Zdeněk Stromšík - dvojnásobným mistrem Moravy a Slezska !!!

Dva týdny před domácím šampionátem testovala svou výkonnost celá skupina. Do Bratislavy jsme odjížděli s několika otázníky. Především zda viróza, která provázela v minulém týdnu Vaška a Zdendu, jejich organismy příliš neoslabila a nevzala jim formu, která je provází od začátku halové sezóny a naopak jestli Tom Boček prodá to na co má poctivě natrénováno. Odpověď už známe a dočtete se o ní v této reportáži.

U Zdeny STROMŠÍKA je odpověď jednoznačná, forma neodplavala ba naopak stoupá stále vzhůru. Zdenda se představil na obou sprinterských tratích a zaběhl své letošní maxima. Nejdříve v rozběhu na 60 m zaběhl svůj standart a časem 7,14 s postoupil suveréně do finále. V něm nedal nikomu sebemenší šanci a zvítězil v jeho prozatimním letošním maximu v čase 7,08 s. Od prvenství v letošních průběžných tabulkách ho dělí už jen pouhopouhá setina sekundy. Tento čas už snese ta nejpřísnější kritéria a v dlouhodobých dorosteneckých tabulkách ho zařadil na 17. pozici. Rezervy máme stále ještě na startu, zejména startovní reakce 0,202 s z rozběhu a 0,189 s ve finále patřily znovu k nejpomalejším.... 

K běhu na 200 m nastoupil Zdena po vyčerpávajícím více jak 10 hodinovém pobytu v hale a ani tato předlouhá doba neovlivnila vynikající výsledek jakého dosáhl. Časem 22,64 s se stal znovu lídrem letošních tabulek na této trati a v historických tabulkách jej tento čas řadí jako prvoročáka na skvělé 18. místo. A to bratislavský ovál je rozhodně pomalejší než ten v pražské Stromovce. O kolik ??? To se dozvíme už brzo. Celkově patřilo jeho vystoupení vedle výkonů Pavla Másláka, Lucky Koudelové nebo Tomáše Vystrka k tomu nejlepšímu, co jsme ten den mohli v bratislavské hale Elán vidět.

V běhu na 400 m nastoupil Vašek právě se zmíněným Tomem VYSTRKEM. Běh na 400 m byl asi nejsilněji obsazenou disciplinou onoho večera, vždyť ze 7 nejlepších dorostenců České republiky letoška se v Bratislavě představilo hned 5 borců. Nejsilněji obsazený byl právě Vaškův 1. rozběh. Od první dráhy Václav (letos 52,14 s - 3. misto v průběž. tabulkách) Lukáš Němec (52,31 - 4.) Tom VYSTRK (50,28 s - 1.) a Daniel Grecman (52,38 - 7. místo). Vaškovi se závod běžený od začátků v nevýhodné 1. dráze nepovedl. Příliš se nechal strhnout atmosférou "nadupaného" běhu, začátek znovu přepálil a navíc jeho běh působil příliš křečovitě a silově a tak se není co divit, že na 300 m mu zcela odešly síly a nejen, že neudržel do té doby 2 pozici před Lukášem Němcem, ale v zatáčce ho převálcoval i Dan. Vašek pak doběhl do cíle  zcela vytuhlý a odevzdaný v čase 54,14 s čili čase na setinu o 2 sekundy horším než je jeho letošní čas z videňské haly. Škoda..Zcela určitě ho nepříjemná střevní viróza stála nějaké síly, ke cti Vaška slouží, že se na nic nevymlouval, řekl, že to zvoral, že moc chtěl..... Nic se neděje a jak se říká špatná generálka dobrá premiéra. A tak na mistrákách bude mít Vašek klukům co oplácet. A  že to myslí zcela vážně, dokázal hned onen večer, když po únavně vyčerpávající čtvrtce dosáhl v běhu na 200 m solidního času 24,16 s, pouhých 6 setin za svým osobním maximem. Na lepší dráze je v jeho silách stlačit čas pod 24,00 s a první možnost bude mít už toto úterý ve Stromovce.

Tom BOČEK odjížděl do slovenské metropole, po dvou nepříliš vydařených startech a problémy s třísly, konečně něco ukázat a vylepšit své halové letošáky. A povedlo se !! Nejdříve Tomáš v běhu na 400 m vylepšil své letošní maximum o celou 1 sekundu na 55,37 s a tento čas by mu už měl garantovat účast na Mistrovství ČR. Tom předvedl konečně statečný výkon bez bázně a i v jeho silách je čas ještě stlačit. V běhu na 200 m nastoupil v poměrně silném rozběhu, mimojiné s olomouckým Ondrou Machem (v létě 23,93 s) a nedal nikomu šanci. Výborně zatáhl zejména 2 zatáčku a svůj rozběh vyhrál v čase 24,52 s, čili čase o půl sekundy lepším, než byl jeho halový osobák. I Tomova forma stoupá a věřme, že vygraduje právě za 2 týdny.

Tom DANĚK byl odhodlaný poprat se s náročnými 800 metry s vervou a lvím srdcem. Cíl zněl : vytvořit si nový osobní rekord a překonat ten z minulého týdne alespoň o 2 sekudy. Tentokrát se to ještě nepovedlo. Závod byl úplně přesnou kopií, běhu z minulého týdne a i čas se lišil jen o 2 desetiny. Dobře rozběhlé 1. kolo a pak v tom druhém výrazná ztráta tempa, kolo o 6 sekud pomelejší než to první, pak mírné zrychlení a nakonec finiš, který nestačil již na lepší čas než 2:14,97 min. Tomovi to bylo tentokrát moc líto, že neměl odvahu se zaháknout za vítěze rozběhu Morávka, který nakonec protal cílovou pásku v čase, který by Toma plně uspokjil  2:11,4. Tomášova výkonnost se ale stabilizuje, sbírá zkušenosti a roste závod od závodu. Je jen otázkou času, kdy trefí dobře rozběhlý závod a osobák se zatřese v základech.

V úterý odjíždí část skupiny do Prahy, kde ten odzávodíme při pravidelném atletickém úterku PASu, ve středu ještě zůstanene a v hale potrenujeme, zbytek odmakáme doma. Příští týden zvážíme ještě jeden start ve Vídni a pak už nás čeká halový vrchol sezóny - domácí" gigant" šampionát.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved