"Děvčica ze Slovácka" čarovala i na dvoustovce !!!!!

Druhý den se na národním šampionátu dospělých v pražské Stromovce se představila už jen Kateřina VÁVROVÁ. Po fantastickém sobotním výsledku ze šedesátky, kdy Kačka v něsmírně nabitém finále, vybojovala v čase 7,53 s 4. místo, navázala v neděli na sobotní výsledek ještě přesvědčivějším výkonem na dvoustovce....

Po megaúspěšném  vystoupení minulý víkend v Ostravě, kde Kačka získala zlatý double na obou sprinterských tratích v osobních rekordech, trenér ještě ve středu zodpovědně zvažoval její účast na MČR dospělých. Organismus 18 leté slečny po náročné halové sezóně a zejména po posledním náročném víkendu byl přece již jen hodně unaven a další start by už mohly být jen zbytečnou zátěží navíc. Ještě ve středu se zdálo více než nepravděpodobné, že Kačka vrcholnou formu z posledních dní udrží, na tréninku působila hodně unaveným dojmem... Na druhou stranu mladý organismus regeneruje přece jen rychleji a ve čtvrtek Kačka už hlásila, že se cítí přece jen lépe a že to tedy zkusíme, že závodit chce....... To se  ukázalo později, jako správné rozhodnutí. Kačka po oba dva dny, předváděla v Praze fantastické výkony a v nesmírně silné konkurenci mezi dospěláky, za přítomnosti "limitářek" HME, obstála víc než dobře.

Nedělní dvoustovka byla snad ještě silněji obsazené než sobotní šedesátka. Na startu se objevily jedny z největších hvězd české atletiky posledního desetiletí. Mistryně světa Zuzana Hejnová a mistryně Evropy Denisa Rosolová. I ostatní přihlášené sprinterky se prezentovaly nesmírně kvalitními časy a tak nakonec nikoho nepřekvapilo, letos že čas, který v loňském roce zajistil mistrovský titul, nestačil letos na postup do finále !!!!!

Hned v prvních rozběhu nastoupily proti sobě Zuzka Hejnová s Denisou Rosolovou a také Terka Vokálová, rovněž účastnice loňského ME v Amsterdmu. Přímý postup do finále měla zajištěna jen jedna z nich a to je situace na kterou jistě v domácích podmínkách nejsou obě excelentní atletky zvyklé. Taky si to mezi sebou holky  pořádně rozdaly a do cíle doběhly ve skvělých časech...

O nic pozadu nezůstala ani "naša rychlá děvčica ze Slovácka" Kateřina VÁVROVÁ. Ta musela v rozběhu projít přes dvojnásobnou mistryní republiky ze šampionátu dospělých v Plzni, Martinu Štychovou a to nebyl věru lehký oříšek. Kačka musela od začátku jít naplno, nicméně brzy stáhla Martinin  handicap a v cílové rovince bylo jasné, že si přímý postup nenechá ujít. V cílové rovince si mohla dovolit dokonce zvolnit !!!  Čas v cíli vyrazil dech nejenom mně. Kačka zaběhla absolutní osobní rekord 24,12 s, což je výsledek, který by mohl být opravdovým zlomem její kariéry.

V tuto chvíli ji mezi nejlepšími juniorkami světa zařadil na neskutečné 22. místo neredukovaného pořadí !!!! V redukci je Kateřina 16. juniorskou sprinterkou světa na této distanci !!!!! V českých dlouhodobých tabulkách poskočila mezi juniorkami na 4. místo a poprvé ve své kariéře se dostla v kategorii dospělých do prestižní historické dvacítky !!!!

Server all-athletics.com přidělil jejímu halovému výkonu podle maďarských tabulke 1072 bodů a i to je nejhodnotnější výsledek její dosavadní atletické kariéry !!!! Jen pro srovnání takovému bodovému zisku odpovídá výsledek 7,44 na šedesátce, 54,31 na čtyřstovce, či 634 cm ve skoku dalekém......

Ve finále pak na Kateřinu čekala hvězdná sestava. Mimo Denisy Rosolové a Zuzany Hejnové, nechyběla na startu dcera trojnásobného mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka - Barbora Dvořáková a dcera vícemistryně světa z Helsinek a jedné z nejlepších světových čtvrtkařek všech dob Táni Kocembové - Jana Slaninová !!!!!! Kačka nastoupila do finále už hodně unavená, přesto se dokázala v závodě za asistence  televizních kamer České televize, vzedmout opět k fantastickému výsledku 24,24 s přičemž od bronzové medaile, kterou získala fenomenální Zuzka Hejnová,  jí dělilo jen 18 setin sekundy !!!!!

Kačka víkendovým šampionátem ukončila nesmírně úspěšnou halovou sezónu, kterou ještě v příštích dnech budeme na našem webu podrobně vyhodnocovat, jedno je ale jisté už teď. Kačka, která se v letošním roce loučí s kategorií juniorek, naznačila, že může být již nyní plně konkurenceschopná s těmi nejlepšími sprinterkami České repubilky, a to  i v kategorii dospělých. A to je pro jeji budoucnost  opravdu vynikající zpráva !!!!!

ZÁZNAM ČT Z  2. DNE: ZDE  (KAčka finále 200 m- 23:30)

OHROMNÁ GRATULACE KATKO ZA SKVĚLOU REPREZENACI !!!!

J.V. 27.2.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved