KAČKA MÁ DALŠÍ MISTROVSKÝ TITUL, HONZA BERE STŘÍBRO...........

Mistrovský šampionát juniorských družstev, který se konal na, do babího léta zahaleném vítkovickém stadionu, definitivně ukončil dlouhou, ale pro nás tak úspěšnou atletickou sezónu.  Kačka VÁVROVÁ brala s brněnským Olympem další mistrovský titul, Honza VÁCHA pak v dresu Vítkovic vybojoval medaile stříbrné. Vlčí smečka tak zkompletovala letošní medailovou sbírku z národních šampionátů České a Slovenské republiky na neuvěřitelných 24 medailí !!!!!

OLYMP BRNO ZÍSKAL TITUL PO 17. V ŘADĚ !!!!!!

Neskutečný kousek se podařil v kategorii juniorek brněnském Olympu. Tým vedený nesmírně obětavým vedoucím družstva a duší nejen brněnské, ale i celé moravské atletiky - Josefem SEČKÁŘEM, dokázal vybojovat mistrovský titul již  po 17. v řadě !!! Tentokrát s náskokem  108 (!!) bodů, před pražským USK a to si ještě Brňáci furiantsky dovolili vypustit závěrečné čtvrtkařské štafety.....

Velkou měrou k vskutku historickému úkazu tomu napomohla i KATEŘINÁ VÁVROVÁ, která splečně s Věrčou Janíčkovou přispěla kolektivu největším bodovým přídělem. Kačka se představila v běhu na 100 i 200 metrů a také ve sprinterské štafetě. Přesto, že již druhý týden netrénuje a ppočátkem týdne se potýkala s virózou, dokázala bezproblémově postoupit do 6 členného, velmi kvalitně obsazeného  finále A, ve kterém zvítězila v čase 12,05 s ((0,0), před dobře připravenou Slavistkou Agátkou Kolingerovou , která běžela o 8 setin pomaleji. Na 5. místě doběhla ve vítkovickém dresu další Vlčice Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která byla časem 12,53 s v cíli o setinu pomalejší než Kája Strnadová z Olympu Brno.

Na dvoustovce si holky pořadí přehodily, když Agáta dokázala v posledních metrech jít před Katku a zvítězila v novém osobním rekordu 24,55. Už hodně unavená Kačka brala druhé místo a 9 bodů za 24,62 s a třetí v celkovém pořadí skončila naše Štěpánka, která zaběhla 25,48 s a oplatila Kaiserové a Strnadové porážku ze stovky.

Obě Vlčice se pak představily i ve štafetách. Kačka běžela na pozici finišmanky pouze štafetu sprinterskou a dokázala brněnskému kvartetu, který běžel ve složení Janičková-Strnadová-Sklenská-VÁVROVÁ přinést štafetový kolík do cíle jako první v čase 48,35 s , 4 setiny před štafetou USK.  Celkem si tak Kačka připsala 22,75 bodu !!! Výrazně pomaleji bežel vítkovický kvartet se Štěpánkou. Čas 51,20 s stačil pouze na 8.  místo a 3 bodový zisk. Štěpánka pak ještě tvořila i součást štafetového kvartetu 4x400 a po velmi hezkém výkonu na posledním úseku brali Vítkovice 6 bodů za 5. místo. Celkově pak skončil tým z Ostravy na nepopulárním 4. místě, když na medaili bylo třeba přihodit 33 bodů....Štěpánka sesbírala celkem 16,25 bodu a byla druhou nejplatnější členkou vítkovického družstva !!!!

VÍTKOVIČTÍ JUNIOŘI S HONZOU VÁCHOU VYDŘELI STŘÍBRO !!!!

Spokojeně ukončí atletickou sezónu i Honza VÁCHA. Nakonec se přece jen dočkal své letošní první mistrovské medaile, i když "jen" ze soutěže družstev. Honza se představil v klasické sprinterské trojkombinaci 100, 200, 4 x 100 m a v silné konkurenci se pral o body jako opravdový lev !! V běhu na 100 m předvedl na konci sezóny slušných 11,02 s , skončil 5., když od bronzu jej dělilo 5 setin. První 3 místa braly semifinalista z MEJ v Grossetu Štěpán Hampl (10,64 s), druhý skončil finalista MS v Nairobi Daniel Vejražka ze Slaviie 10, 93 s, a 3. účastník MEJ v Grosetu a medailiista z juniorského MČR Jan Král z Liberce, který běžel 10,98 s. Konkkurence jako řemen !!!!

Stejná se sešla i na dvojnásobné trati, kde si Honza nakonec ještě o jedno místo polepšil a před sebe pustil jen Hampla, Vejražku a Trafinu. Honzův čas 22,22 s a cenných  7 bodů pro družstvo Vítkovic !! Závěrečné štafety, kdy vítkovivký kvartet doběhl  v čase 43,27 s na 3. místě již jen stvrdily vynikající 2. místo Vítkovic, které tentokrát nestačili jen na silný celek pražské Slavie, která před 10 dny zcela opanovala Evropský pohár v portugalské Leirii !!! Honza připspěl k tomuto úspěchu celkem 15 bodovým ziskem a byl 3. nejplatnějším členem družstva.

Tím se definitivně uzavřela letošní úspěšná atletická sezóna a všichni  Vlčáci budou teď už budou opravdu odpočívat, když jim jejich zasloužené volno nebude nabourávat již žádný závod.Již 9. října, ale budou stát všichni "na značkách" a začne náročné přípravné  období, které potrvá až do půly ledna příštího roku. Už teď mohu všem ale slíbit. "Máte se na co těšit !!!" :D :D