Vítězství Zdendy na stovce, Kačka má stříbro s OLYMPEM !!!!!!

Plzeňský atletický stadion přivítal účastníky 62. Mistrovství České republiky mužů a žen. Do závěrečné finálové části postoupilo celkem 12 týmů (6 ženských a 6 mužských) a Vlčí smečka vyslala do bojů celkem 5 atletů a atletek. Nejspokojenější se z "města piva" vracejí Zdeněk STROMŠÍK, který opět na extraligovém kole zvítězil v běhu na 100 m a Kateřina VÁVROVÁ , která si zavěsila jako členka týmu brněnského OLYMPU na krk stříbrnou medaili. Po 19 medailích z individuálních mistrovství a včerejším zlatu z týmové soutěže, které získala s dubnickým celkem Majka SIMLOVIČOVÁ, je to již 21. medaile z MČR a MSR, kteří členové naší skupiny získali !!!!!

Plzeňské nedělní finále provázel nepříjemný chlad a silný protivítr na hlavní rovince, který výrazně ovlivňoval výkony atletů a atletek. Pro mnohé z nich a to je i Zdeňka a Davida, to byly poslední závody letošní hodně dlouhé sezóny a tak základní úkol zněl -  hlavně se nezranit. To se podařilo a mně spadl pořádný kámen ze srdce.....

Jediné vítězství vítkovického celku mužů zaznamenal ZDENĚK STROMŠÍK, který po bezproblémovém postupu z 1. místa v rozběhu (10,98 s), dokázal v krásném souboji s Honzou Velebou českého rekordmana opět porazit a uzavřel tak jejich bilanci vzájemných letošních soubojů pod širým nebem 5:2 ve prospěch vítkovického atleta.

Zdeněk zvítězil časem 10,66 s o pouhou setinu před Honzou a výsledný čas je v 2 metrovém protivětru a 14 C chladu na závěr sezóny víc než dobrý  !!! Na 3. míístě skončil daší vítkovický sprinter Vojta Kolarčík, který se už musel spokojit s časem nad 11 sekund - 11,04 s ...... Ze 3 extraligových kol dokázal Zdeněk 2 x zvítězit (v Ostravě a Plzni) , prohrál jen na Julisce v kole prvním,  když jediného přemožitele našel v Janu Volkovi, halovému vícemistru Evropy a mistru Evropy do 23 let z Bydhoště. S 13.25 body byl Zdeněk v Plzni nejpilnějším bodovým sběračem ostravského týmu (potřetí v řadě). Dalších dělených 2,25 bodu totiž přidal jako finišman sprinterské štafety, která běžela ve složení VÁCHA- Danáč-Kolarčík-STROMŠÍK a doběhla na parádním 2. místě v čase 41,55 s jen 11 setin za vítězným kvartetem Dukly Praha.

Zdeňkovi na stovce dobře sekundoval Honza, který v rozběhu doběhl na 4. místě v čase 11,21 s (w-1,4), ve finále B pak doběhl 2. za 11,09 (w-1,0) s a celkově z toho bylo hezké 8. místo a 3 bodový zisk. Na silně obsazené dvoustovce se Honza pral jako lev a nakonec vydřel 1 bod za celkové 10. místo. Čas 22,39 s vzhledem k okolnostem dobrý.(Maslák  dnes běžel 21,54 s). Společně s druhým místem štafety získal Honza solidních 6,25 bodu pro vítkovický extraligový celek.

Silně blya obsazena i čtvrtka , kde  semifinalista MS Pavel Maslák našel překvapivě přemožitele v Danielu Němečkovi, David z 8 dráhy běžel  v posledním závodě sezony 48,69 s a opět v přímém souboji porazil nejlepšího  slovenského čtvrtkaře současnosti a semifinalistu z nedávno skončené Světové univerziády Denise Danáče, který do cíle doběhl o 49 setin za Davidem.  V konečném pořadí skončil David 7. a byl z toho 4 bodový zisk, který ale už nerozšířil, poněvadž na dvoustovce jeho 22,49 s  nestačilo na lepší než 11. nebodované místo.

Na Kateřině VÁVROVÉ byla zřetelně vidět únava z předlouhé sezóny a vypětí z nedávno skončeného MČR do 22 let. Víc než průměrné časy (i spřihlédnitím k silnému protivětru)na stovce  (12,54 r a 12,51) ve finále B stačily na 2. místo a 3 body. Stejné celkové 8. místo brala Katka i na dvoustovce, kde běžela opět, pro ni velmi průměrných 25,04 s.  Další 2 body přidala Kačka jako členka sprinterské štafety, která běžela ve složení Janíčková- VÁVROVÁ-Novotná-Pírková a holky doběhly v čase 47,80 s na hezkém 3. místě. Ziskem 8 bodů pak Katka přispěla k vynikajícímu 2. místu brněnského OLYMPU !!!! VELKÁ GRATULACE CELÉMU TÝMU !!!!

Štěpánka KOLÁŘOVÁ zvolila klasickou sprinterskou kombinaci. Docela se jí povedla stovka, když postoupila do finále B, ve kterém doběhla n a3. místě za Marcelou Pírkovou a naší Kačkou a časem 12,67 s byla v cíli o 26 setin dříve než její oddílová kolegyně Veronika Paličková. Ke 2 bodům ze stovky už na dvojnásobné trati další body nepřidala. Obě vítkovické štafety již do bojů neneastoupily a vzhledem k podmínkám vůbec ne špatný výkon 25,43 s nestačil na lepší než 11., čili první nebodované místo...

Tým vítkovických žen skončil pátý, celek mužů obsadil 6. místo.