KATEŘINA MÁ ZLATÉ DOUBLE !!!!!

Sprinterskou královnou České republiky byla o víkendu bezpochyby KATEŘINA VÁVROVÁ. Ta po sobotním vítězství v běhu na 60 m, přidala v neděli druhý mistrovský titul na dvoustovce a po dvou letech tak  získala opět zlatý mistrovský double.

Sprinterku Vlčí smečky, 18 letou, Kateřinu VÁVROVOU, zastihl víkendový "gigant" ve fantastické formě. Již v sobotu doslova čarovala, když s velkým přehedem zvítězila v běhu na 60m v novém vylepšeném osobním rekordu o 9 setin. Její personální maximum na této distanci má po víkendu líbivou hodnotu 7,52 s ...

Včera si v ostravské vítkovické aréně připadala více než podobně, když skvěle zvládla jednak rozběh, který suveréně opanovala za 25,15 s  a ušetřila při tom hodně, hodně sil na finále, které se běželo o 90 minut později. Současně to byl druhý nejrychlejší běh z rozběhů a tak na Kačku zbyla ne příliš chtěná šestá dráha. Po konzultaci s Kateřinou jsem nakonec nijak nezasahoval (otevírala se možnost změny, po odstoupení finalistky Aničky Šuhájkové), a oba jsme si řekli, dráha, nedráha. úsek měří stejných 200 metrů. Jistě by si drobná Kačka raději dráhu vyměnila se spolufavoritkami na mistrovský titul Agátkou Kolingerovou ze Slavie a Terezu Vokálovou ze Slavie, které běželi v dáze číslo 5 a 4 pod ní, ale Kačka si zkrátka věřila, i kdyby měla běžet v nejméně výhodné dráze prvé.

Samotné finále nabídlo fantastický zážitek a jistě patřilo k nejpěknějším okamžikům víkendového šampionátu. Po výstřelu Kačka vypálila jako blesk a dobře věděla, že nesmí povolit ani na setinu sekundy. Zejména v druhé zatáčce se lámal chleba, když Kačka v 6. dráze běžela přece jen víc do "kopce" a Slavistka Kolingerová se ze všech sil snažila Katku podběhnout. V polovině druhé zatáčky již bylo zřejmé, že přes veškeré úsilí se jí to už nepovede, naopak Kačka po dosažení poloměru zatáčky už zase jela z kopce a svůj drobný 1,5 metrový náskok, udržela před Agátkou až do cíle. Na titul taktéž brousící si i zuby, účastnice loňského ME v Amsterdamu , Tereza Vokálová z LIAZu, již doběhla za Kačkou s 6 desetinovou ztrátou....

Nakonec tedy Katka zvítězila v ohromně dramatickém a napínavém v souboji ve fantastickém čase 24, 26 s. Nový osobní rekord jí zařadil na 7. místo historického juniorského žebříčku, což je bez možnosti zimní přípravy v hale neskutečný výsledek. Po návratu z prosincového soustředění v JAR do Česka, kdy republiky sevřel na měsíc silný mráz s teplotmi hodně hluboko pod bodem mrazu, propadal trenér často depresi a beznaději, jak kvalitně své závodníky v podmínkách pro zimní přípravu, které by snad obstály před 50 lety, kvalitně připravit.... Jak se zdá, jde to, i když to vyžaduje zvýšené oběti pro obě strany. 140 kilometrová "blízkost" nově postavené první, moravské atetické haly, je však hotovým požehnáním a vyřeší, těch několik opravdu podstatných tréninků, nezbytně nutných, aby trenér s čistým svědomím mohl zodpovědně připravit své svěřence na start....... Ne vždy je to ale z rozličných důvodů jednoduché, ale o tom někdy později.

Kateřina předvedla o víkendu dva nesmírně kvalitní výkony, které budily zasloužený obdiv a respekt, toho jak  se s tlakem okolí vypořádala, si velmi cením a jsem přesvědčen, že mladá talentovaná sprinterka z Uherského Hradiště, jde nyní tou správnou cestou !!!

VIDEO 200 m : ZDE

A pohled z jiného úhlu kamery: ZDE

Katce v neděli dobře sekundovali i Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Jan VÁCHA. Oběma sice zůstali brány finále těsně zavřené (byli prvními nepostupujícími), zejména pak Honza, předvedl skvělý běh, když osobák vylepšil téměř o půl sekundy na ústyhodných 22,25 s což se cení. V konečném pořadí mu to pak vyneslo, stejně jako Štěpánce, která běžela 25,90 s 7. místo celkového pořadí, ale zejména u kluků byla konkurence tentokrát obrovská.

Honza pak výrazně přispěl na závěr šampionátu k úspěchu štafetového kvartetu, který běžel ve velice kvalitním složení VÁCHA, Majerčák, Romanchenkov, Jelínek a kluci za nový absolutní rekord 1:31,16 min brali hezké 5. místo. 

Štafeta děvčat , kde běžely i Štěpánka s Kačkou pak byla po nepovedené první předávce nakonec diskvalifikována.....

Máme za sebou úspěšné halové mládežnické mistráky, které jsou pro všechny velkým povzbuzením do náročné přípravy jarní. Halová sezóna však ještě zdaleka nekončí. Před námi je víkendové mistrovství dospělých v pražské Stromovce, kde se mj. představí i Zdeněk STROMŠÍK.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved