Zdenda stříbrný za 10,98, Boča v osobáku a Barča ve finále.......

Letošní MČR v Ostravě pro nás nezačalo dobře. Už  páteční rozcvičování na vítkovickém stadionu vyřadilo ze hry Vaška Vlčka, jemuž namožený kvadriceps neumožnil běžet s maximální intenzitou a museli jsme sobotní i nedělní starty bohužel odpískat. Je to škoda poněvadž Vašek prokazoval značný nárust formy a poslední víkendová dvoustovka za 22,65 s při mistrovství Moravy naznačovala, kde by mohly ležet jeho možnosti na čtyřstovce..... Na mistrovství republiky chyběl i objev halové sezony Martina Salčáková, která si doléčuje nepřijemnou zlomeninu zanártní kůstky a tak břímě odpovědnosti nakonec leželo na 3 statečných: Zdendovi Stromšíkovi, Tomáši Bočkovi a Barunce Ohnoutkové. Svou roli ustáli a můžou být se svým ostravským vystoupením spokojeni....

Nejtežší ze všech to měl asi Zdenda STROMŠÍK. Ten nastupoval po zranění ke svému opravdu prvnímu ostrému startu a v očích jsme měli oba mnohé otazníky. Od jeho zranění sice už uplynulo 7 týdnů, ale za sebou jsme měli pouhopouhé 3 treninky v tretrách v submaximální intenzitě... Nakonec se Zdenda popral s vlastní, do té doby nejistou psychikou i velkým tlakem okolí na jedničku. Nejdříve suveréně postoupil z prvního místa v rozběhu v čase 11,18 s, ve finále pak zaostal jen 15 setin za skvěle připraveným Markem Bakalárem, limitářem MS 17 letých v Lille a vybojoval stříbrnou pozici ve vynikajícím čase a novém oddílovém dorosteneckém rekordu - 10,98 s !! Hodnotu dosaženého času ještě zvýrazňuje skutečnost, že se běželo v silném protivětru o rychlosti 1,7 m/s !!!  Limit, který by nás opravňoval k účasti na MS v Lille se nám sice splnit nepodařilo, nicméně vzhledem k problémům, které nás od záčatku roku provázely se jedná o vynikající výsledek a oba pevně věříme, že druhá polovina sezony, bude vypadat už úplně jinak....  Zdenda se představil v podvečer i jako finišman reprezentační štafety ,kterou mám na starost a kluci běželi poprvé v nejsilnějším složení a sice Honza Hrnčíř, Michal Desenský, Honza Jirka a Zdenda Stromšík. Tentokrát byl z toho nejrychlejší čas, jakého česká juniorka letos dosáhla a jen zaváhání, tentokrát na 2. předávce zmařilo naději na úspěch. Časem 41,17 s kluci zůstali pouhopouhých 37 (!!!) setin za vysněným limitem, který by je opravňoval ke startu na ME 19 letých v Tallinu.... Další pokus budeme mít na mezistátku, pak se uvidí......Nominace se uzavírá 10.července. Zdena byl přihlášen i k nedělnímu startu na 200 metrů a i zde by patřil k největším favoritům. Vzhledem k náročnému sobotnímu programu jsme raději nedělní závod oželeli, tak abychom se mohli v příštích 3 týdnech plně a především ve zdraví připravit na nadcházející závody.

Vůbec jednoduché to neměl na čtyřstovce v sobotu ani Tomáš BOČEK. Čtyřstovka patřila k vůbec nejsilněji obsazeným disciplinám mistrovství !!!  Ke startu bylo přihlášeno 16 (!!!!) nositelů 1. výkonostní třídy dospělých mezi nimi i Tomáš a 5 závodníků se dokonce může pochlubit třídou národní !!!! Konkurence jako řemen, zcela nesrovnatelná zejména s některými ženskými kategoriemi (například juniorsk ou dívčí koulí, diskem ....), kde ani juniorská vítězka domácího šampionátu na "jedničku" nedosáhne, či dokonce nesplňuje limit pro zařazení do SCM, může však reprezentovat např. při MU.......... Tomáš nastoupil ve 3. rozběhu a zaběhl si vynikající osobní rekord 51,09 s , když ten starý vylepšil o plných 58 setin. Celkově pak Tomáš, prvoročácký junior, obsadil v nadupaném poli závodníků 12. pozici, když za sebou nechal řadu běžců do té doby s papírově lepším výsledkem. Pro Tomáše to byl zatím jeho nejlepší závod, který kdy na domácích mistrovstvích předvedl a z jeho vystoupení jsem měl velkou radost !!! Mnohdy dříve podceňovaný Tom dorostl ve opravdového atleta a příští rok by se mohl loučit s juniorkou kategorií i časy pod 50,00 s. A to by do Toma ještě před 2 lety řekl asi málokdo..... Tom nastoupil i k nedělní dvoustovce a i v protivětru (-1,4 m/s) dosáhl slušného času 23,20 s. škoda opatrně rozběhlého začátku, tam měl Tom vyjet mnohem razantněji a mohlo to být i pod 23,00 s.  V celkovém pořadí si Tom oproti čtvrtce o 2 místa pohoršil, ale závodník, který byl nominován až na poslední chvíli a nejdříve nebyl technickým delgátem k závodu vůbec vybrán, nechal na svém štítě řadu závodníků s lepším PB (mimojiné Krejsa 22,85, Krištof 22,93...). Na finále ve kterém zvítězil v entry limitu 21,65 Michal Desenský bylo potřeba 22,87 s. Na medaili, kterou si domů zaslouženě odváží další Hradišťák ze skupiny MIlana Běloška - Tom Vondráček 22,43 s.....

Barunka OHNOUTKOVÁ dokázala v Ostravě asi maximum možného, když si časem 2:29,51 min vybojovala účast v nedělní finálové osmičcce a také ona nechala za sebou řadu soupeřek s lepšími osobními rekordy. Z taktického hlediska tedy nelze Barunce nic vytknout, závod zvládla dobře, s dosaženým časem, ale nemůže být spokojena ani ona ani trenér. Také jí se přímo dotýká co jsem psal o odstavec výše i když první tři holky právě na dorostenecké půlce předvedli velice hezký výsledek, o 6. místu v nedělním finále za 2:28 to už však platí 100 %..... Barča ale nezanechala, zejména v sobotu špatný dojem. Do závodu šla odvážně a když probíhala 600 ralativně plná sil za 1:45,0, nepochyboval jsem o tom, že běžíme na osobák. Na začátku cílové rovinky to už bylo za 2:04, ale poslední stovka za 25,5 sekundy, to už byl pochod padlých. Škoda..... V neděli pak Barče už chyběly síly úplně a tak na ni zbylo jen poslední 8. místo a čas 2:33,05 min.

Neúčast Vaška pak zamrzela při soubojích štafet, které by ve složení, které se nabízelo (Vlček, Boček, Stromšík, Vondráček) praly  zcela určitě o medaile, na 4x100 možná i místo 1. Takový je život, kluci, by si to mohli vynahradit už při MČR v dospělých, či zářijovém mistrovství "22" a "kdyby" zkrátka a dobře neplatí.

Nyní Zdena, Tomáš i Barča a také Dančí pokračují v závodech až do prvního červencového víkendu,poté je čeká krátký odpočinek. Naopak Vašek s Martinou po plném doléčení bolístek zahájí přípravu, aby v druhé polovině sezony prodali to co natrénovali a na co mají a benjamínka naší skupiny Simču Sedláčkovou, čeká už tento týden první vrchol žákovské sezony. Simona se totiž představi v Olomouci v dresu Zlínského kraje na Olympiádě dětí a mládeže.

J.V.20.6.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved