Marek nám sebral sen o zlatu a českém rekordu ......

Úroveň domácího šampionátu obohatily zejména sprinteři, kteří v hale Oakara Jandery ve Stromovce vyzdvihly úroveň svých disciplín  na evropskou a troufám si řící i světovou úroveň. Zejména dvě kategorie na sebe poutaly značnou pozornost. V kategorii dorostenek souboj dvou moravských závodnic Emilka Gerulová versus Veronika Paličková vyzněl jednoznačně ve prospěch svěřenky Zdeňka Lípy z Hodonína.Verča se v prvý den představila v neskutečné formě a ve finále zvítězila v novém národním rekordu, když ten starý, který byl do dnešního dne v držení od roku 1979 (!!) závodnice pražské RH  Mileny Tebichové, která v Sofii běžela před 34 lety čas 7,50 !!! Její čas, který odolával předlouhých 34 let dnes překonala na rychlém pražském Mondu Veronika PALIČKOVÁ o celé 4 setiny sekundy. Srdečná GRATULACE  !!!!

Snad ještě o něco více byl očekáván juniorský souboj dvou posledních účastníků z MSJ v Barceloně Zdendy STROMŠÍKA a Marka Bakalára. Po bezproblémovém postoupení z rozběhů, kdy Zdenda po nepovedeném startu (reakce 0,187) a s vypuštěným závěrem běžel velice solidních 6,89 s nastoupili oba aktéři  ve 13:30 k finálovému běhu. Atmosféra v hale by se dala krájet a v době startu by v hale bylo slyšet spadnout i ten příslovečný špendlík. Start se podařil napoprvé, bohuže ani druhá Zdendova reakce dnes nepatřila k těm alespoň průměrným a s reakčí dobou 0,162 s byl dokonce ze všech finalistů na startu nejpomalejší. Poněvadž Marek byl v reakci o 3 setiny sekundy rychlejší a hned po startu získal půlmetrový náskok a bylo defacto rozhodnuto. Baky chytl rytmus, krásně plynule přešel z akcelerační fáze běhu do švihu a proťal cílovou pásku jako první s náskokem 8 setin sekundy před naším Zdendou.Navíc v novém českém rekordu, když ten starý z roku 2010, který byl v držení Pavla Masláka překonal o 2 setiny sekundy !!!!  Zdendovi nestači ldruhý nejrychlejší čas jeho kariéry a 5. nejrychlejší čas juniorský všech dob tentokrát k titulu. "Predátor" Baky byl dnes lepší a den "D" skvěle načasoval formu. Vítězství navíc vyšperkované národním rekordem mu právem patří.

My jsme byli ti, kteří to dnes udělali dramatické a věřte, že to na Stromovce byla velká show, která bavila všechny přítomné. Z dvojice vynikajících mladých českých sprinterů, byl dnes lepší ten z Kladna. Zítra se beží dvoustovka a hraje se s novými kartami.  Zdeněk jistě bude chtít Markovi dnešní porážku vrátit a my se můžeme zajisté těšit na další dramatický souboj

Podrobnější analýzu přinese po skončení mistrovství....