Včera odpoledne proběhl v Turnově velmi dobře obsazený závod - Memoriál Ludvíka Daňka na kterém se účastnili i zástupci Atletiky s radostí

Včerejší večer měl být večerem oslav z nového osobního rekordu Amči na 100 metrů. Ideální podmínky: teplo, plné fandící tribuny, mírný vítr v zádech a skvělá konkurence byla zárukou pro vynikající čas.

V běhu s vynikající Kateřinou Čechovou - českou jedničkou, Kristinou Bažatovou a Pavlínou Humpolíkovou výbornými sprinterkami s časy hluboko pod 12 jsem očekával velmi dobrý výkon.

Ovšem člověk míní, podmínky přejí - ale rozhodčí mění !!!

Start vyšel Amče skvěle a za vynikající Kačkou Čechovou se vezla na druhém místě k výbornému času až asi do 70 metrů, kdy terpve neklid na tribuně upozornil sprinterky, které již tou dobou téměř cílovaly, že se údajně ozval vracecí výstřel !!! Nevím z čeho střílel pan pomocník startera - ze vzduchovky ?!

Nevím proč střílel když po návratu nechal běžet znovu všechny ??!! Co bylo za problém ?!

Nevím proč namísto pískotu píšťalkou či jiného akustického signálu následovaly jen rozpačité pohledy startera a jeho pomocníků do okolí a že těch pomocníků tam bylo !!!

Co údajně slyšel ve sluchátkách strater Rucký, když nebyly použity zátěžové bloky ??!! Poslouchal snad fóry Evropy 2 s Leošem Marešem ?!

Je zřejmé, že druhý pokus na 100 metrů v rozmezí 10 minut už byl marný Amča se vytrápila za 12,58 hluboko za časem, který jsme mohli atakovat !!

Mohu snad je ironicky zatleskat rozhodčím !! Bravo pánové ještě chvíli a budete na tom stadioně rozhodovat sami sobě neboť takovýmto skandálním chováním odradíte i ty nejzarputilejší příznivce atletiky.

Dominik Žižka se oproti sobotě na trati 400 metrů zlepšil o 5 desetin na 51,47 ovšem to je stále za našimi možnostmi. U Dominika však vidím, že se pomalu vrací síla po prodělané střevní chřipce. Tak snad při příštím kole ligy přesvědčí.

 

Šlendrián včerejšího jinak pěkného večera ve mně zanechal trpkou pachuť  - slzy svěřenců ze zmařeného úsilí ne vlastní vinou opravdu hodně bolí.

Musíme se však zvednout a dokázat smůlu prolomit, šancí budeme mít ještě dosti. Jen doufám, že při našem snažení nám již nebudou asistovat pánové, kteří ze skvělého zážitku udělali nehezkou vzpomínku !!

Martin Michalský

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved