Kačka = největší bodovou sběračkou české reprezentace !!!!!!

Juniorka prvoročačka - Kateřina VÁVROVÁ má za sebou další velmi vydařený reprezentační start. Při mezistátním juniorském čtyřutkání,, které se konalo v první červencový den v madarském Miškolci, si připsala 1 vítězství, jedno druhé místo a jedno třetí místo a patřila s 16,5 body  patřila Kačka k nejpilnějším bodovým sběračům českého reprezentačního týmu.

Kačka byla na základě letošních výsledků v průběhu sezóny a nedávno skončeného MČR nominována ke startům 100, 200 m i štafetě. Projevenou důvěru nezklamala a v Miškolci pařila k největším oporám českého reprezentačního výběru.

100 m - 3. místo

Na stovce sprinterkám opět nepřál vítr. I tentokrát vál proti směru jejich běhu a dosažené časy signalizují, že to mohlo být i o něco víc, než je uvedená hodnota (-0,2 m/s). Zvítězila talentovaná Maďarka Csoti Justina výborným časem 11,88 s, která se pyšní osobním rekordem 11, 77 na stovce a 23,99 na dvojnásobné distanci. Druhá doběhla česká reprezentantka Veronika Paličková 12,11 s, Katce se podařilo uhájit 3. místo před dotírající Slovinkou Zalokar Tinkara (12,35 s). Katka běžela čas 12,23 s. Až na 7. resp.8 místě skončila nám dobře známá dvojice slovenských  reprezentantek Karin Štifelová (12,55) a Patricie Garčárová (12,56s ) přčemž obě se mohou pyčnit kvalitními osobními rekordy 12,10 s resp. 12,31. Úspěcch Kačky a Verči znamenal pro českou repre 11 bodový zisk !!

200 m - 1. místo

Parádní výsledek Kačky, které se dokázala vyrovnat s úmorným vedrem i několikahodinovou jízdou autobusem do místa závodu. Kačka dosáhla 3. nejlepšího výsledku své kariéry, když v přímém souboji dokázala porazit jak Maďarku Melinda Ferenczi (PB 24,11), tak i čerstvou juniorskou mistryni České republiky Veroniku Paličkovou , která doběhla v čase 24,93 s šest destetin za Kačkou. Na čtvrtém místě doběhla účastnice dorosteneckého MS v Kolumbii, slovenská reprezentntka Patrícia Garčárová 25,07 s ....

Kačka si cení nejen prvenství a kvalitního času (24,33 s), ale velmi ji těší zejména vítězství nad Maďarkou Ferenczi, účastnicí dorosteneckého MS v Doněcku a které vrátila porážku z roku 2013 z holandského Utrechtu, kde se konal European Yong Olympic Festival. Kačka doběhla v Holandsku na dvoustovce na 4. místě a rychlonohá Maďarka tenkrát brala stříbro, když časem 24,11 s zaostala za vítěznou Holaňdankou Tesa Jia o pouhu setinu sekundy. Vynikající výsledek obou Ćešek znamenal pro českou reprezentaci dalších 15 cenných bodů.

štafeta 4 x 100 m - 2. místo

Juniorská štafeta běžela ve složení, ve kterém na Zlaté tretře v Ostravě zaběhla český juniorský rekord a kvalifikovala se na Mistrovství světa v Bydhošti, jen na 4. úseku nahradila Nikolu Bendovou, Kateřina Dvořáková. Holky ve složení Paličková, Seidlová, Vávrová, Dvořáková doběhly časem 46,34 s na druhém místě. Za vítěznými Maďarkami zaostaly o 12 setin sekundy .

Druhý Hradišťák v repre dresu....

Uherské Hradiště mělo v Miškolci ještě jedno zastoupení a sice v osobě nadějného překážkáře Erika JELÍNKA , který letos zaznamenal výrazný výkonostní růst a po zásluze oblékl reprezentační dres. Svěřenci trenéra Radka Hrabince se povedla reprezentační premiéra na výbornou, když v závodě 400 m překážek skončil v novém osobním rekordu 53,62 s na vynikajícím 3. místě. Taktéž Erikovi patří velká gratulce za vynikající reprezentaci nejen České republiky, ale i mateřského oddílu !!!

V celkovém pořadí pak zvítězila Česká reprezentace s 452,5 body, před Maďary 423 bodů, Slovinci 240,5 bodů a na posledním 4. místě skončila reprezentce slovenských juniorů a juniorek, kteří získali 211 bodů.