Klára v Břeclavi nezklamala !

Dva starty měla na programu o minulém víkendu Klára Michalská na Mistrovství republiky v atletice do 22 let.

Tato speciální kategorie umožňuje aby se mezi sebou poměřili mladí atleti napříč svými kategoriemi od dorostu přes juniory až po vyspělé atlety do 22 let věku.

V letošním roce bohužel nemohla startovat pro zranění Anna-Marie Rappová. Amča se tradičně na Mistrovství těšila, avšak její odrazové koleno bylo proti a tak se věnovala jeho léčbě. V její disciplíně ji úspešně zastoupila Klára. Nezalekla se starších, zkušenějších a tabulkově lepších soupeřek a pustila se s plnou vervou do boje od prvního pokusu. Ten byl velmi daleký, ovšem jak už to často u velmi dalekých pokusů bývá, byl s přešlapem. Druhým pokusem Klára moc chtěla a tak jen 520 cm nestačilo na finále. Před třetím pokusem jsme zmobilizovali síly a opět se rozhodli pro skok s radostí a bylo z toho velmi dobrých 544 cm, což v tu chvíli znamenalo čtvrté místo a jasný postup do finále.

Jsem za tento výkon velmi rád neboť Kláře vlil sebedůvěru a ukázal, že v dálce může soupeřit s celou českou mládežnickou špičkou. Čtvrtý a pátý pokus již nebyly tak zdařilé. V šesté sérii však Klára opět předvedla velmi pěkný skok - opět bohužel s přeslapem

A tak jsme se v neděli loučili s Břeclaví šestým místem, kdy pouze dva centimetry dělily Kláru od bramborové medaile. Přesto si z dálkařského sektoru odváží sklap takových skokanek jako například Míša Nejedlová ( letos 590), Martina Tamchynová či Alena Galertová (letošní juniorská mistryně republiky) anebo Lucie Uhlířová (juniorská mistryně republiky v trojskoku).

Soutěž v dálce však byla až druhou soutěží, které se Klára účastnila. V sobotu nastoupila ke své hlavní disciplíně - trojskoku. Překvapením bylo, že se skákalo z prkna ve vzdálenosti 11 metrů od pískoviště. To je vzdálenost se kterou se Klárka ještě v soutěži nesetkala a úpřímně řečeno budila úctu a respekt jak ve mně, tak v samotné Kláře. Musím však říci, že Klára tuto výzvu přijala odvážně a pustila se do boje. První pokus byl rozhodně nejdelší ovšem s přešlapem. Tento pokus dozajista atakoval osobní rekord. Druhý pokus byl zkušeně skočen a výkon 11,95 nakonec znamenal páté místo po skončení soutěže. Klárka se musela srovnat s dalekým prknem, jinými perspektivami a také točícím se větrem. Bylo z toho několik přešlapů a již se nepodařlo zlepšit výkon z druhé série. Klára však na sebe poprvé na Mistrovství upozornila skokanskou veřejnost "Jsem tady a budete se mnou muset v budoucnu počítat ! "

Naše mise do Břeclavi s torzem andílků, tak sice skončila bez medaile avšak rozhodně jsme o sobě dali vědět a nezklamali jsme.

No nyní se ještě s koncem sezony zaměříme na překážky a uvidíme zda se nám podaří překonat loňský osobní rekord.