Parádní Kláry dvouhodinovka na Mistrovtví republiky dospělých v Brně.

V sobotním odpoledni jsme se slavnostně naladěni sešli na nádherném stadionu v Brně. Klára a Amča již v Brně zůstaly při svém návratu z mezistátního utkání v Osijeku a díky skvělé péči pane Sečkáře o ně bylo fantasticky postaráno.

V dobré náladě a odpočinuta se Klára s vervou pustila do rozcvičky před jejími dvěma starty na Mistrovství. S vědomím toho, že nemáme co ztratit se Klárka odprezentovala ke dvěma disciplínám, které se odehrávaly hned zkraje šampionátu. Nejdříve 100 m překážek a pak hned odchod na skokanský sektor k soutěži trojskokanek.

Na překážkách byla Klára vylosována hned do prvního běhu a konkurence v tomto běhu byla skutečně hvězdná. Dvě dráhy vedle Kláry startovala česká jednička Lucie Škrobáková, Vedle Kláry pak v loňském roce velice úspěšná, Jana Sotáková.

Klárka dokázala tentokrát udržet nervy na uzdě, potvrdila v běhu své papírové předpoklady a časem 14,63 (který by bez nedovolené podpory větru 2,3 m/s, znamenal výrazný posun osobního rekordu) postoupila jako druhá časem do finále !!  - První finálové umístění na Mistrovství republiky dospělých !

Rovnou z MIX zóny Klárka odešla na trojskokanský sektor, kde chtěla odčinit ne příliš vydařené vystoupení na Mistrovství juniorek v Ostravě. A její reparát by vskutku parádní ! První pokus byl opatrný, řekl bych držený zkrátka. Ovšem výkon 11,91 prakticky znamenal finálovou účast. Od druhého pokusu se Klárka rozhodla skákat - nejdříve v druhém pokuse 12,14, dále ve třetím pokuse vynikajících 12,60 ! a ve čtvrtém 12,48 !

Byť byly oba dlouhé pokusy větrné, přesto přinesly Kláře velmi pěkné umístění na pátém místě !! Před Klárkou na čtrvtém místě skončila Dominika Horniaková, která si vytvořila osobní rekord s regulérní podporou větru výkonem 12,67 !

Obě juniorky tak obstály v soutěži dospělých. Na medaili letos stačilo 12,76 Gabriely Vaculové. Vítězka Lucie Májová jako jediná pak překonala hranici 13 metrů a to o 16 centimetrů.

Kláry páté místo na dospělém mistrovství je vynikající úspěch !!

Šestý pokus už Klára vynechala neboť se odešla připravovat na finále 100 m překážek. Zde se však již projevila únava a po kolizi na 4 překážce Klára již jen volně doběhla na posledním 8 místě za 15,67. Bylo vidět, že dvouhodinovka strávená na modrém brněnském mondu jí vzala opravdu mnoho sil a na nečekané finále překážek již síly nestačily.

Přesto Klára zaznamenala historický úspěch dvěma finálovými umístěními na Mistrovství republiky dospělých !! Gratuluji

Zhruba ve stejnou dobu jako začínal trojskok se chystala do bloků Amča-Rappová. Běžela ve třetím běhu kromě jiného s Luckou Domskou, Martou Chabrovou ale i s Monikou Táborskou. Na Amče bylo bohužel vidět, že už jí prostě trošku docházejí síly - náročný program posledního týdne a honba za pokusy o splnění limitu na ME juniorek do Talinu v dálce už se na formě Amči podepsala.

Již to nebyl tak dynamický běh plný síly a nakonec čas 12,59 znamenal pátou pozici v rozběhu bez možnosti postupu do finále.

Na druhý den nastupovala Amča ke skoku do dálky. Byl to závod v asi nejhorších klimatických podmínkách jaký kdy absolovovala, teplota oscilovala mezi 10 a 12 stupni a po druhých pokusech se přidal opravdy vydatný studený déšť, který chvílemi připomínal průtrž mračen.

Prvním pokusem daleký přešlap - věc na kterou jsme se letos na jaře dívali velice často. Druhým pokusem 552 cm a třetí pokus v přívalech deště opět přešlap. Celkově z toho bylo deváté místo. Škoda, neboť na bronzovou medaili stačilo v těchto podmínkách 570 cm. Získala ji naše stará známá Míša Kučerová - blahopřeji.

Na skocích bylo znát, že nám přeci jen již trošku došly síly je potřeba trošku si odpočinout něco přitrénovat a znovu se pustíme do závodění v srpnu.

Každopádně jak Amča tak Klára svým výkonem na dospělém Mistrovství republiky nezklamaly a vzorně reprezentovaly oddíl TJ LIAZ na celorepublikové úrovni. Kláry páté místo v trojskoku bylo nejlepším individuálním umístěním oddílu na tomto Mistrovství.

Gratuluji

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved