Zlatá Linda Mejstříková - to byl vrchol druhého dne halového Mistrovství republiky dorostu a juniorů ....

Mladé Pušky: Valeryi Hres, Vojta Karásek a sprinterka Kačka Hornová. Překážkář Tomáš Dostrašil a Linda Mejstříková - to byla výprava Jablonecké Atletiky s radostí na letošní halové Mistrovství nejlepších dorostenců a juniorů.

V druhém dni mládežnického klání se povedl husarský kousek Lindě Mejstříkové. Lindě se v halové sezoně moc nedařilo v její hlavní disciplíně - běhu na 800 metrů. Nachlazení, viróza a bolesti kloubu na palci nám v posledních 2 měsících trošku zkomplikovaly přípravu a zdaleka jsme neudělali tolik práce kolik jsme měli v plánu. Linda nastupovala na start jako pátá v letošním juniorském žebříčku.

Na start se však postavila s odhodláním něco s tím udělat. A také udělala.... Od prvních metrů tratě se umístila na čelo závodního pole, první dvoustovkou dala najevo, že chce běžet a pak z první pozice odrážela jednotlivé útoky svých soupeřek aby nakonec doběhla do cíle v novém halovém osobním rekordu 2:21,57 na první pozici !
Linda Mejstříková dokázala způsobem start cíl zopakovat vítězství z letního šampionátu, kde zvítězila mezi dorostenkami.
V hale, prvním rokem mezi juniorkami, opět stejným způsobem uzmula mistrovský titul pro sebe !
Linda tak získala své druhé mistrovské triko. Nyní nás čeká mnoho práce abychom byli schopni své postavení hájit také při letním šampionátu, který se bude konat v domácích podmínkách v Jablonci nad Nisou.

Mistrovství se vydařilo Tomáši Dostrašilovi, který na start překážek nastupoval s časem 8,64. Ve svém rozběhu jej dokázal zlepšit na 8,43 čímž si výrazně vylepšil osobní rekord a také s nejlepším časem postoupit do finále - první mezi postupujícími s časem. Finále bylo velmi vyrovnanou soutěží, všichni startující byli srovnání ve 3 desetinách. Tomáši se bohužel nepodařilo navázat na zdařilý běh v rozběhu a zůstal ve shodném čase 8,56 s na šestém místě společně s pátým účastníkem finále. Přesto, že Tomáš tajně živil medailové naděje, hodnotím jeho vystoupení jako úspěšné. Výrazné zlepšení osobního rekordu a finálová účast je něco co považuji za úspěch !

Vojta Karásek s Valem Hresem a Kačkou Hornovou jeli jako prvoročáci v dorostenecké kategorii spíše sbírat zkušenosti. Při troše štěstí mohli kluci společně s Tomášem Dostrašilem a Ondrou Rappem zaútočit na štafetový úspěch. Ve štafetě nechybělo mnoho, ovšem nešťastné vyšlápnutí z dráhy Ondry Rappa zhatilo naděje a u naší štafety se objevilo nemilé znaménko DQ.

V individuálních startech jak Vojta tak Val předvedli asi maximum toho na co měli v daném okamžiku. Věřím však, že to pro ně byla cenná zkušennost, kterou zhodnotí při dalších startech na těchto velkých Mistrovstvích.