Kačka moravskou šampionkou, Adam vícemistrem !!!!

Úspěchem skončilo v Olomouci pro "Vlčí směčku" Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo tuto sobotu v hanácké metropoli Olomouci. Tým odcestoval sice bez Vaška VLČKA, kterého skolila letní viróza, a Zdeňka STROMŠÍKA jež svůj návrat na atletický ovál plánuje nejdříve za 2 týdny ale Kačka VÁVROVÁ s Adamem ZELINKOU je zastoupili na sto procent.

Dlouho očekávaná premiéra Kačky VÁVROVÉ v běhu na 400 m dopadla úspěšně, i když....  Kateřina sice zaostala při své první čtyřstovce v životě, kterou běžela za 57,68 s jen 4 desetiky sekundy za dorosteneckým oddílovým rekordem Lenky Švábikové a historicky předvedla 5. nejrychlejší čtyřstovku mezi dospělými závodnicemi Slovácké, ale chtěli jsme ještě o malinko více. Bohužel mimo nulových čtvrtkařských zkušeností, které Kačka teprve začne sbírat, výkon ovlivnil bezpochyby vítr, kterou subtilní Kačku srážel od startovního výstřelu v silných poryvech 250 metrů až do cílové rovinky. S nadsázkou lze říci že 364 dní fouká  sprinterům na 100 m na Hané vždy do protivky jižní vítr a jeden den v roce vítr opačný- severní. No a my jsme  dnes v žádném případě tuhle  klimatickou anomálii nepotřebovali... Bohužel stalo se a tak Kačce, která k závodu nastupovala velmi zodpovědně a hlavně odvážně po bojovných 300 metrech, kdy s náskokem vedla před českou reprezntantkou Petrou Falharovou z Vítkovic, v závěru tratě došla šťáva a na zádech jí seděl mohutný tatranský medvěd  Toho využila i zkušená Pavla, účastnice loňského juniorského ME v Rieti a Kačka v závěru předběhla. Nezkušenost si zkrátka vybrala svou daň, ale řekněte sami. Je čas 57,68 s při premiérové čtvrtce špatným počinem ?? Vždyť už nyní jí řadí do šesté desítky neredukovaných evropských, dorosteneckých tabulek !!!!  Každopádně čtvrtkařským souboj dorostenek, které běžely rychleji než juniorky i ženy, byl ozdobou, mnohdy kolísavé úrovně moravského šampionátu. VIDEO ze závodu čtvrtkařek

"Povinný" mistrovský moravský titul pak Kačka přidala na trati poloviční. Dorostenecký lídr České republiky jej však zadarmo neměl. Na startu se opět sešla s  ve velké formě běhající Pavlou Falharovou, která ucítila svou šanci a vzepjala se k mimořádnému výkonu a v cíli byla v osobním rekordu o pouhou setinu pomalejší než Kačka. Ta sice po čtyřstovce začala  na dvoustovce velmi, velmi "uvolněněně" a pokud by její start nebyl odstartován z bloků, domníval bych se, že se rozběhly půlkařky, na rovince však pořádně zatáhla a čas 25,15 s, vzhledem k průběhu závodu mně vyrazil dech..... 

Stejně náročnou kombinaci disciplín jako Kačka, tedy 400 a 200 metrů zvolil i Adam ZELINKA. A i on se může z Olomouce vrátit velmi spokojený, poněvadž po 3 měsících atletického tréninku přetavil své dva starty ve dva tituly moravského vícemistra a to je hodně husarský kousek !! Navíc v časech, za které se rozhodně nemusí stydět. 

V úvodu, na čtyřstovce, při které vládly obdobné podmínky, jako při běhu dorostenek, znovu vylepšil svůj osobní rekord a přemožitele našel jen v osobě českého mládežnického reprezentanta Alberta Holibky. Adam se jej až do třístovky statečně držel, nakonec zkušený Albert měl závod pod svou kontrolou a pevně v rukách a do cíle doběhl v čase 48,99 s s náskokem více jak jedné sekundy před Adamem. Ten si uhájil v cíli druhé místo a pro sebe získal, pro někoho asi nečekaný, titul vícemistara Moravy v hezkém čase 50,44 s a hranici 50 sekund  se již přiblížil na dohled !!! Jak bude spolupracovat vítr, je to tam !!!

O 3 hodiny později, přidal Adam do své sbírky druhou stříbrnou medaili, když na dvoustovce, byl rychlejší jen brněnský Martin Juránek, který letos běžel na Slovensku, byť s nedovolenou podporou větru již 21,93 s. Adam po statečném souboji byl v cíli jen o 14 setin pomalejší a z druhé dráhy dosáhl hezkého času 22,54 s.

Při odjezdu jsem měl pak pocit, že věčně nespokojeného Adama, tentokrát dvě stříbrné medaile na hrudi přece jen hřály a přinutily jej ke nepředstíranému úsměvu. Gratulace Adame po čtvrt roce práce, parádní výsledek a jedeme dál !!!!

J.V. 15.6.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved