Zdeněk STROMŠÍK na stovce 4 setiny od medaile, štafeta na historickém 5. místě !!!!

Moravský Vyškov hostí v těchto dnech domácí atletický šampionát a jestli pořadatelům něco opravdu vyšlo tak to je počasí.  "Období dešťů" a chladu vystřídal nádherný letní den s teplotami okolo 30 C a do toho všecho vane vítr na rovince většinou o povolené podpoře do zad   Takové podmínky snad letos domácí atleti ještě nezažili a tak se není co divit, ža padla řada opravdu vynikajících výkonů. Nás může těšit, že se v poli nejlepších českých atletů současnosti neztratili naši mladí atleti z Uherského Hradiště.

Nejdříve se postavil na start Zdeněk STROMŠÍK. Ten se již nominoval na MSJ ve španělské Barceloně a  tudíž  jej čeká vrchol sezony 2012 až uprostřed července. Proto musel na trenincích nyní  trochu přitrénovat a tak se není co divit, že se cítil v posledních dnech maličko unavený.  Přece jen držet  formu od 1.5., kdy zaběhl v Přerově na setinu přesně limit opravňující jej k účasti na MSJ není dost dobře možné. A tak jsme oba byli zvědavi s jakým výsledkem se budeme z Vyškova vracet  ??? Dopadlo to výborně a nechybělo mnoho a Zdena si z Vyškova odvezl medaili i s vylepšeným osobákem...

Zdeněk se v prvém rozběhu postavil na start mimojiné s Petrem Szeteiem, Markem Bakalárem a Láďou Křížkem, Plně koncentrovaný Zdena vyrazil jako blesk a až do 70 m vedl, pak viditelně zvolnil a již jen kontroloval přímé postupové místo. O to větší bylo překvapení, když jsme se dozvěděli výsledek v cíli.. Zdena i přes vypuštěný závěr zaběhl fanatstických 10,60 s (!!!) 4 setiny za Szeteiem a 2 za Markem Bakalárem.... Později nás trošku mrzelo, že Zdena neběžel až do cíle naplno, mohl z toho být fantastický osobní rekord, ale zase jsme uštetřili síly pro finále které se běželo o 90 minut později.

V něm se mimo 4 výše jmenovaných postavili na start ve velké formě běhající Lukáš Milo z Vítkovic a Rosťa Šulc, Ondra Benda a Jakub Feher, všichni  ze Spartaku Praha 4. Ve finále se Zdendovi i přes relativně slušnou startovní reakci (0,141) nepodařilo v první polovině tratě běžet  tak jako v rozběhu a na nejsilnější soupeře něco málo ztratil. V druhé polovině trati pak nasadil onu "třetí kosmickou" a vynikajícím závěrem vybojoval fantastické 4. místo, ale nevděčnou bramborovou medaili. V mírném protivětru (-0,2m/s) nakonec zvítězil v nejlepším letošním čase 10,39 s Lukáš Milo, jen o setinu pomalejší byl Rosťa Šulc, bronz si z Vyškova odvezl překvapivě Petr Szetei za čas 10,57. Zdena skončil časem 10,61 čtvrtý, věčný Zdendův rival Marek Bakalár doběhl 6 setin za Zdendou a na Láďu Křížka nezbyla za čas 10,77 s lepší než 6. pozice. I oba další finalisti Ondřej Benda (10,86) a Honza Feher (10,91) běželi  v nejrychlejším běhu, jaký byl letos na domácích oválech k vidění pod 11,00 s !!!

Zdendovo 4. místo mezi dospělými v nadupaném finále je parádním výsledkem, který jistě upevní jeho sebevědomí do dalších bojů. Již za týden se totiž koná na Strahově šampionát juniorů a dorostu no a za 3 týdny pak začne mistrovství světa juniorů ve vysněné Barceloně :-)

Dvacet minut po parádním stovkovém finále, které zvedlo na tribuně diváky z lavic se na start postavili hned 3 atleti z Uherského Hradiště. Již samotná účast tří našich mladých borců mezi 24 nejlepšími čtvrtkaři České republiky je potěšitelná a i když kluci ještě letos jeli do Vyškova sbírat zkušenosti, na dráze se určitě neztratili.

Nejlépe se vedlo Vaškovi VLČKOVI, který nastoupil v prvním běhu. Vašek si z velkých jmen nic nedělal, vrátil se ke svému "tradičnímu" pojetí a závod tradičně překopl. Tentokrát to byla dvoustovka za 22,6 s a když komentátor Štěpán Škorpil do mikrofonu zahlásil, že na dvoustovce vede Vlček v 7. dráze, Václav se zalekl a viditelně zvolnil. I přes to jej v poslední rovince čtvrtka hodně bolela, nicméně Václav dřel až do konce a nakonec i přes přepálený začátek z toho byl hezký čas 50,34 s, třetí nejrychlejší v jeho atletické kariéře. Vašek doběhl ve svém běhu, ve kterém zvítězil Honza Tesař, před Petrem Lichým a Tomášem Boškem na 6. pozici, celkově pak porazil řadu jmen, které vstupovali do soutěže s lepším časem, než je ten Václavův na hezkém 15. místě, jen 2 setiny za 14.Pavlem Černým ze Slavie (letos již 49,52 s) Vaškův první start mezi dospělými na MČR tak dopadl dobře a Vašek nasbíral jistě mnoho cenných zkušeností.

Neztratil se ani Tomáš BOČEK, který v posledních dnech disponuje zejména sprinterskou formou. Včera se představil ve druhém rozběhu a nakonec doběhl na 7. místě v čase 50,63 s. Tomáš skončil celkově 17. a i to je na juniora solidní umístění.

A tak nejméně se vracel z Vyškova spokojený asi Tomáš VONDRÁČEK. Ten vstupoval do soutěže z našich borců s nejlepším osobním rekordem ( 49,49 s), bohužel závod se mu vůbec nepovedl a po hodně křečovitém projevu doběhl Tom, nakonec v jeho letošním nejhorším čase 51,09 s na posledním 6. místě. Tomáš si z toho ale nemusí dělat těžkou hlavu, i pro něj to byly cenné zkušenosti a již dnes si bude moci sparavit náladu při jeho startu na trati 200 metrů.

A nakonec štafeta 4 x 100 m. Ta nastupovala v silné konkurenci pražských štafet Dukly, Spartaku 4, Slavie, či  Kladna.... v nejsilnějším prvním běhu a běžela ve složení Vlček-Stromšík-Boček- Vondráček. Kluci chtěli udělat pro výsledek maximum a nebýt křeče Vaška Vlčka na 80 metrech prvního úseku, kdy jen s velkým sebezapřením a obětavostí předal s obtížemi štafetový kolík Zdendovi, mohlo být jejich umístění ještě lepší než nádherné 5. místo. Historicky vynikající výsledek hradištského kvartetu se tedy rodil s obtížemi, ale i přes to dosáhli kluci na čas 42,90 s, což je druhá nejrychlejší štafeta v 94 leté historii klubu AC Slovácká Slavia !!!! Rychleji běželi jen kluci vloni v Písku na "22" jen místo Toma Bočka stál na startu Radek Hrabinec. Tehdy jejich čas 44,56 s znamenal překonaní 43 let starého oddílového rekordu !!! Tato sestava má velkou perspektivu a již v září na MČR "22" by mohli toto konstatování kluci potvrdit a své snažení přetavit ve vysněnou medaili. Včera nám na bronz chybělo 92 setin, na čtvrté místo kluci ztratili 2 setiny sekundy.....

Dnes pokračuje mistrovství druhým dnem a Tom Vondráček a Tom Boček se představí na trati 200 metrů. Vašek ke svému plánovanému startu nenastoupí, tak aby šetřil nohu na mistrovství juniorů, které nás čeká již za týden. Odpočívat bude i Zdenda Stromšík. Oběna Tomášům DRŽME PALCE !!!!