Sprinterský vysavač jménem "Vlčí smečka !!!!

Nejúspěšněji v historii skončilo pro sprintery "Vlčí smečky" letošní halové Mistrovství Moravy a Slezska, které se po dlouhých 18 letech nekonalo v azylu bratislavské haly Elán, ale v novotou zářící vítkovické atletické hale !!!! Za bilanci 8 medalí , přičemž 5 x jsme si sáhli na kov nejcenější by se nemusel stydět mnohý moravský oddíl. Samostatnou kapitolou pak zůstává hodnota samotných výkonů, které jsme na MMaS předvedli. Nejvýrazněji z nich bezpochyby vystupují výkony Zdeňka STROMŠÍKA na 60 m a Kateřiny VÁVROVÉ na 200 m...... Potěšilo mistrovské dorostencké double Honzika VÁCHY a skvělý návrat po zdravotních patáliích Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která si z Ostravy odváží mistrovský titul ze dvoustovky a bronz ze šedesátky !!!!! Pojďme se za jedním z nejkvalitnějších halových moravských šampionátů histrore podívat krok za krokem, po jednotlivých členech !!!

ZDENĚK STROMŠÍK  60 m  6,77 s 1. místo (rekord haly, 12 setin od Portlandu)

Zdeněk, který se teprve ve středu večer vrátil z krátkého soustředění v Nymburku, prokázal vzrůstající formu i v Ostravě a jasnou dominanci mezi moravskými sprintery. Nejdříve Zdeněk v rozběhu předvedl solidních 6,80 s ve finále pak svůj čas vylepšil na 6,77 s , čímž vylepšil nejen svůj doposud nejrychlejší čas, který ve Vítkovicích běžel uprostřed ledna (6,85 s) , ale i rekord ostravské haly, který byl doposud v držení současné slovenské jedničky Jana "Johnyho" Volka a měl hodnotu 6,81 s. Není bez zajímavosti, že Zdeněk,  je držitelem rekordu i ostravského tunelu a vzhledem ke skutečnosti, že většina kvalitních závodů se již bude konat v hale a ne v běžeckém tunelu, tento jeho rekord bude už asi doživotně zamrazen  :D :D Ve čtvrtek odjíždí Zdeněk na mítink do rakouského Lince, kde se mu tradičně daří a v posledních 2 letech tady zaběhl vždy osobáky ( v roce 2014 - 6,76 s a vloni dokonce 6,69 s) .  Tak nechme se překvapit, s jakým výsledem se z Rakouska buude vracet letos  ?? :)  VIDEO: ZDE

KATEŘINA VÁVROVÁ  200 m 24,65 s 1. místo PB, 60 m 7,71 s SB 2 místo (1. místo českých jun. tabulek, 2. mezi ženami a v první 30 světa !!!)

Včera v Ostravě to byla ta "stará dobrá" Kateřina ve své nejzářivější formě. Nejdříve na šedesátce, kde se zpopčátku roku tak trochu hledala vylepšila na 7,71 s, přičemž stejný čas na setinu přesně předvedla v rozběhu, který suveréně vyhrála, i ve finále, kde našla přemožitelku jen v české dorostenecké rekordmance na této trati Věrče Paličkové !!! 

To co ale předvedla na dvoustovce o několik hodin později, patřilo k nehodnotnějším výkonům včerejšího moravského šampionátu, kterého se zúčastnilo více jak 550 (!!) závodníků z celé Moravy. Plně koncentrovaná Kačka nastoupila v nejsilněji obsazeném běhu v 5 dráze. Nad sebou v dráze číslo 6 měla skvěle připravenou českou reprezentantku Veroniku Paličkovou, která na této distaci reprezntovala Českou republiku jak na MS v Doněcku, tak i 2. Světové olympiádě v čínském Nanjingu, pod sebou výbornou čtvrtkařku ze zlína Markétu Škaldovou, účastnici loňského juniorského Mistrovství Evropy ve Švédsku. Kačka vyrazila jako blesk, ve druhé zatáčce podběhla Verču Paličkovou a po téměř bezchybném běhu se vřítila do cíle v čase 24,65 s !!!  Tento čas Kateřinu katapultoval do čela českých juniorských tabulek,  k dnešnímu dni jí patří druhé místo mezi českými ženami (!) a teď se podržte juniorka - prvoročačka, bez možnosti pravidelného tréninku v atletické hale je v tuto chvíli ve SVĚTOVÝCH neredukovaných tabulkách v první 30 a v redukci jí patří 14. pozice !!!!!! Takové postavení ve světovém žebříčku je u české sprinterky vždy mimořádné a Kačka jen naznačuje své ambice na léto, kdy se hodlá vážně zabývat tratí 400 m překážek..... Rychlost ze dvoustovky se jí bude moc a moc hodit :)

JAN VÁCHA 60 m 7,17 s 1. místo PB, 200 m 22,62 s 1. místo (zlaté moravské double v absolutních osobacích)

Velkou raadost mi udělal i Honzík VÁCHA, který se v Ostravě před zraky svých rodičů i bývalého trenéra Tomáše Kopeckého, předvedl v zářivé formě. Zisk dvou moravských titulů v nových osobních rekordech bylo také poděkováním  rodičům a bývalému trenérovi za to kolik energii mladému telentovanému sprinterovi z Havířova v minulosti věnovali, či dodnes věnují. 

Honzovi, který s námi trénuje od září se u nás mimořádně daří. Zatím si střihá jeden osobní rekord za druhým a včerejšek nebyl vyjímkou !! Včera Honzík předvedl nejdříve v rozběhu 7,18 s a tento čas pak ve finále ještě o setinu vyelepšil, čímž na setinu vyrovnal své osobní maximum, které běžel ve Vídni minulý týden. Honzíkova bilance prvních 5 nejrychlejších běhů je hodně zajímává a z vyrovnanosti těchto časů to prostě musí "ulítnout" ( 7,17 - 7,17-7,18-7,19-7,25)  !!!!!

Druhý moravský titul přidal na dvoustovce, kde poprvé předvedl výkon, který jsem na této distanci u něj očekával. I Honza běžel ve výhodné 5. dráze nad sebou největšího souupeře Ondru Lampu z Opavy. Honza výzvu výborného dorosteneckého sprintera ze stáje Gusty "Gulina" Válka přijal a oba borci se v krásném běhu vzepnuli k osobním rekordům. Honza si časem 22, 62 s dokonce připsal rekord absolutní, ten z loňského podzimu překonal o 8 setin sekundy !!! Skvělá práce Honzo, jen tak dál !!!

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ: 200 m 26,29 s 1. místo PB, 60 m 8,14 s 3. místo SB (velký návrat Štěpánky ...)

Od února loňského roku do konce letních prázdnin  se sympatická Štěpánka potýkala se zdravotními problémy. Bolesti nártu nejdříve levého a poté pravého byly způsobeny růstem a tak jak přišy zase odezněly, jen ta doba byla neúměrně dlouhá, ale přesně podle scénáře, který nám nastínil zkušený ortoped, doktor Fila. Podzimní přípravu Štěpánka již absolovovala bez zdravotních potíží a musím říst, že vypadala výborně. To by ale nebyla Štěpánka, kdyby se to oběšlo bez komplikací. Jobovka po nerušené a bezproblémové přípravě přišla předposlední den loňského roku, kdy si na úplně rovném a suchém povrchu atletické dráhy vymkla kotník při rovinkách (!!) tak neštastně, že si zranění vyžádalo 3 týdenní tréninkový výpadek.  

Po návratu byly první starty na nejkratším sprintu ještě hodně rozpačité, včera už se začalo blýskat na lepší časy. Nejdřícve si na šedeátce Štěpánka vylepšila letošní max na 8,14 s a ve finále to znamenalo hezké a zasloužené 3. místo. Na dvoustovce to bylo ještě lepší a dorostenecký mistrovský titul a vylepšení halového maxima na 26,29 s udělal Štěpánce i jejímu trenérovi ohromnou radost a naznačil, že Štěpánka je definitivně zpátky !!!!

DAVID CÉSAR  400 m 50,77 s 3. místo,  200 m 23, 13 s PB 4. místo

Student brněnské techniky, které v těchto dnech, stejně jako Zdeněk prožívá náročné zkouškové období, zvolil tradiční kombinaci disciplin 400 a 200 m. Nejdříve suveréně vyhrál ve svém rozběhu a šas 50,77s jej nakonec posunul na hezké 3. místo. Škoda pomaleji rozběhlého začátku (prvních 200 m 24,69 s), pokud chce David běžet pod 50 musí rozběhnout rychleji....

Na dvoustovce ,  to už rodákovi z Ivančic necinklo, ale čas 23,13 s je novým Davidovým halovým osobním rekordem, takže nakonec i on odjížděl z moravského šampionátu docela spokojen :) 

Úspěchem pro nás skončil určitě jeden z nejhezčích a nejkvalitněji obsazených moravských halových šampionátů a teď už jedeme v rychlém kvapíku až do mistrovskýxh šampionátů. Ten mládežnický začíná už za 13 dnů a tak teď už  zbývá jen doladit  a hlavně se vyhnout všem nástrahám chřipkových epidemiíí......

J.V.7.2.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved