Jedna stříbrná medaile a dvě finálová umístění, to je účet vystoupení andílků na Mistrovství republiky do 22 let v Plzni.

Do Plzně jsme odjížděli s vědomím, že sice forma není tak hvězdná jako na Mistrovství dorostenců v červnu. Na druhou stranu jsme v prázdninovém čase rozhodně nezaháleli a tak jsem věřil, že podané výkony mohou některé z andílků opravňovat ke startu ve finále.

To se skutečně podařilo a hned první den se naše finálové ambice naplnily. První disciplínou ve které se nám podařilo dostat se do finále byl běh na 100 m překážek. Pavlína Soprová ve svém běhu bojovala jako lev, nevzdala se ani když jí výška překážek, jejich vzdálenost a silný vítr donutily běžet poslední mezeru na 5 kroků. Byl z toho sice jeden z těch horších časů 16,11 s ale nakonec to na postup do finále časem stačilo.

Zatímco Pavlína bojovala na překážkách v rozvičovacím prostoru se již chystali další startující ke svým disciplínám.

Anna-Marie Rappová nastoupila na dráhu stadionu krátce po Pavlíně a zaklekla do bloků druhého běhu na 100 metrů a překonala tuto vzdálenost na čtvrté pozici v čase 12,74 s. čas sice nebyl oslňující, ale jak se později ukázalo - díky za něj. Tento čas nakonec stačil Amče k postupu do finále. K běhu musím podotknout, že Amča měla skvělý start a v prvních krocích dokonce startovní pole vedla. Pak však nastoupil trošku křečovitý běh a o výborném čase se nám mohlo jen zdát.

Vzápětí po rozbězích na krátkých tratích nastoupili na plochu stadionu další dva naši borci a to Dominik Žižka a Klára Michalská. Domink byl velmi namotivován a nastupoval ke staru s předsevzetím překvapit. Jeho velký sen bylo probojovat se do finále. Bohužel hned od startovního výstřelu bylo vidět, že Dominátor se nepotkal s formu a jeho klasický běh byl velmi ztažený a bez uvolnění. Běh na protilehlé rovince nepřinesl uvolněný běh a ani závěrečný finiš nebyl tak drtivý jak byl Dominik zvyklý. Nakonec z toho bylo páté místo v rozběhu a čas 51,53, který na dorostence ročníku 93 není rozhodně zas tak špatný. Dominik měl však vyšší cíl. Pro příště z tohoto běhu plyne poučení - více uvolněnosti a nechtít tolik, byť na postup do finále nakonec stačilo 50,26. Přesto musím říci, že Dominik rozhodně nezklamal.

Současně se čtvrtkou začaly svou soutěž trojskokanky. Klára Michalská si nejspíše teprve tady vybrala svou nováčkovskou daň v této disciplíně a po dvou ne úplně vydařených skocích zazmatkovala a při třetím pokusu se pokusila prosadit nové pojetí trojskoku - všechny tři skoky po odrazové noze. Nesetkalo se to s úspěchem a tak po třech pokusech opouštěla Klára sektor mezi poraženými. I přes tento nezdar jsem přesvědčen, že v příštích sezónách bude Klára na tomto mistrovství hrát rozhodně důstojnější roli.

Finálové účasti Amči a Pavlíny nakonec znamenaly sedmé a osmé místo. Pavlína se na sedmé místo dostala zlepšením času z rozběhu na 15,77. Amča ve finále opět předvedla vydařený start - to však bylo vše, v čase 12,86 nakonec skončila na osmém místě.

Vše nám však vynahradila naše účast v běhu štafet na 4 x 100 m. Mistrovská štafeta dorostenek spolu s Evou Jeníkovou se rozhodla nasbírat zkušenosti také mezi staršími sprinterkami - a bylo na co se dívat. Rozhodně stál za pohled běh Pavlíny a její super předávka na hranici fyzikálních možností Evě Jeníkové. Pozornost si zasloužil skvělý běh Evy Jeníkové a její předávka Kláře Michalské, které se nedalo snad nic vytknout. Zlatým hřebem pak byla nejhorší předávka mezi Klárou a Amčou za posledních několik let. Předávka nakonec dopadla malým kouzelnickým výstupem Amči, která těsně před koncem předávacího území zázračně vylovila kolík z podpaždí a začala stíhací jízdu za finišmenkou Pardubic - Nikolou Řehounkovo. Tu nakonec Amča dostihla a donesla tak štafetu na druhé místo. Jen si říkám, že kdyby se podařil takovýto uvolněný běh ve finále mohlo to být lichotivější než osmé místo.

Poslední disciplínou byl dálka žen v neděli s účastí Anny-Marie Rappové. Bohužel, zde se opakovala situace, kterou známe z mnoha letošních závodů. Po dobrém rozcvičení, které naznačuje formu a při kterém ve zkušebních rozbězích vychází krok. Dojde v soutěži ke dvěma přešlapům v prvních dvou pokusech a poslední třetí pokus je již zoufalou, křečovitou snahou o zachránění situace, což se bohužel nepodařilo. Nakonec znamel třetí pokus 520 cm a konečné desáté místo. Bohužel, k úspěchu nebylo tentokrát příliš daleko.

Celkově andílci splnili cíle - tři finálové účasti. Jsem přesvědčen že, soupeření se staršími atlety pro ně znamenalo mnoho zkušeností, které v další kariéře zúročí.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved