Druhý den to znovu cinkalo !!!!!

Nedělním dnem pokračovaly národní šampionáty mládeže v Jablonci nad Nisou a Bratislavě. Po úspěšné sobotě nám to znovu cinkalo ....

KATEŘINA VÁVROVÁ ZKOMPLETOVALA ZLATÝ DOUBLE !!!!

Lepší rozloučení s juniorskou kategorií si Kačka snad ani nemohla přát !!! Poslední start na národním juniorském šampionáru jí vyšel znamenitě. Po letošním halovém zlatém halovém double (60-200 m) zkomletovala svou zlatou medailovou sbírku i v Jablonci na 4 cenné kovy nejvyšší hodnoty !!!!! V příštích letech se Kateřina už na národních šampionátech bude objevovat jen v kategorii "22" a samozřejmě mezi dospěláky. Bože, jak ten čas letí, chtělo by se povzdechnout, nedávno si ještě obouvala žákovské tretry....

V Jablonci  sejně jako v sobotu opět vládlo slunečné, ale i větrné počasí. Kateřina po bezproblémovém postupu do finále z 1. místa za 24,50 s nenechala ani ve finále nikoho na pochybách, kdo je sprinterskou královnou víkendového klání na severu Česka. Kačka zcela přejela celé startovní pole a do cíle se vřítila vynikajícím časem 23,91 s 77 setinovým náskokem před další vynikající sprinterkou Aničkou Šuhájkovou z Pardubic. Vynikající výkony bohužel stejně jako v sobotu ovlivnil vítr. I když finalistky celou zatáčku běžely proti silnému větru, ve výsledkové listině  budou mít navždy uveden zápis + 3,3 m/s..... VIDEO Z FINÁLE: ZDE

Kačka se nicméně o víkendu představila ve své nejzářivější formě, časy 11,59 ze stovky a 23,91 z dvojnásobné distance jsou vynikající a skvělým příslibem před juniorským evropským šampionátem v Grossetu !!!!

Po oba dva dny Katce skvěle sekundovala druhá Vlčice Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta po sobotním stovkovém bronzu si chtěla sáhnout na medaili i na dvoustovce. Nestalo se tak a bronzový double jí unikl jen o pověstný fous. Štěpánka si v rozběhu skvěle pohlídala postup z druhého místa, když ušetřila síly a vítězkou rozběhu Aničkou Šuhájkovou nesoupeřila. Čas 25,67 s stačil s přehledem  na přímý postup do 8 členného finále. V něm pak Štěpánka ze 7 dráhy předvedla skvělý a koncentrovaný výkon a málem to cinklo znova !!!! O vítězství Kačky a druhém místě pardubické Aničky nemohlo být pochyb, ale o 3. místo se svedl úžasný boj. Štěpánka zle dorážela na halovou vícemistryni republiky na této trati Agátku Kolingerovou nakonec byla v cíli o 7 setin pomaleji, než závodnice pražské Slavie..,,, Čas 24,90 s , který by byl samozřejmě novým Štěpánčiným osobním rekord byl stejně jako v případě Kateřiny znehodnocen větrem...

V nesmírně slušivé formě se v Jablonci představil Honza VÁCHA. Poté co mu ani nový fantastický rekord na stovce 10,77 s nazaručil mistrovskou medaili, dobře věděl, že jeho šance na medailový zisk na dvojnásobné trati  jsou o hodně menší. Honza již v rozběhu vůbec neakceptoval tento stav a ač nenasazen předvedl perfektní výkon a zajistil si přímý  postup z druhého místa. Fantastický osobní rekord 21,84 s mu ufoukl opět vítr.

Ve finále to byl nesmírně napínavý a dramatický boj, Honza předvedl opět skvělé představení, bohužel ani fantastický osobní rekord 21,93 s , kdy vítr byl tentokrát přesně v mezi regulí (2,0 m/s) nestačil v nesmírně nabitém finále, kdy na prvních dvou místech se umístili již jistí nominanti pro Grosseto (Polák, Hampl), na lepší než 7. místo !!

Honza tentokrát medailově doplatil na neuvěřitelně silné konkurenční prostředí v kategorii juniorů, ale dva osobní rekordy na domácím vrcholu, navíc v takové kvalitě (10,77 + 21,93) mu zkrátka radost udělat musí !!!! Příští rok navíc Honza zůstává ještě v juniorské kategorii a tak se určitě zase nějaké té medaile dočká..

To co se nepovedlo Štěpánce v Jablonci dokázala Majka ŠIMLOVIČOVÁ v Bratislavě. V běhu na 200 m si dokázala poradit s nástrahami první dráhy a do cíle doběhla na 3. místě v nejlepším letošním výkonu 25, 20 s na 3. místě !!! Po sobotním bronzu ze stovky a zlatu ze štafety tak Majka získala na juniorském slovenském šampionátu již třetí cenný kov a potvrdila, že je po těžkém zranění definitivně zpátky . Sympatická "Vlčice" z Horky nad Váhom se také ze svých medailí neskrývaně těšila a není se co divit. Návrat na atletickou dráhu po sériíí vážných zranění není vůbec lehký, vždyť v loňském roce absolovovala v letní sezóně jen jeden jediný závod a pak do dalších závodů nastala předlouhá pauza 9 měsíců. Určitá nevyzávoděnost je v jejím projevu předce jen ještě znát, ale každým startem získává sympatitcká Slovenka novou jistotu a její výkonnost roste závod od závodu. Už se těším na její další starty, zejména pak na slovenský šampionát dospělých v Banské Bystrici, který se koná již příští víkend a kde budu konečně i osobně přítomen.

Máme za sebou víc než úspěšný víkend. Zdeněk v Lille, Kačka se Štěpánkou a Honzou v Jablonci a Majka v Bratislavě předváděli famózní výkony, téměř všechny v osobních rekordech, jen někde foukl vítr víc než měl ....  Všechny naše starty skončily finálovým umístěním,  na domácích šampionátech jsme brali celkem 6 medailí  3 zlata a 3 bronzy + 3 další finálová umístění (4., 5. a 7. místo). Za takovou medailovou bilanci se nemusel stydět leckterý oddíl stední velikosti......Zdeněk navíc  ve Francii přidal úžasné 6. místo na ME družstev a významně tak přispěl k výraznému úspěchu českého reprezentačního týmu, který ze Superligy poprvé v historii nesestupuje !!!!

Byl to skvělý i když hodně náročný a i pro mne vyčerpávající víkend. Všem moc děkuji za krásné zážitky, udělali jste mi nemírnou radost a byl jsem na vás, na všechny moc pyšný. Sezóna ještě ale zdaleka nekončí, jedem dál. Už ve středu na některé čeká Zlatá tretra s jedním úžasným vrcholem, ale o tom až příště. Teď se musím co nejrychleji přesunout do Brna, kde startuje 1. atletickým dnem Letní olympiáda dětí a mládeže a nejmladší Vlčice Adrianka FORNŮSKOVÁ, Terezka SKLENÁŘOVÁ a Barunka JELÍNKOVÁ nemohly v krajské výpravě chybět :)

J.V. 26.6.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved