Anna-Marie Rappová uspěla v závodě na 100 m při příležitosti memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově

V Turnově se v úterý 26.5.2009 konal tradiční mítink u příležitosti memoriálu Ludvíka Daňka. Tohoto mítinku se zúčastnily v hodu diskem naprosté světové hvězdy jako Gerd Kanter či Virgilius Alekna. Prvně jmenovaný zvítězil vynikajícím výkonem 68,90. Závodu se zúčastnil také Roman Šebrle ve svém posledním testu před desetibojem v Götzisu.

V soutěži v hodu oštěpem se kromě svěřence Jana Železného, Vítězslava Veselého v soutěži mužů, účastnila také světová rekordmanka Barbora Špotáková. Bára zvítězila výborným hodem 65,96, kterým se zařadila na druhé místo současných světových tabulek.

Po méně výrazných výsledcích z minulých závodů, jsme s zvolili tento mítink jako závod při kterém bychom si mohli pokusit zvrátit dosavadní situaci a nalézt pomalu ztrácené sebevědomí. Běh na 100 m metrů byl velmi dobře postaveným závodem, neboť na startu se sešla prakticky celá juniorská a dorostenecká špička Libereckého kraje. Počínaje Barborou Procházkovou, Evou Jeníkovou, Martou Chabrovou až po Míšu Tvrdíkovou, Barču Hamáčkovou a Amču. Se všemi těmito děvčaty se Amča utkává na různých závodech a tak je výsledek vždy nerozhodný. S Bárou Hamáčkovou dokonce běháme štafetu 4 x 100 m v první lize za TJ LIAZ.

Amča k závodu přistoupila naprosto zodpovědně - jak je ostatně jejím zvykem. Velmi potěšitelné je, že se nedostala do křeče, která ve svém důsledku výkon velmi sráží.

Po ne úplně vydařeném startu, kdy vybíhala na jednom z posledních míst,  Amča neztuhla a předvedla uvolněný a dynamický běh bez technických nedostatků, postupně soupeřky stahovala a v druhé polovině trati již byla na špici závodu, nakonec podlehla jen vynikající sprinterce Báře Procházkové.

Dosažený čas 12,58 je pak velmi dobrým novým osobním rekordem Amči a při zlepšeném startu je další možnost jeho zlepšení.

Amče gratulujeme !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved