Derniéra atletické sezony 2012 v Šumperku..

Letošní finále MMaS družstev žactva se konalo v severomorovském Šumperku. Obě naše zástupkyně naší skupiny Kačka VÁVROVÁ a Simča SEDLÁČKOVÁ patřily k nejpilnějším sběračkám bodů týmu Slovácké.

Kateřina VÁVROVÁ se v Šumperku předtsavila ve dvou disciplinách a sice v běhu na 60 m a také na třístovce. Na šedesátce před sebe pustila jen obě medailistky z letošního mistrovství republiky a sice halovou českou rekordmanku Veroniku Paličkovou a Lucku Zlatnikovou. Kačka doběhla na 3. místě v hezkém čase 8,08 s , když za sebou nechala jak týmovou kolegyni Simču SEDlÁČKOVOU, která skončila celkové časem 8,27 s čtvrtá,tak i favorizovanou Veroniku Opekarovou ze Šumperku, která nakonec skončila v celkovém pořadí až na 9. místě.

Před 300 si Kačka trošku stěžovala na bolest achilovky, ale i tak svedla nádherný a dramatický souboj s opavskou žákyní Veronikou Hluchou, která letos již běžela vynikajících 40,92 s !!! Včera byla opavská závodnice v cíli před Kačkou přece jen o něco málo dříve a zvítězila časem 41,67 s. Na druhém místě doběhla naše Kačka a dosáhla i v samém závěru sezony moc pěkného času 42,07 s za který si připsala 9 bodový zisk. Celkově pak byla Kačka nejúspěšnější atletkou družstva Slovácké, když ve dvou individuálních startech získala celkem 17 bodů !!

Druhou nejpilnější sběračkou bodů byla Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta se představila ještě na 150 m, ale dle vlastních slov již byla hodně unavená. Nakonec se jí sice podařilo porazit v přímém souboji i 5. z letošního MČR na této distanci Šumperačku Veroniku Opekarovou a dokonce i 4. z letošního MČR Pavlu Falharovou z Poruby (!!) ale s časem 20,15 s, byť běženém za nepříjemného chladu nebyla Simča moc spokojená.  Simča pak ještě nastoupila k závěrečným štafetám a pomohla holkám, které běžely ve složení Kotasová, Sedláčková,Rybnikářová, Molková k hezkému 3. místu a k 8 bodům.  V celkovém bodovém součtu pak Simona byla se 14 body druhou nejúspěšnější atletkou Slovácké.  I díky jeím 34 bodovému zisku skončily v konečném pořadí děvčata ze Slovácké s bodovým ziskem 71 bodů na lichotivém 5. místě .