Náš rakeťák Martin Černák pokračoval při Mezistátním utkání v Hodoníně ve skvělých výsledcích, které nakonec podtrhnul spoluúčastí na novém českém rekordu ve štafetě 3 x 300 metrů !!!

Martin má v letošním roce velmi náročný podzim, který graduje v posledních dnech. Po veleúspěšném vystoupení na Mistrovství republiky žáků byl nominován do týmu A české republiky na mezistátní utkání se Slovenskem, které se konalo v Hodoníně. Mimo to startoval ještě ve středu při finále Krajského přeboru žáků, kde se lví měrou zasloužil o postup žáků TJ LIAZ do semifinále mistrovství republiky.

Při mezistátku dostal Martin důvěru pro běh na 300 a 150 metrů a také byl finišmanem štafety žáků na 3 x 300 metrů. V běhu na 300 metrů potvrdil Martin svou suverenitu a velmi dobrým během vyhrál v čase 36,49 s, o téměř 4 desetiny porazil Kubu Žůrovce svého pozdějšího kolegu ve štafetě na 3 x 300 metrů.

Martin tajně doufal v čas na hranici 36 sekund a možná i malinko pod touto hranicí. Únava z posledních dnů se však již nedala oklamat a tak je dosažený čas maximem možného a je to vynikající předpoklad do další práce.

Kromě oblíbené třístovky nastoupil Martin také na trati 150 metrů, kde se pro změnu utkal znovu s mistrem české republiky Markem Bakalárem - ten také potvrdil své postavení v tabulkách a zvítězil - Martin doběhl v čase 17,59 s na třetím místě.

To nejlepší si však náš rakeťák schoval do štafety jako finišman se setkal v jednom týmu s Jakubem Žůrovcem a Tomášem Svačinou. Tato štafeta od startovního výstřelu nenechala nikoho na pochybách o tom, že své vítězství hodlají podpořit také skvělým časem. Martin svůj poslední úsek opět zvládl fantasticky (jeho čas letmo měřen ručně byl 35,0 s) a donesl štafetový kolík do cíle v novém českém rekordu 1:50.16 -  lepším o více jak 7 desetin rekordu starého !!!

Nevím, zda si lze představit lepší začátek atletické kariéry, upřímně řečeno nedovedu si to moc ani představit. Do časů příštích nás čeká dosti práce a nová opravdu tvrdá konkurence v kategorii dorostu. Martin však má předpoklady aby se dále zlepšoval ! Jeho tatínek - také Martin Černák byl v minulosti skvělým jabloneckým sprinterem s časy na 100 metrů kolem 10,80 byl ozdobou jabloneckého družstva.

O tom jak čas dokáže zatočit osud v mnoha případech velmi zajímavými kličkami svědčí i tato fotografie na které jsou spolu zachyceni Martinův tatínek společně s Jardou Vlčkem (dnes trenérem naší Vlčí smečky z Uheského Hradiště).

80. léta Přeborníci Severočeského kraje - štafeta 4 x 100 m (43,2 s): zleva Kleprlík, Vlček, Zítka, Černák

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved