ŠOK !!!!! ÁDA SI DOBĚHLA PRO BRONZOVOU MEDAILI !!!!!!

Malou srdeční zástavu připravila 14 letá, 159 cm vysoká svěřenkyne Adrianka FORNŮSKOVÁ svému trenérovi, když dnes na MČR žactva nejdříve postoupila do 6(!) členného finále stopadesátky, ve kterém si nakonec po nesmírně odhodlavém a bojovném výkonu doběhla v novém osobním rekordu pro bronzovu medaili !!!! A to navzdory papírovým předpokladům, kdy měla skončit kolem 10. místa.... Přesně takhle se bojuje na nejvýznamnějším závodě sezóny a drobounká Áda ukázala i všem ostatním členům skupiny ohromnou vnitřní sílu a víru v sebe sama. Po zásluze brala svou první medaili z MČR a zkompletovala tak sbírku indiviuduálních medailí z národních šampionátů na rovnou 20 !!!! Společně se soutěží družstev, pak jich je celkem ji 22 a to nás ve středu ještě čeká juniorské MČR družstev na dnes už domácím stadionu v Ostravě, kdy ambice obou vítkovických celků a brněnského Olympu leží hodně vysoko.......

Přitom rozlosování neměla mladá "vlčice" vůbec ideální. Nastoupila do druhého rozběhu se 3. časem a jasnou favoritkou nebyl nikdo jiný, než čerstvá česká rekordmanka v běhu na 60 m Adéla Novotná z Jablonce. Přičemž přímý postup ze 4 rozběhů měla zjištěný jen vítězka. Vítěz(ka) našeho rozběhu byl předem znám(a) a tak jsme museli bojovat o 2 mal ´"q" a Áda to zvládla bravurně. Do cíle doběhla v čase 19,22 s, tedy novém osobním rekordu a její čas byl dokonce rychlejší než čas vitězek z 3. a 4. rozběhu, které postupovaly přímo.

Za 1,5 hodiny se běželo finále a mně dělalo trochu starost, že Áda byla po včerejším náročném dnu již přece jen unavená a navíc dnes už můžu přiznat, že jsme zpočátku týdne bojovali se zánětem průdušek.. Nakonec jsme zvolili velmi ekonomické a pasivní rozcvičení,včetně masáže a v době kdy Áda odcházela do call romu, bylo zřejmé že to bylo správné rozhodnutí, poněvadž ´mladé atletce, oblékající dres Slovácké Slavie se přece jen dostávalo více sil...

Po startovním výstřelu vyběhla Áda zatáčku nejlépe z celého startovního pole, pak šly do čela přece jen výrazně vyspělejší závodnice. Pro své druhé vítězství v individuální disciplíně si doběhla úžasná Adéla Novotná, z tréninkové stáje Evy Mikulové (18.48). O dvě desetiny později doběhla do cíle Barbora Šplechtnová z Olympu Praha a fantastickou třetí pozici a pro svou první medaili z mistrovských šampionátů si doběhla naše Áda v novém osobním rekordu 19,21 s !!! Spontánní radost nás obou a přítomných rodičů, byla tak nádherná, že mi vyhnala slzy dojetí do očí a já jsem prožíval jeden z nejhezčích okamžiků své trenérské dráhy.... :)

Děkujeme všem za gratulace, na stadionu nebyl snad nikdo, kdo by to roztomilé Adriance nepřál... :)