Sobotní MMaS prověří naši formu

Minulý týden nemohli několik dní kvůli viróze trénovat Vašek se Zdendou, Boča stále doléčoval zranění třísel a tak jedinými nemarody ve skupině byli Tomáš Daněk s Lukášem. Oproti minulému týdnu se situace ale výrazně zlepšila a my můžeme tuto sobotu otestovat, jak dobře jsme připraveni na blížící se mistrovství republiky, které proběhne již za 2 týdny v pražské Stromovce. Nominaci již mají jistou Zdenda s Vaškem. Oba nejenže splnily tradičně přísné limity vypsané svazem, ale ve statistice zatím figurují na 2. resp. 3. místě.

Zdenda se představí na obou sprinterských tratích, v běhu na 60 m a 200 m. Z moravských závodníků má suveréně nejlepší "letošáky". S časy 7,14 s a 22,77s kraluje moravským tabulkám a v těch celostátních je na obou tratích před ním jen jedno jméno a sice Hradečáka Michala DESENSKÉHO (r.93), který je dosavadním lídrem tabulek, když na 60 m předvedl výborných 7,07 s a na dvoustovce trůní s 22,67 s. Zdenda je sice v sobotu připraven tyto jeho časy atakovat a znovu převzít žezlo nad dorosteneckými sprintery České republiky, ale ten důležitější výsledek bude až za 2 týdny, kdy se oba borci střetnou v přímém souboji "face to face".

Vašek od úterý začal s lehčím tréninkem a zdá se být v pořádku. Zpočátku se cítil ještě trošku oslabený, ale na sobotu bude připraven rvát se o co nejlepší výsledek. A nebude to mít vůbec jednoduché. Pohled do startovky připomíná Mistrovství republiky. V Bratislavě se mimo Vaška (letos 52,14 s) představí na čtyřstovce lídr českých tabulek opavský Tomáš VYSTRK , který v letošním roce má skvělou formu a předvádí vynikající výkony. Na čtvrtce 50,28 s na dvojnásobné trati 1:54,91 min (!!) V těsném sledu za Václavem je zlínský černý kůň z nedalekého Zlína, Radek VAVŘÍK, který minulý týden zaběhl v Bratislavě 52,25 s, v sobotu nebude chybět další vynikající závodník ze severu Moravy a sice Lukáš NĚMEC (letos 52,31 s a na půlce 1:57,67 min) a o slovo se jistě přihlásí i zaměřením  spíše osmistovkař  - ostravský Daniel GRECMAN, který toto úterý běžel ve Vídní půlku ve vynikajícím čase 1:55,92 min (!!) a poloviční trať zdolal v lednu za 52,38 s. Zkrátka a dobře, pouhá medaile z MMaS bude letos viset hodně, hodně vysoko, z prvních dosavadních tabulkově 7 nejlepších čtvrtkařů budou v Bratislavě mimo Šorma a Dominika Žižky zastoupeni všichni a to je jistě dobře. Je docela dost dobře možné, že vzhledem k předpokládaným startům Vystrka, Němce a Grecmana  na trati 800 m při Mistrovství republiky v Praze, bude mít na čtvrtce letošní Morava lepší úroveň než domácí šampionát..... Rozhodně už teď je dorostenecká čtvrtka, výrazněji silněji obsazena než pole juniorské a jen tak na okraj vloni stačilo moravskému šampionu čas 53,20 s a na medaili čas o sekundu horší..... To letos stačit nebude.....

Na čtvrtce se představí i Tomáš BOČEK. Ten se zatím marně hledá s formou z loňského podzimu a je otázkou nakolik za to může stálá bolest v oblasti bedrokyčlostehení či jiné faktory. Rozhodně je Tomáš pro tentokrát pevně odhodlán poprat se o co nejlepší výsledek a zajistit si tak definitivně nominaci na domácí šampionát. V silné konkurenci k tomu bude mít vytvořeny ty nejlepší podmínky a já věřím, že Tom už konečně ukáže na co opravdu má a co natrénoval. Tom se stejně jako Vašek představí i na trati 200 m a i tady se pokusí o vylepšení letošního maxima.

O postup na domácí šampionát a o atak nedávno vytvořeného osobního rekordu se pokusí i Tomáš DANĚK. Nejlepší trio moravských půlkařů Vystrk, Grecman, Němec se představí na poloviční trati a tak to bude mít Tomík o něco usnadněné. Každopádně to bude chtít odvážně závod rozběhnout, na úrovni 1:36 - 1:37 šestistovka a pak věřím, že to Tom se svou známou bojovností v závěru už do cíle nějak "doklepe" a výsledný čas mu bude garantovat účast mezi 24 nejlepšími dorosteneckými půlkaři České republiky, kteří se utkají za 2 týdny v Praze při domácím šampionátu.

Všem DRŽÍM PALCE !!!!!

 

J.V. 4.2. 2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved