O bronzové medaili rozhodly 2 tisíciny sekundy - v náš neprospěch :( !!!!

Do druhého dne mistrovství České republiky vstupovala Štěpánka KOLÁŘOVÁ s jasným cílem. Postoupit do finále z co nejlepší pozice a v něm zaútočit na medaili.První cíl se podařilo splnit bezezbytku, když favorizovaná Štěpánka postoupila po vítězství ve druhém rozběhu z druhého místa a zaběhla v protivětru 19,33 s .Druhý cíl se nám splnit nepodařilo, i když od jeho splnění dělil Štěpánku jen pověstný vlásek, konkrétně 2 tisíciny sekundy......

Již v rozběhu bylo ale znát, že Štěpánce po náročném prvním dnu, kdy se musela prokousat sítem rozběhů, meziběhu až do finále, což v praxi znamená 3 x se rozcvičit, ubývaly kvapem síly. Její projev se zdál hodně upracovaný, přesto šla do finále z druhé pozice. O vitězství favorizované a všestrenné Anny Kerbachové nemohlo být pochyb, o další pozice se ale zvedl nelítostný boj až do posledních metrů. Štěpánka se rvala jako lev a ještě 10 metrů před cílem to vypadalo na jasné třetí místo, pak ale začala tlačit předčasně ramena příliš dopředu, kolena už téměř nezvedala a dokonce to vypadalo, ze může upadnout. A tato chyba se nakonec stala pro Štěpánku osudnou. Doběhla sice ve shodném čase 19,44 s jako Anna Kozákové z Plzně, o bronzové medaili domácí závodnice nakonec rozhodovaly po důkladném prostudovaní snímků obou cílových kamer 2 tisíciny sekundy !!!!!

Získat dvě nevděčné bramborové medaile během jednoho šampionátu a ztratit medaili ve shodném čase o nicotné 2 tisíciny sekundy je trošku kruté, ale mladá atletka nemusí zoufat. Ba naopak, vždyť před půl rokem v hale v Jablonci vypadla Štěpánka na šedesátce  již v rozběhu a k běhu na stopadesátce nebyla technickým delegátem k závodu vůbec připustěna.... Nyní zakončí sezonu s výkonem 7,97 s a 18,82 s. A to je úžasný pokrok, který bude pro Štěpánku velkým povzbuzením do náročných dnů tréninkové přípravy, které jsou před námi !!

Solidní výsledek na plzeňském mistrovství a výborné a vyrovnané výkony po celou sezonu, nakonec neutekly pozornosti reprezentačních trenérů trenérské rady a Štěpánka byla nominována na mazistátní utkání do slovinského Mariboru, které se koná o následujícím víkendu. Štěpánka se představí ve štafetě 4 x100 m a na svůj první reprezentační start se moc těší. Naše skupiny "Vlčí smečky" tak posílám do bojů ve Slovinsku již svou druhou zástupkyni. Vedle Márie ŠIMLOVIČOVÉ, která bude reprezentovat Slovensko ve sprintu na 100 m a ve štafetě, nastoupí v dresu České republiky druhá "Vlčice" Štěpánka KOLÁŘOVÁ !!!! jistě zajímavá kuriozitka a skvělá práce obou mladých nadějných sprinterek Atletiky s radostí !!

 

VELKÁ GRATULACE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved