Andílci nezklamali a velmi dobře a bojovně reprezentovali na Mezistátním utkání v Nitře

Slovenská Nitra byla v sobotu 13.6.2009 městem, které hostilo tři výpravy mladých atletů a atletek do 17 ti let, kteří se zde setkali aby spolu srovnali síly v tomto mezinárodním měření. Pro některé to byla jedna z posledních možností pro splnění limitu startu na mistrovství světa do 17 - ti let v Brixenu a pro všechny to bylo velice prestižní měření sil.

Jako první  nastupovala z Andílků do boje tradičně Anna - Marie Rappová v dálce. V dálce Amča trošku hledá formu z lońského roku, ale dá se říci, že po rozpačitém začátku sezony se vrací do závodní pohody. Amča se již při rozcvičení cítila a vypadala velice dobře. Kotníky byly živé a rychlost bylo přímo vidět. Na sektoru pak vládla trošku větrná atmosféra - vítr ostatně provázel celé utkání a některé výkony negativně poznamenal. Amča vědoma si toho,  že má automaticky 6 pokusů vlétla do soutěže odvážně a hned prvním skokem atakovala hranici letošního maxima. Pak střídavě přešlapovala a střídavě se jí pokusy dařily. V páté serii s milimetrovým přešlapem skočila poměrně hodně daleko dle mých odhadů jistě přes 570 cm bohužel na přešlapy se nehraje a bdělé oko rozhodčích tuto vadu na kráse tohoto výkonu zaznamenalo. Nakonec šestým pokusem podruhé v soutěži zopakovala výkon 564, kterým nakonec skončila na 5. místě. Nutno snad jen uvést, že v pořadí od druhé od šesté byly všechny závodnice ve 4 centimetrech a o jednotlivých místech rozhodovaly jednotlivé centimetry od 567 do 564. Snad jsme si tímto vyčerpali smůlu a nyní se na nás obrátí štěstí při Mistrovství republiky. Amča však rozhodně nezklamala a svou bojovností mně nadchla.

Druhým naším reprezentantem byl Dominik Žižka, který měl na vlastní kůži vyzkoušet co dokáže silný poryv větru na protilehlé rovince při běhu na 400 m. Vzhledem větrným podmínkám dostal Dominik pokyn aby běžet ve svém běhu takticky a zaměřil se na dosažení umístění. Nejlépe obhájit svůj tabulkový post na startovní listině, což bylo druhé místo dle časů z letošní sezony. Musím, hluboce smeknout před Dominikovým výkonem ze kterého čišelo jednak seběvědomí a jednak již i jistá vyzrálost a taktická připravenost. Podmínky při běhu by se daly popsat asi tak, že běžci při běhu na protilehlé rovince běželi proti takovému větru, že to bylo jako narazit do zdi. Při běhu v cílové rovince pak vítr změnil směr a prakticky borcům nepomohl. Dominik si celou dobu hlídal svoji druhou pozici a když se v cílové rovince před něj tlačil jeden ze soupeřů, předvedl mu Dominik co znamená drtivý finiš. V něm nedal soupěři šanci a doběhl tak jako jediný z andílků na medailové pozici - na druhém místě za dalším vynikajícím českým běžcem Martinem Vinšem z Mladé Boleslavi.

Nakonec nastupovala ke svému nově objevenému trosjkoku Klára Michalská. Klára, která již v troskoku absolvovala troje závody si ve své nové disciplíně poměrně věřila. Dokázala to také svým výkonem, hned prvním pokusem 11,54 -takzvaně zajistila a při tomoto pokusu také jedinkrát zadrobila. Po posunutí rozběhové značky o dvě stopy dozadu pak jž jednotlivé další rozběhy sázela na prkno jako přes kopírák. Klára se neustále zlepšovala a všechny přítomné udivovala svou lehkostí a zvláště pak délkou prvních dvou skoků, kdy do třetího skoku se několikrát odrážela až poměrně daleko za metr vzdáleným odrazovým prknem pro dálku. Její odrazy do třetího skoku cca 50 cm od písku však jž postrádaly trošku rychlost a techniku takže nedokázala úplně prodat své první dva vynikající skoky. Přesto překonala předposledním pokusem  11, 79 což je nový osobní rekord. Celkově překonala v soutěži osobní rekord celkem 3 x. což není úplně obvyklé. Zaslouží to pochvalu a přesto, že nakonec skončila na pátém místě je její výkon vynikajícím výsledkem. V posledním pokuse Kláru překonala do té doby pátá, druhá česká reprezentantka Dominika Horniaková výkonem přes 11, 90.

Klára tak dokonale poznala disciplínu zvanou trojskok, když pod skončení soutěže pouze hlesla, že se cítí jako by jí právě přejel vlak. Ano, tak to je trojskok.

Ještě jednou bych andílkům rád poděkoval za reprezentaci a nyní již vzhůru na Mistrovství republiky dorostu.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved