Zdeněk s Kačkou jdou do boje !!!!!

Již za 2 dny začne v sousedním Hodoníně vrchol druhé části atletické domácí sezóny - Mistrovství České republiky do 22 let. Vlčí smečka vysílá do bojů sprinterskou dvojici Zdeňka STROMŠÍKA a Kateřinu VÁVROVOU !!!

V roli obhájce titulu a rekordmana tohoto šampionátu odjíždí do rodiště T.G. Masaryka, vícemistr Evropy z Tallinu, Zdeněk STROMŠÍK. Zdeněk zvítězil na prestižním šampionátu této věkové kategorie nejen v loňském roce v Jablonci, ale i před 2 lety v Ústí nad Orlicí a časem 10,51 s je držitelem rekordu šampionátu této věkové kategorie. I letos vstoupí Zdeněk do bojů o mistrovský titul v roli horkého favorita a mistrovský hattrick by se mu jistě moc líbil. Taktéž natupuje s nejrychlejším letošním časem ze všech účastníků (10,38 s), nicméně zadarmo to v žádném případě nebude. Na startu se totiž sejde s vyjímkou českého rekordmana Jana Veleby, který tuto věkovou kategorii již dávno přerostl, kompletní česká sprinterská špička v čele s dvojnásobným medailistou z Tallinu a po vyřazení Zdeňka i seniorským mistrem republiky na této distanci Honzou Jirkou !!

Sympatický svěřenec Petra Habáska vstupuje do soutěže letošním druhým nejlepším časem ze všech účastníků - 10,55 s. Po dlouhé odlmlce způsobené zraněním se objeví na startu Marek Bakalár, který má letos zatím zapsánoo 10, 63 s !! Marek na velkých závodech umí a trenér Kaňka by jistě rychlonohého Kladeňáka bez vyhlídek na kvalitní čas do soutěže nevyslal !!! Počítat se musí a do bojů o medaile jistě bude chtít zasáhnout i další člen stříbrné štafety z Tallinu Marcel Kadlec, který běžel letos zatím nejlépe 10, 70 s a řada dalších... Na sobotu jsou nahlášeny výborné klimatické podmínky a tak bychom se v kvalitní konkurenci na nově rekonstruovaném hodonínském oválu, mohli dočkat i velice hodnotných časů !!!

Kačka VÁVROVÁ nastoupí na obou sprinterských tratích a také zde se sejde konkurence jako řemen v čele s dvojnásobnou českou rekordmankou a 5. z dorostenckého MS v Kolumbii Nikolou Bendovou !!! Nikolu doplní mimo naší Kačky řada vynikajících sprintrek, účastnic mládežnických MS či ME, at už se jedná o Helenu Jiranovou, Zdeňku Seidlovou, Martinu Homolovou, Barčou Dvořákou, Martinu Hoffmanovou, Luckou Domskou a řadou dalších, se všemi ale hradištská sprinterka už v minulosti síly poměřila a dokázala je i v přímých soubojích porazit. Bude tedy zaléžet jen a jen na momentální formě a dispozicích mladých sprintrek. Náš cíl je jasný. Postoupit do finále v obou případech a pak se uvidí . Při posledním tréninku se zdálo, že Kačce vstoupá forma prudce nahoru a tak by jistě velice rád ke svým letošním  již 3 mistrovským titulů přidala nějaký hezký výsledek i o tomto víkendu !!!

 

Tak držte v sobotu Zdeňkovi a Kačce palce !!!!

 

J.V. 27.8.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved