, Filip Spura

Naši kluci byli nasazeni do prvního běhu, kde s USK Praha a Slovanem Liberec měli bojovat o Medaile. Liberec nastoupil s bojovým zbarvením hlav a hrozil všem oranžovou barvou. Toho se naši borci nezalekli a vyrazli do boje opět Liberec porazit - ostatně, že to umí prokázali již na Krajském přeboru. Všichni podali výkony na hranici a někdy možná nad hranicí svých možností, vyšly nám předávky a finišman Filip Spura donesl kolík na druhém místě v čase 1:35,03. Po napínavém sledování výsledků ostatních běhů jsme nakonec mohli vykřiknout  "Máme to !!! ". Druhé místo a stříbrná medaile !! Blahopřejeme !!!

Celkově hodnotím vystoupení andílků v rámci mistrovství jako zdařilé a všem děkuji za podané výkony a vzornou reprezentaci.