Rozčarování ze dvoustovky.....

Druhý den pro nás pokračovalo MČR rozběhem dopolední dvoustovky. Ve skrytu duše jsem doufal, že by Zdenda mohl Bakymu oplatit porážku ze šedesátky, ale již úvodní rozběh naznačil, že tomu dnes bude jinak. Zdeněk nastupoval do soutěže jako lídr této discipliny a  s časem 22,29 s z vídeňské arény Ferry Dusíka patřil k favoritům na titul. Druhý den však nezastihl Stromšu v té správné pohodě.. Velké, především emoční vypětí ze sobotního dramatu šedesátky, zanechalo nejen na jeho organismu, ale zejména na duši značné stopy a bylo to znát již při rozcvičení. Psychická únava se přetavila v únavu tělesnou a na Zdendově projevu to bylo bohužel cítit.

Vyhrál sice 1. rozběh a zajistil si účast ve finále, ale závěrečné vypuštění s následnou kontrolou pozice bylo spíš nutným zlem, neboť dle svých slov Zdenda v druhé polovině tratě fodně vytuhl. Tatam byla lehkost ze soustředění na Kanárských ostrovech, kdy s úsměvem zvládal 4 třístovky v tenisách pod 38,0 s 8 minutovým intervalem... Bohužel letošní zima nám připravila horké chvilky a my jsme od 10. ledna nemohli na dráze díky sněhové ledové krustě pokrývající celý ovál odchodit jeden jediný úsek RV. A tak nejdelším Zdenovým úsekem v posledním měsící byl 60 m úhlopříčkový cika cak a to je prostě málo. Navíc ze třetí dráhy, která byla Zdenovi za rozběhový čas 22,42 se při jeho somatotypu moc útočit nedá a Zdena se v ní doslova usmýkal.

Zkrátka a dobře, z útoku na zlato nakonec nebyla ani medaile, jen ta bramborová. Na suveréního Marka Bakalára by dnes Stromšovi neposloužila ani dráha s mnohem mírnějším rádiusem, o stříbro se ale bojovat dalo a snad i mělo. Před měsícem, kdy Stromša ještě neměl tak mohutný výpadek v oblasti RV, by musel v hale na pohodu běžet pod 22,00 s . Dnes se protrápil ke 4. místu v čase 22,48 s a naději na bronz ztratil v závěru tratě proti houževnatému Albertu Holibkovi, který půlhodiny předtím zvítězil v běhu na 400 m.....

Rychle jsme se ze Stromovky po anglicku vytratili a prchali domů. Pobyt tam by nás už netěšil ani s přáteli, zklamání bylo příliš velké ...... Sto kilometrů za Prahou jsme se trošku vzpamatovali a zastávka u oblíbeného McDonalda naše jizvy na duši zahladila zcela .. Na dnešní dvoustovku co nejrychleji zapomeneme a po týdenním volnu se pustíme znovu do práce.

V letním období žádné "výmluvy" na absenci haly již neplatí. Máme za sebou super výsledek na šedesátce, čas 6,78 s koreluje s letním národním  rekordem a útok na něj, společně s úspěšnou kvalifikací na juniorské Mistroství Evropy jsou hlavními výzvami pro období, které stojí před námi.JDEME NA TO !!!

J.V. 23.2.2013

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved