Vaškovi utekl titul Moravského šampiona jen o fous !!!

Pořádáním přeborů Moravy a Slezska byly pověřeni letos uherskohradištští pořadatelé a tak se tento významný závod  uskutečnil tentokrát na domácím oválu. Kvalitní konkurence závodníků ze všech moravských krajů dává příležitost otestovat formu před neúprosně blížícím se domácím šampionátem, který se koná už za 3 týdny  ve Vítkovicích. Do závodů náš trojlístek ve složení Vašek, Tomáš a Míra nastupoval s jasnou vizí a sice ve všech startech zaútočit na své osobní rekordy. To se také až na jeden start skutečně povedlo a tak můžeme být s naším vystoupením spokojeni.

Sobotní ráno to ale tak vůbec nevypadalo. Nízké tmavé mraky intenzivně skrápěly přívaly deště červený polytan na kterém se už vytvářela malá jezírka a navíc se citelně ochladilo. Naštěstí jako zázrakem se kolem půl 11, tedy v hodinu zahájení šampionátu počasí umoudřilo.Nejen že přestalo pršet, ale dokonce i vysvitlo sluníčko, které začalo svými paprsky proteplovat studený vzduch a tak podmínky k závodění nakonec nebyly vůbec špatné. Toho nejdřive využil Vašek Vlček, který po vynikající úterní třístovce nastoupil k běhu na 400 m. Moc jsme se těšili na přímý souboj s dalším hradišťákem Márou Řezníčkem, bohužel se organizátorům znovu povedlo nenasadit papírové favority do jednoho běhu. Vašek nastoupil v rozběhu 1. a zde neměl žádnou konkurenci. Suveréně zvítězil v novém osobním rekordu s více jak sekundovým náskokem před brněnským Strmiskem. Čas v cíli 53,45 s !!! A pak už se jen čekalo.... Situace se opakovala ve druhém běhu. Mára nedal sebemenší šanci loňskému žákovskému reprezentantovi Ondrovi Bílkovi a porazil jej taktéž s více jak sekundovým náskokem. Jeho čas 53,18 s byl jen o pouhých 27 setin lepší Vaškova.  Moravským šampionem se tedy stal loňský žákovský suverén na trati o 100m kratší - Marek Řezníček, Vašek vybojoval nečekaně, ale zcela zaslouženě stříbro a prostějovský Bílek bronz.  Je jen škoda, že se všichni 3 nesešli v jednom běhu..... S Vaškovým vystoupením jsem velmi spokojen, dodržel taktické pokyny, na trati si tentokrát  lépe rozložil tempo (dvoustovka 25,2) a odměnou mu je vylepšený osobní rekord o plných 73 setin.

Tomáš Boček nastupoval na start dvoustovky se zdravým sebevědomím. Bohužel ani zde neprobíhalo po organizační stránce vše ideálně. Satrt dvoustovky se oproti časovému programu opozdil o více jak 1 hodinu a tak ta pravá sprinterská nažhavenost čekáním trošku vychladla. Tomáš se ale nenechal vykolejit, celou dobu se plně koncertoval na svůj start s jediným předsevzetím. Znovu ukrojit ze svého osobního rekordu pár setinek. Po výborně vyběhlé zatáčcce, předvedl technicky dobře zvládnutou rovinku a jen v posledních 25 metrech bohužel znovu trošku vytuhl. I tak zaběhl Tomáš doposud nejrychlejší čas své kariéry - 24,07 s !! Radost mu pak už jen trošku zakalila, zpráva od větroměru. Nevyzpytatelný vítr fouknul v jeho běhu o pouhé 2 desetinky více než je povolená hranice... Celkově Tomáš obsadil v kvalitně obsazeném poli velice lichotivé 5. místo a na bronz už moc nechybělo !!! Navíc je jen otázkou času, kdy Tomáš poběží pod 24,00 s. Gratuluji mu k moc pěknému výsledku i umístění !!

Nováček skupiny Míra Břustek nastoupil hned ve dvou disciplinách. Nejprve tradičně v dálce a pak i premierově v trojskoku. V dálce se tentokrát Mirkovi nepodařilo přeskočit i přes jeho velkou snahu 6 metrovou hranici. Jeho skoky provázala řada technických nedostatků z nichž nejzávažnější je nechávání levé nohy pod sebou, při nedokončeném kročáku. tím se okrádá o více jak 30 cm.. Je otázkou jak se nám rychle podaří tento zlozvyk odstranit, ale každopádně na tom budeme intenzivně pracovat. Míra obsadil v silné konkurenci nakonec 6. místo výkonem 598 cm. Naopak s nástrahami trojskoku se Mirek popral velmi dobře, lepšil se pokus od pokusu a nakonec si za výkon 12,08 m odnesl bronzovou medaili. Po zapracování na technice a vylepšení zejména druhého "kroku", který je příliš krátký, Může Mirek už letos atakovat i 13 metrovou hranici. To není ale u nováčků na této disciplíně nic neobvyklého - provedení  trojskoku tzv. "primitivní technikou" - rozložení skoků 40%-20%-40% je dokonce pro ně typické.

Celkově jsem s naším vystoupením spokojen. Kluci se lepší závod od závodu v téměř každém startu překonávají osobní rekordy. Vaška čeká v úterý krajské kolo Poháru rozhlasu, všichni 3 se představí v sobotu znovu v Uherském Hradišti na 2. kole soutěže družstev dospělých.

J.V. 31.5.2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved