Kačka obhájila stříbro, Štěpánka ve finále 5 . !!!!!

Druhý den "22" šampionátu se nám vydařil. Loňské stříbro ze dvoustovky obhájila Kateřina VÁVROVÁ, její úspěch umocnilo další finálové místo Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která skončila na dvoustovce na vynikajícím 5. místě. Jako lev se pral Honza VÁCHA, který porazil řadu nesmírně kvalitních sprinterů, ale v obou mužských sprintech se sešla letos mimořádně silná konkurence a jeho bojovný výkon na finále tentokrát nestačil....

I v neděli jsme se probudili do poměrně chladného a hlavně větrného rána. Nepříjemný severní vítr dost odebíral tělesné teplo, ale nic nemohlo zabránit našemu odhodlání poprat se o co nejlepší výsledek. S rozběhy se výborně vypořádaly obě naše zástupkyně. Kačka zcela suveréně opanovala 3. rozběh,když zvítězila s vypuštěným závěrem za 24,93 s. Také Štěpánka KOLÁŘOVÁ neponechala nic náhodě, když ve druhém rozběhu doběhla na 2. přímém postupovém místě časem 25,40 s a tak stejně jako v sobotu na stovce i na dvoustovce měla naše skupina jako jediná dvojí zastupení !!!

V samotném finále, které se běželo o 90 minut později dokázala Kačka VÁVROVÁ obhájit loňské stříbro  v čase 24,13 s !!! Teprve 19 letá juniorka se už 3 roky po sobě  nevrací z národního  šampionátu této věkové kategorie bez medaile. Po bronzu z dvoustovky v roce 2015 z Hodonína a dvou loňských stříbrech z obou sprintů na Kladně, přidala 2. místo i nyní v pražském Edenu. Kačka tak  ke dvěma juniorským zlatým double z haly a pod širým nebem a stříbru ze štafety z MČR dospělých v Třinci přidala již 6. cenný kov a celkem naše skupina z MČR a MSR letos přivezla už 19 medailí !!!!

Katce výborně sekundovala ve finále Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která doběhla v solidním čase 25,07 s na 5. místě Štěpánka KOLÁŘOVÁ, když za svými zády nechala mimojiné i talentovanou Slavistku Nikoletu Jíchovou, která se může pochlubit osobním rekordem 24,38 s !Štěpánka má rovněž za sebou úspěšnou sprinterskou sezónu, když na juniorském MČR v Jablonci nad Nisou, získala svou první mistrovskou medaili a přidala jedno 4. místo na dvoustovce, nyní na "22" tedy opět dvě výborné finálové umístění.

Co se povedlo holkám, se na Slavi nepovedlo Honzovi VÁCHOVI. V Edenu se sešla ale letos opravdu mimořádně silná konkurence v čele se Štěpánem Hamplem a Jirkou Polákem: Honza v rozběhu doběhl na 3. místě v čase 22,24 s a čekal jestli neproklouzne do finále s malým "q".Nakonec byl prvním nepostupujícím, skončil na 9. místě, ale za svými zády nechal takové borce jako například Vojtu Kolarčíka, který v loňském roce v Kladně získal na dvoustovce stříbrnou medaili !!!

Honza pak ještě nastoupil na prvním úseku čtvrtkařského vítkovického štafetovéh kvartetu, když svůj úsek po velmi obětavém výkonu zvládl na jedničku a výrazně tak přispěl k hezkému 6. místu Vítkovic. Kluci běželi ve složení VÁCHA-Hajduk-Janů-Symerský a dosáhli času 3:22,20 min.