To k čemu se schylovalo už delší dobu se tento týden naplnilo. Došlo k ukončení spolupráce, mezi mnou a nadějným mladým atletem Mirkem Břustkem. Mirek k nám přišel koncem května tohoto roku, po téměř nulové zimní přípravě, ale s chutí ještě něco v atletice dokázat. Rád jsem mu nabídl pomocnou ruku a jsem si jistý, že Mirek dostal individuální péči za hranicí běžného standartu, kterou zpočátku i rád přijímal. Během 3 týdnů, kterou jsme měli určeny k přípravě na MČR se moc zázraků udělat nedá, ale i tak se nám podařilo získat hezké finálové umístění v trojskoku. Po týdenním volnu jsme chtěli zahájit přípravu na druhou část sezóny, Mírova účast na trenincích byla ovšm sporadická a  dala by se spočítat na prstech jedné ruky. Je pravda, že si Mirek už delší dobu stěžoval na bolest zad v bederní oblasti, domluvený temín u renomovaného fyzioterapeuta, ale musel být o prázdninách odřeknut  - v té době byl Míra zalezlý ve své ulitě a nekomunikoval...... V době, kdy odmítal z důvodů údajného nachlazení či víkendové brigády pomoci družstvu dorostenců v boji o body při semifinále, resp. finále MČR družstev bylo de facto rozhodnuto, ale trpělivě jsem čekal zda Míra přece jen s námi nezahájí přípravu na novou sezonu. Bohužel se tak nestalo a tak muselo zákonitě dojít k ukončení spolupráce.

Dobře vím, že v životě nejsou věci jen černobílé a žívot bývá složitější na to abych Mirka paušálně odsoudil. Naopak všichni mu přejeme ať se mu daří ať už na poli sportovním či a to a především v osobním životě.

Atletický život je jak moře - příliv a odliv a uvolněnou pozici po Mirkovi vyplnil Lukáš DACÍK, který s námi už absolovoval první tréninky, náročné kondiční přípravy a zatím si vede víc než dobře. tréninková docházka je u něj 100 %, ostatně tak je tomu u nás ve skupině u ostatních členů dobrým zvykem. V nejbližší době Lukáše blíže představíme v samostatném článku.

No a také se chystáme na  soustředění, které absolovujeme společně s jabloneckými "Andílky" ve sportovním centru v Nymburku.Čeká nás náročný týden s poměrně velkými objemy a důrazem na kondiční přípravu, tak aby jsme vybudovali pevné základy na kterých budeme v dalších týdnech stavět speciální část roční přípravy.

J.V. 21.9.09

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved