Vašek ukončil sezónu v osobním rekordu !!!

Tým dorostenců Uherského Hradiště postoupil zcela nečekaně do finále soutěže družstev a tak i když už téměř 3 týdny netrenujeme a užíváme si zaslouženého odpočinku, před nadcházející náročnou přípravou na sezonu příští, museli kluci ještě jednou nazout atletické tretry a pomoci družstvu AC Slovácká Slavia v boji o  body. Znovu odjeli jen Tomáš a Vašek, Míra stále doléčuje nějaké záhadné virové onemocnění a tak i tentokrát se muselo družstvo obejít bez jeho pomoci.... Po promrzlé noci  z pátka na sobotu strávené v táborském campu a chatkách jsem už ani žádný výsledek moc neočekával. Je opravdu nutné, aby kluci museli jako odměnu za postup mezi nejlepších 8 družstev České republiky být ubytování pro toto kalendářní období ve zcela nevhodných podmínkách. Aby bylo jasno, nemluvím o ubytování v Hiltonu, ale o zděné turistické ubytovně s pokojem pro 4 a cenou za osobu cca 150, -, ???  No nic jsou malosti, které nikdy nepochopím a ani chápat nechci, proto raději zpátky k atletice.

Vašek nastoupil znovu k běhu na 400 m. Původně jsme chtěli atakovat osobní rekord na půlce, ale přece jenom, nepříjemná rýma, která jej pořád ještě provází a také už deficit tempové vytrvalosti  v posledních týdnech mu ubrala sebevědomí poprat se o nějaký kvalitní výsledek a tak si jej necháme do "šuplíku" na příští rok. Čtyřstovka v Táboře byla velice kvalitně obsazena a seznam jmen připomínal Mistrovství republiky jednotlivců. Vašek nastoupil v druhém běhu a znovu závod odvážně rozběhl. Tentokrát až příliš odvážně. Nebyl jsem dnes osobně přítomen, ale očití svědkové tvrdí,  že běžel třístovku pod 37,00 s a vybíhal zatáčku s 10 metrovým náskokem před Benešem z USK Praha (letos 51,85 s). Ten nakonec Vaškův náskok stáhl a tento 2. rozběh vyhrál v čase 52,13 s , Vašek nakonec 2. pozici i přes těžkej výtuh uhájil v novém osobním rekordu 52,69 s, před Grecmanem 52,87 s (letos 52,54), Hrubým 53,60 , Pospíšilem a Němcem. Potěšitelné je, že Václav zdolal i borce z běhu prvého a 3. , s osobními rekordy vesměs lepšími než je jeho. Na jeho štítě zůstal např. kladenský Vokoun (letos 51,06), Ivan Formánek (letos 51,34) nebo liberecký  Václav Havel (letos 52,09 s). Cenné skalpy, které jistě posílí Vaškovo sebevědomí, že se dají porazit i papírově silnější soupeři. Už se moc těším na výsledný čas, kdy Vašek nepřepálí začátek a zbyde mu trochu sil na závěrečný finiš, Ale toho se dočkám nejdříve až v hale roku 2010.

Tomáš po vydařené třinecké dvoustovce, nastoupil na této trati i v Táboře, kde již podmínky nebyly zdaleka tak ideální jako minulý týden. Na rovince foukalo proti, i když v 2. běhu, kdy běžel Tom svůj běh ne až tak drasticky (w -0,4 m/s). Stejně jako čtvrtka i dvoustovka byla velmi silně obsazená. Na startu nechyběli medailisté z MČR jednotlivců, zlatý Hrnčíř, bronzový Cysař, nechyběl Tom Vondráček a přibyl mladoboleslavský Vinš, který vede letošní tabulky časem 21,94 ., takže opravdu silná konkurence. Tom předvedl čas, který patří k těm jeho lepším 24,23 s a to mu nestačilo na lepší než celkové 12. místo. Pozitivní je, že se jeho výkony stabilizují a to je dobrým předpokladem pro příští rok.

Oba borci pak nastoupili ještě ve štafetách a v obou byly štafety diskvalifikovány. Ve sprinterské vlezl Boča na záda Viktoru Hanačíkoví, ve čtvrtkařské sice doběhla štafeta ve složení Vlček, Boček, Zajíc, Krahulec na velice pěkném 2. místě, byla však přísně diskvalifikována za povzbuzování jednoho z členů našeho družstva uvnitř hřiště. Přísný verdikt, ale na soutěžích družstev se s něčím takovým musí počítat. Celkově obsadilo družstvo bez přitomnosti několika jejich členů 7. místo, což odpovídá jeho současným možnostem.

Sezóna 2009 dneškem definitivně skončila, další závody budeme absolovovat až v lednu roku 2010. Brzy přineseme hodnocení uplynulé sezóny u každého člena skupiny zvlášť s vytyčenými výkonnostními cíly pro rok příští.

J.V.  3.10.2009

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved