Mistrovství republiky v dorosteneckých a juniorských kategoriích pod otevřeným nebem nám přineslo tře medaile.

Pojďme si od začátku přiblížit dění na ostravském stadionu z pohledu andílků.

Musíme bohužel začít ještě před odjezdem naší výpravy.

Dominik Žižka si týden před Mistrovstvím přivodil při treninku rychlosti svalové zranění, které mu nedovolilo startovat. V letošní nabité sestavě čtvrtkařů juniorů by to měl hodně, hodně těžké, avšak zdálo se, že forma pomalu přichází, žel přišlo zranění a tak Dominik pouze sledoval aktuální výsledky na internetu.

Jako první tak na start opět nastupovala Anna-Marie Rappová:

Amču čekaly opravdu náročné dvě hodiny. Při zvolené kombinaci soutěží 100 metrů a dálka byl její program téměř vražedný. Amča jej vška nakonec zvládla a odvzela si stříbrnou medaili ze skoku dalekého.

V soutěži dálkařek začala přesunutým pokusem jako první, bohužel hned prvním pokuse zapsala přešlap. To znamenalo velkou zátěž pro nervovou soustavu nejenom moji ale také Amči. Start rozběhu na 100 m se blíži a my měli jedn přešlap.

Nakonec se podařilo přeložit i druhý pokus na začátek soutěžního pole a druhý pokus byl opravdu doslova vydřen přes všechny nervy, obavy a nejistotu. Bylo to 575 cm a znamenalo to suverénní zajištění finále.

S tímto faktem jsme odešli na rozběh 100 m, kde Amča potvrdila svou roli favoritky a v ukrutném protivětru - téměř 4 m/s zvítězila vypuštěně za 12,77. Navíc stihla ještě třetí pokus boužel opět přešlap. Následovala bitva o zlepšení v dálce, tři pokusy však nestačily na to abychom se alespoň jednou trefili na prkno a nakonec byl druhý zajišťovací pokus jediným platným v soutěži, stačil na stříbrnou pozici.

V bitvě o vítězství v dálce Amča nesoupeřila s nikým jiným než s Míšou Nejedlovou, která v letošní sezoně zatím kraluje juniorské dálce. Na vítěztsví bylo zapotřebí nejméně 609 a to je výkon, který se opatrně skákat nedá. Amča do pokusů dala vše a v šestém pokuse jsem viděl cestu, která by nás ve snažení o zdolání 6 metrů mohla dovést k cíli.

Po skončení dálky už naše značně uvavená závodnice zaklekla do bloků na stovce. Zde však její vyčerpané tělo nebylo schopno vydat více než výkon 12,48, který stačil na páté místo. Favoritka Lucka Domská se opět výborným způsobem připravila na Mistrovství a zvítězila před Barborou Krňoulovou a Martinou Štychovou. Čas vítězky 12,10 by Amča byla schopna atakovat - to by však nesměla mít v nohách soutěž v dálce a šest pokusů v maximálním úsilím.

Každopádně Amče gratuluji k další medaili a věřím, že s poučením ze šestého pokusu ještě neřekla v dálkařském sektoru letos poslední slovo.

Klára Michalská věnovala celou svou přípravu jedné soutěži a to trojskoku. Nechtěli jsme riskovat nic a vynechali jsme i letos velmi dobře rozjeté překážky. Nakonec se ukázalo, že není jisté zda to byla ta nejlepší volba.

Klárka totiž vědoma si svých možností doslova přemotivovala své tělo i mysl. Od rozcvičení nebyla schopna vědomě své tělo ovládat a její skákání bylo jedním velkým bojem se zákony fyziky a mechaniky.

Klára hodně, hodně ale opravdu hodně chtěla uspět. Soupeřkám odčinit porážku z halového mistrovství a zabojovat o mistrovské tričko. V cestě jí však stály opět skvělá Míša Nejedlová a Dominika Horniaková a kromě nich pak nejvíce sama Klára. která se nedokázala vypořádat s atmosférou, s technikou a psychikou a nakonec doslova vydřela výkon 11,80 kterým skončila za Míšou Nejedlovou (12,21) a Dominikou Horniakovou (12,07) na třetí místě.

Klára to obrečela, ale věřím, že si z tohoto závodu vzala ponaučení a příště to již bude mnohem lepší. Stejně jako u Amči věřím i v jejím případě není její výkon v tabulkách konečným pro letošní rok !

A nakonec opět Martin Černák, poté co zvítězil při mezistátním utkání ve zlepšeném osobním rekordu, věřil si na své trati 400 m také na Mistrovství. Své ambice potvrdil již v sobotu v rozběhu, kde si suveréně pohlídal postupovou pozici a zvítězil za 50,37. V neděli to pak byla již spanilá jízda. Martin potvrdil svou dominanci na 400 m mezi dorostenci a opět ve zlepšeném výkonu 49,45 s si doběhl pro zlato.

Gratuluji všem andílkům a do dalšího pokračování sezony přeji hodně sil.

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved