Spanilá jízda Ády Fornůskové pokračuje !!!!!

Spanilá jízda Adrianky FORNŮSKOVÉ pokračuje !! Po šokujícím vítězství na European kids athletic days v Brně se dokázala výrazně prosadit i na Mistrovství Moravy a Slezska žákovských družstev, které se konalo za příšerných klimatických podmínek v Šumperku.

Taky jste se těšili na "babí léto" a jste zaskočeni ?? No teploty kolem 11-12 C a vytrvalý déšť nejsou zcela určitě nic příjemného. A přesně s takovým počasím se museli vyovnat atletky a atleti po celý víkend. Kačka VÁVROVÁ si nevlídného počasí užila v sobotu Pod Palackého vrchem, stejně tak i Štěpánka s Honzou při 3. kole juniorské soutěže družstev v Olomouci. Bohužel tlaková níž, která se usadila nad střední Evropou pokračuje i po zbytek letních (alespoň kalendářně) dní. Prý za to může hurikánová činnost nad Karibikem, zejména Irma. No takové jméno bych své dceři už tedy nedal, to musí být pěkná fůrie... Irmám se současně omlouvám.

Také 14 letá Adrianka musela bojovat v neděli s extrémně nepřívětivým počasím při MMaS žákovských družstev, které se konalo v Šumperku. Po nečekaném, ale o to příjemnějším vítězství v Brně, dokázala zmobilizovat své síly a v běhu na 60m postoupila do finále, kam postoupila časem 8,16 s. Ve finále si pak o 2 setiny pohoršila a celkově skončila v našlapané konkurenci na krásném 2. místě.

Neméně dobře se jí vedlo i na stopadesátce, kde si dokonce časem 19,24 s vylepšila letošní maximum a rovněž skončila v celkovém pořadí na 2. místě , když rychlejší o 11 setin byla jen Anna Cagášková z Frýdku Místku.

Áda pak pomohla ještě sprinterské štafetě Slovácké, které čas 33,84 s nestačil na lepší než 8. místo. Ani skvělých 18.75 bodů, které drobounká sprinterka Slovácké Slavie získala pro své družstvo nestačilo na lepší než 10. poslední místo. Děvčata z Uherského Hradiště získala tristních 36 bodů a mimo Adrianky si na bodový zisk sáhla jen, mimo štafet 3(!) děvčata !!  O 10 bodovém zisku chlapců, kdy pro změnu bodovali dva hoši, ani nemluvit....... Je otázkou, zda s takovým "týmem" má za počasí, kdy by ani psa nevyhnal, riskovat případné onemocnění a  několik dnů před MČR žactva se závodů  vůbec zúčastnit.......