ZDENĚK STROMŠÍK VE FINÁLE POŘÁDNĚ VYCENIL ZUBY !!!!

Sprinter Vlčí smečky ZDENĚK STROMŠÍK ve finále stovky včera pořádně vycenil zuby. Už pouhý postup do 8 členného finále Superligy ME družstev byl úspěchem a v něm pak dokázal nejen držet krok s nejlepšími evropskými sprintery, ale i pořádně je proháněl. Do finále sice postoupil s nejhorším časem, ale v něm pak dokázal porazit nejen favorizovaného Itala Catanea na kterého narazil již v rozběhu s PB 10,28 , ale i Francouze Dutambyho , který umí stovku za 10,12 s !!!!! Fantasttický závod, ve kterém bral Zdeněk 6. místo a do pokladnice české reprezntace přispěl velmi cennými 6 body !!!!!!

Mnohému i zkušenému sprinterovi by se z 8 členného finále mohla rozklepat kolena. V Superlize ME družstev startují zkrátka evropské atleetické velmoci a země jako Velká Británie, Německo, Polsko, Itálie nebo  Francouzi  zkrátka dokáží vyprodukovat vynikající atletky a atlety a to napříč všemi atletickými discilinami. A tak se nikdo nemůže divit, že se to i v Lille skvělými evropskými sprintery jen hemžilo a některá jména zkrátka respekt budit musela.

Včerejší "live" přenos Eurosportu, nebo TV ČT sport však českým divákům ukázal, že se 22 letému sprinterovi, který od dubna obléká dres SSK Vítkovice se kolena v žádném případě nerozklepala a předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů atletické kariéry. !!!! Start se oproti rozběhu Zdeňkovi mimořádně vydařil a po celou dobu držel krok a byl rovnocenným soupeřem všech hvězdných sprinterů !!!

V závodě ve kterém zvítězil Brit  Harry Aikines Aryyetey 10,21 před Němcem Julianem Reusem 10,27 s a zkušeným nestárnoucím Holaňdanem Churandy Martinou 10,30 s dokáazal dospurtovan na fantastickém 6. místě, když za svými zády nechal takové borce s osobním rekordem 10,12 (!!!) jako Stuarta Dutambyho nebo Itala Federica Cattanea, který se pyšní osobákem 10,28. !!!

Náš Zdeněk  doběhl v protivětru -0,7 m/s v čase 10,43 s na fantastickém 6. místě !!!!!!! Jen o něco rychleji bylii v cíli zkušený a dvojnásobný finalista ME Tsakonas (10,37), Španěl Rodriguez doběhl do cíle v čase 10,39 s , 4 setiny před Zdeňkem.....

V podvečer pak Zdeněk nastoupil ještě jako finišman štafety, která běžela ve složení Záleský- Veleba- Jirka- STROMŠÍK a za čas 39,73 s brala 9. místo celkového pořadí...

Svým vyzrálým a sebevědomým projevem tak Zdeněk dokázal vydřít celkově téměř  7 bodů pro český reprezentační tým, který v nejsilnější evropské skupině ME družstev přenocuje po 2. dnu na vynikajícím 6. místě !!!!