Bezprostředně po skončení světového šampionátu juniorů se v Barceloně konala mezinárodní atletická konfrence. Ta byla zaměřena na trénink mládeže a zúčastnilo se jí na více jak jak 300 coachů z celého světa, kterým přednášeli takoví lektoři jako Dr.Alan Barker,Dr David Behm, Dr. Juan Manuel Garcia Manso,Lyle Sanderson nebo Wolfgang Killing. Jazyky konference pak byly mimo domácí katalánštiny,resp španělštiny, francoužština a angličtina. Osobně jsem upřednostnil angličtinu a i když v ní komunikuji výrazně hůře než v jazyce německém, ve kterém jsem si podstatně jistější, řečníkům jsem rozumněl, poněvadž mluvili velmi spisovně a navíc většina přednášek byla doprovázena i projekcí ve strukturovaných odkazech.

Osobně mne nejvíce zaujala přednáška Juana Manuela Gárcia Manso, který přednášel o na téma "Identifikace talentu v atletice", poutavé bylo i téma bývalého výškaře s osobním rekordem 228 cm dnes diplomovaného trenéra Wolfganga Killinga, který hovořil o dlouhodobé přípravě dětí v rozmezí let 12-15.

Konference probíhala ve velmi důstojných a honosných prostorách "Institiut National D´Educacio Fisica de Catalunya", který má sídlo přímo v olympijském barcelonském  areálu. No a když  na "coffe breaku" popíjíte kávu vedle takových ikon světové atletiky jako je například Sergej BUBKA, tak se i u vás dostaví alespoň na chvíli onen blažený pocit, že "jste právě při tom" 

No a po dvoudenní konferenci už mne a Tomáše Purmana čekal návrat domů do Česka. Po klidném dvouhodinovém letu, jsme krátce po poledni přistáli na pražské Ruzyni a tím se definitivně uzavřelo mé desetindenní působení v katalánské metropoli. Teď je potřeba všechny podněty a zážitky, které jsem si odnesl zpracovat, vyhodnotit a dát se znovu do práce....

J.V. 19.7.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved