Hořkosladký výsledek prvého dne šampionátu….

V pražské Stromovce včera proběhl prvý den národního šampionátu dospělých. Všichni 4 členové „Vlčí smečky“ podali vynikající výkony, největší pozornost se upírala ke Zdeňkovi STROMŠÍKOVI, zda se mu podaří splnit přísný limit ČAS, opravňující jej ke startu na HME v Bělehradě. Nakonec se to bohužel  nepovedlo, Zdeňkovi utekl mistrovský titul i limit, doslova o pověstný fous.

Skvělým výsledkem se prezentovala dvojnásobná halová juniorská mistryně ČR Kateřina VÁVROVÁ, která na šedesátce nejdříve jen o tisíciny sekundy postoupila do 8 členného velmi kvalitně obsazeného finále, v něm pak nečekaně sahala po medaili !!!!!

ZDENĚK STROMŠÍK

Zdeněk odjížděl do Stromovky s jasným cílem, ubrat jednu jedinou setinu ze svého letošního maxima a tím splnit limit ČAS, který by jej opravňoval ke startu na HME v srbském Bělehradě, kam česká reprezentační výprava odlétá již tuto středu.

Již v rozběhu bylo zřejmé, že forma Zdeňka neopustila a znovu zaběhl jeden z nejlepších časů, své kariéry (6,72 s) a po suverénním vítězství si zajistil postup do finále, které bylo nesmírně dramatické o což se zejména postarali svěřenec Dalibora Kupky a český rekordman Jan Veleba a náš Zdeněk. Po dramatickém souboji byl nakonec v cíli dříve zkušený Honza, který na setinu přesně vyhověl požadavku ČAS a zvítězil časem 6,69 s !! Jen o 2 setiny později doběhl do cíle Zdeněk STROMŠÍK v čase 6,71 s . Zdeněk v letošní sezóně vyšel ze soubojů s Honzou již 2 x vítězně, v nejdůležitějším souboji halové domácí sezóny naopak prohrál. Vyčítat mu však nelze vůbec nic. 22 letý sprinter ze Slovácké Slavie se v letošní halové sezóně prezentoval nejlepšími a nejvyrovnanějšími výkony aletické sezóny,  přičemž celkem 6 x (!!!!) zaběhl entry standart EAA (6,74 s) . Za nesmírně stabilizované výkony 6,70-6,71-6,72-6,72- 6,74-6,74 …… by si zasloužil dle mého pevného  přesvědčení i přidělení divoké karty, která by jej do Bělehradu přece jen poslala, nicméně jsem skeptický..... Dalším paradoxem je, že Zdeněk který je narozený 25. listopadu 1994 jen o pouhý měsíc nevyhovuje požadavku, zmírněného limitu pro „22“ leté, který je 6,72 s ……….

Protože na Zdeňkův výsledek se vázala i jeho další působnost v resortním středisku a přijít o účast na HME o jednu jedinou setinu na HME a o pár dní v datumu narození by pak bylo hodně krutým výsledkem pro jednoho z nejrychlejších sprinterů, který se kdy na českých oválech pohyboval…….

VIDEO 60 m MUŽI: ZDE

KATEŘINA VÁVROVÁ

Čerstvá juniorská dvojnásobná mistryně republiky si i týden po juniorském šampionátu podařilo udržet fantastickou formu a i v Praze se prezentovala vynikajícím výsledkem. Po zvládnutém rozběhu, kdy postoupila do finále časem 7,61 s  jen o tisíciny sekundy, se v něm dokázala vzedmout k mimořádnému výkonu !!! V nesmírně kvalitním obsazeném finále, ve kterém  nechyběly již dvě jisté  účastnice halového šampionátu v Bělehradě (Seidlová, Procházková), sahala dokonce po medaili, která jí nakonec utekla o 2 setiny sekundy !!!!! Nejmladší účastnice startovního pole zaběhla skvělých 7,53 s a za přítomnosti televizních kamer si doběhla pro „bramborovou“ medaili…

Kačka dospívá, má nervy ze železa a dnes už dokáže podat mimořádný výsledek nejen v mládežnických kategoriích, ale i mezi „dospěláky“. Ostatně tuto skutečnost může potvrdit i dnes na dvoustovce, kde by se mohlo zrodit další překvapení.

VIDEO: FINÁLE 60 m ženy: ZDE

HONZA VÁCHA

Také Honza mi udělal radost.  V rozběhu ve kterém nastoupil mimojiné s Honzou Velebou se mu ze zvučných jmen nepodlomila kolena, doběhl na 3. místě ve druhém nejrychlejším čase své kariéry 6,97 s a v tu chvíli postupoval do finále. Z něj jej ale na poslední chvíli vyřadil ve 3. běhu Adam Grabmuler, který si výrazně posunul své osobní maximum.. Nicméně Honza v žádném případě nezklamal a 9. místo mezi českými sprintery na halovém šampionátu je nečekaně příznivé a mám z něj velkou radost

DAVID CÉSAR

Velká šance nakouknout se do finále se otvírala i rodáku z Ivančic, Davidu CÉSAROVI. Po odstoupení favorita běhu Romana Flašky z pražského Olympu, však příležitost být vítězem rozběhu a prvním nepostupujícím nevyužil. Davidovi se nepodařilo seběhnout do druhého kola z 1. místa, naopak došlo ke strkanici, David celou zatáčku musel obíhat ve 3. dráze, což jej stálo hodně sil i cenných desetinek. Nakonec doběhl na druhém  místě v čase 49,96 , 3 desetiny za Slavistou Chlopčíkem a přímým postupem do 6 členného finále… Celkově pak skončil David na lichotivém 10. místě a důstojně tak uzavřel halovou sezónu, ve které při každém startu dokázal běžet pod 50 sekundovou hranici..

 

Dnes pokračuje halový národní šampionát, na start dvoustovky se postaví už jen Kateřina, která přestože na startu nechybí celá řada nesmírně kvalitních jmen, v čele s mistryní světa Zuzanou Hejnovou, bude mít opět finálové ambice…..

J.V.26.2.2017

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved