Vítr kazisvět znehodnotil Zdenovu skvělou stovku za 10,72 s !!!

Nejlepší české atletky a atlety přivítala moravská metropole po předlouhých 40 letech. A bylo to přivítání velkolepé. Organizátoři v čele s legendárním Čibou Nezdařilem se opravdu snažili a již první den ukazál, že Mistrovství bude mít vysokou nejen sportovní, ale i společenskou úroveň. Vyšperkovaný brněnský stadion s novým superrychlým mondem modré barvy byl už jen tou sladkou třesničkou na slavnostně upečeném dortu... To co obětaví organizátoři ovlivnit nemohli byly klimaticé podmínky. Teplotně to bylo ještě docela v pořádku a po většinu času dokonce svítilo skrze mraky na moravské poměry  sice zubatější, ale pořád blahodárné sluníčko, které dává sílu nejen tamním vinohradům , ale  dodávalo  optimismu i přítomným atletům. Co vadilo, byl nevyzpytatelný vítr, který často překračoval povolené hodnoty a pokazil řadu vynikajících výkonů.

Nejinak tomu bylo i v případě obou našich zástupců. Zejména u Zdendy STROŠÍKA, který nastoupil teprve ke své 3. letošní stovce a bylo to vystoupení víc než parádní. Poslední 3. rozběh měl jasné favority v podobě Libora Žilky a Rosti Šulce, ale o 3. pozici, ze které se dalo postoupit časem se svedl nelítostný boj. A ten pro sebe zaslouženě rozhodl Zdena, když zaběhl svou doposud životně nejrychlejší stovku. Čas 10,72 s nemůže být ale uznán za nový osobní ani oddílový rekord, poněvadž sprinterům vál do zad vítr o síle 4,2 m/s. Ten sice Zdendovi při jeho technice běhu příliš nepomáhá, ale co se dá dělat.... Historicky by byl bez větrné pomoci tento čas 5. nejrychlejší dorosteneckou stovkou a Zdena by se posunul o setinu před Lukáše Šťastného. Takto zůstane zatím časem z loňska 10,74 na 7. pozici a jeho včerejší výkon bude navždy uváděn pod čarou s poznámkou "s nedovolenou podporou větru"... I tak se ale jedná o vyjímečný výkon a Zdena jej jistě brzy potvrdí i za regulerních podmínek. Zdena tímto časem postoupil i do finálové osmičky, což je v záplavě přítomných skvělých českých sprinterů vynikající úspěch. Ve finále doslova exceloval skvěle připravený Pavel Maslák . Ten běžel absolutně nejrychlejší českou stovku všech dob, ale i jemu dopomohl příliš silný vítr a tak čas 10,22 s nemůže být do rekordní listiny zapsán. Zdena, který znovu velice dobře odstartoval pak finálový závod jen uvolněně doběhl, poněvadž na 35 metrech ucítil tlak v "podprdeláku" a po předchozí úmluvě okamžitě zvolnil, poněvadž bychom sezonu ještě pořád nechtěli odpískat  a rádi bychom se připravili na druhou část závodů české termínovky s vyvrcholením na MČR "dvaadvacítek" v Písku........ Nyní mimo tréninkových objemů musíme zintenzivnit i spolupráci s naší oblíbenou fyzioterapeitkou Radkou Doležalovou, tak aby jsme problémy, které nás letos provázejí když ne zcela odstranily, tak alespoň regulovaly na únosnou míru.

Ve stejném rozběhu jako Zdena se představil na stovce i Tomáš BOČEK. Už fakt, že byl technickým delegátem ke startu vybrán, bylo pro Tomáše úspěchem a do Brna jel především sbírat cenné zkušenosti, které pak určitě v budoucnu uplatní ve své atletické kariéře. Tomáš se neztratil a i když to měl mezi českou sprinterskou špičkou hodně těžké, časem 11,38 s nakonec obsadil celkově 21. místo, před Tomem Jonášem a Mirkem Králem z Kolína.

Na čtyřstovce to pak Tom v povětrnostních podmínkách, které včera na "Palačáku" taktéž neměl snadné. Boča závod odvážně rozběhl a druhá stovka jej pak stála hodně sil, takže na 300 už to bylo hodně o morálce a poslední stovka musela bolet. Nakonec Tomáš ve své mistrovské dospělácké premiéře časem 52,23 sekundy obsadil 19. místo.

Toma teď čeká zasloužený 14 denní odpočinek, Zdenda, který se v posledních 4 měsících "naodpočíval" již dost  se spojí s Vaškem a začne v úterý 5 týdenní přípravu, která by měla přinést v druhé polovině sezony sladké plody v podobě vynikajících výkonů..

J.V. 3.7.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved