Na mezistátku jsme byli úspěšní !!!

Tropické počasí a skvěle připravený stadión na Palackého vrchu přivítal účastníky letošního Mezistátního utkání dorostu Česká republika - Slovensko - Maďarsko. Před neúprosně dotírajícím sluníčkem se nebylo na otevřeném stadionu téměř kam schovat, ale naši trojici závodníků to vůbec nevadilo. Všichni tři předváděli výkonnost na hranici osobních maxim, Amča si v dálkařském sektoru dokonce skočila po 2 letech osobní rekord !!!

Zcela suveréní vystoupení předvedl Zdeněk STROMŠÍK. Ten nejdříve v běhu na 100 m zvítězil s náskokem 35 setin, když v úmorném vedru a  při protivětru (-0,5 m/s) vybojoval časem 10,85 s pro Českou republiku jedno z prvních vítězství toho dne. Na stovce jsme dosáhli plného bodového zisku, když druhý v pořadí byl taktéž Čech a sice Michal Desenský, který běžel za 11,20 s, třetí pozici obsadil v čase 11,31 s Maďar Hájosy.

Na dvoustovce pak Zdendův náskok byl ještě markantnější, když před  druhým v cíli Michalem Desenským, dokázal zvítězit o plných 44 setin sekundy !!! Zdena dosáhl,  při protivětru (-0,8 m/s) druhého nejlepšího času, co kdy běžel a za čas 21,74 s znovu připsal České republice maximální bodový zisk 7 bodů. Zdenda tak svým  double patřil společně s vrhačem Mazgalem k nejužitečnějším závodníkům české výpravy, což je vzhledem k jeho věku jistě pozoruhodný výsledek !!!! Je vidět, že si Zdena věří a že má formu, časy pod 11,00 s a 22,00 s předvádí téměř na požádání a  to je něco, co se hned tak nevidí. Za skvělý výsledek a vynikající reprezentaci České republiky zaslouží velkou GRATULACI !!!

Anna Marie RAPPOVÁ už v uplynulých dnech na trénincích signalizovala stoupající formu a tu také v Brně dokázala prodat !!! Soutěž sice zahájila přešlapem, ale hned druhým skokem pojistila na 568 cm, což byl její letošní nejlepší výkon. Amča pochopila, že se v Brně dá skočit daleko a 4. skokem předvedla své dosavadní životní maximum, když  při protivětru (!!) zavěsila 582 cm - nový osobní rekord !!!! Tímto výkonem vedla až do posledních pokusů, kdy ji v úplném závěru přeskočila o 3 cm další Češka Míša Nejedlová. Amče jde forma nahoru v pravý čas, vylepšila osobák o 3 cm a letošák o plných 23 cm !!! Pro Annu Marii je tento výsledek jistě velkým povzbuzením a vytoužená 6 se po včerejšku už nezdá být tak daleko, vždyť je jí na dosah jen 18 cm. A tak se 6 metrová hranice může otřásat v základech za lepších povětrnostních podmínek než vládly v Brně už brzy ..... :-)

Klárka MICHALSKÁ odjela na mezistátko rovnou z povinného školního pobytu v šumavském Brlohu. Ani v hlubokých šumavským hvozdech, ale formu neztratila a i když její závěrečná příprava na Mezistátní utkání, vzhledem ke ztrátě kontaktu s civilizací neprobíhala asi ideálně, dokázala se v sektoru plně koncentrovat a za výkon 11,69 metru vybojovala pro sebe a Česko cenný bronz !!! Na zlato jí chybělo pouhých 17 cm  navíc její nejdelší skok byl dosažený v opět již poměrně silném protivětru -1,2 m/s. Klára před sebe pustila jen dvojici Maďarek, její největší soupeřce na domácích sektorech Koudelkové, nedala vůbec šanci a přeskočila ji téměř o víc jak 1 metr. I pro ni stejně jako v případě Anny Marie platí, že 12 metrová hranice může brzy padnout, nejlépe při Mistrovství České republiky, které začíná už za pouhé 2 týdny.

Všichni tři naši zástupci skvěle zabojovali a oba trenéři na ně mohli být právem pyšní. Všem patří dík za vzornou reprezentaci České republiky a také projektu, který dává o sobě čím dál víc vědět.  - Atletiky s radostí. 

Z krásných závodů máme spustu fotografií, které budem postupně zveřejňovat. .

 

J.V. 13.6.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved