Halové MMaS 2011

Bratislavská hala Elán přivítá již zítra nejlepší atletky a atlety všech kategorií z celé Moravy. Samozřejmě, že u prvního vrcholu letošní halové sezony nemohou chybět ani atleti naší skupiny. Oželet budeme muset bohužel ještě účast Zdendy STROMŠÍKA, který tak loňské double na obou sprinterských tratích neobhájí. Pozitivní je, že Zdena má za sebou lehčí treninky a zraněná noha se neozývá. Příští týden už začne s prvními , byť pro něj ne moc oblíbenými úseky tempové vytrvalosti.. Do Bratislavy se nepodívá ani Tomáš DANĚK, kterého schvátila viróza a Tom se kurýruje v posteli s horečkami a start utekl i Barunce OHNOUTKOVÉ, která odjela na dlouho dopředu plánovaný lyžařský zájezd do Francie.

Naše úspěšné trio závodníků Martina SALČÁKOVÁ, Vašek VLČEK a Tomáš BOČEK by ale naopak chybět nemělo a je rozhodnuto bojovat o příčky nejvyšší. Všichni 3 jsou přihlášeni opět ke startům na 200 a 400 metrů. Oželíme tak znovu start na nejkratší běžecké trati - šedesátce, který bych jim velmi rád dopřál, nicméně vzhledem k náročnosti časového programu (začátek v 9:30 a ukončení v 19:00 hod) chci v době chřipkových epidemií omezit náš pobyt v hale plné lidí na minimum. A tak do Bratislavy přijedeme až kolem 14.00 h a první start absolovuje Martina až v 15.55 hodin.Těch 5 hodin pobytu k dobru strávených mimo halu se může hodit.

S rolí favorita se bude muset vypořádat Vašek. V běhu na 200 metrů při neúčasti zlínského Rosti Navrátila a zraněného Toma Vondráčka, který letos ovšem ještě nezávodil, nenajdete letos mezi juniory rychlejšího moravského sprintera na této trati. Situaci se mu budou snažit zkomplikovat především druhý zástupce naší skupiny Tomáš Boček (letos v hale už 23,59), prostějovský Hrazdil (letos 60 m už za 7,23 s) či  dvojice atletů ze severu: Lukáš Němec s osobním rekordem už ale výrazně horším (24,01 s) či nevyzpytatelný Aleš Rovenský ( PB 23,43).

Na dvojnásobné trati kraluje v letošních moravských tabulkách stříbrný z loňského dorosteneckého šampionátu Tomáš VYSTRK. Ten  na této trati letos běžel o pouhých 6 setin rychleji než Vašek, ale ani on se v Bratislavě kvůli nemoci neukáže. Václav má tak letos zaběhlý suveréně nejrychlejší čas (50,86 s), dalším v pořadí je opět Tomáš BOČEK, ale s téměř 2 sekundovým odstupem. Na čtvrtce ovšem nebudou chybět už výše zmínění Aleš ROVENSKÝ, loňský finalista domácího šampionátu s PB 50,53 s (!!) či Lukáš NĚMEC, který v létě zaběhl 51,55 . Chybět by neměl ani nejlepší český dorostenecký půlkař roku 2010 Daniel GRECMAN s osobním rekordem 51,06 s , letos v hale zatím ale jen 53,35 a zapomenout nesmím ani na opavského Šmatláka, který v loňském létě zaběhl už 51,98 s. Zazlobit by mohli i Filipec (52,10) se Strmiskem (52,46s) ...Kvalitně obsazená čtvrtka slibuje napínavý souboj a já se moc těším na jeho rozuzlení.

A jaké šance má naše jediná zástupkyně něžného pohlaví Martina SALČÁKOVÁ ??? Ta se na čtyřstovce v českých tabulkách nachází časem 60,20 s na skvělé 6. pozici, z moravských závodnic, které se v sobotu na startu představí je v pořadí před ní jen brněnská Eliška KUTROVÁ, která už letos běžela 59,22 s. Martině bude zle  na paty  šlapat o rok starší Andrea Zapalová, která se letos zatím  může pochlubit časem jen o 88 setin horším než má Martina. K favoritkám zcela jistě patří i vynikající česká všestranná reprezentantka Jana SOTÁKOVÁ, která v loňském roce venku běžela už 59,21 s a z domácího halového šampionátu si dokonce z pražské Stromovky odvezla bronzovou medaili na této náročné disciplině....

Na poloviční trati je ke startu přihlášeno 18 juniorek a Martina má zatím ze všech účastnic, které letos tuto trať běžely zaběhnuto nerychleji...K favoritkám ale bezpochyby bude patřit brněnská Rohanová, která umí venku už 25,81 s či Katka Henešová (v létě 26,09), letos ale zatím jen 27,48 s, určitě dají o sobě vědět Zapalová s Košárkovou a překvapit můžou i další . Rozhodně i tady patří Martina k horkým favoritkám na medaili a já věřím, že svou roli zvládne.

 J.V. 4.2.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved