Vaškova čtvrtka za 51,01 a repre štafeta bez limitu ....

Václav Vlček byl jediným zástupcem "Atletiky s radostí" na tradičním pražském mítinku PRAGA ACADEMICA . V prostředí starších a mnohem zkušenějších závodníků se mu nepodlomila kolena a po hezkém výkonu svůj rozběh dokonce vyhrál v nejlepším letošním čase pod širým nebem. 

Vašek nastoupil ve druhém ze čtyř rozběhů  společně s dorosteneckým halovým vícemistrem Jonášem z Elny Počerady, Krištofem z AC Turnov, Steinerem z Kladna a Fettrem ze Spartaku Praha. Mírnými favority byly Steiner s Fetterem, kteří mají letos zaběhlé lepší časy než byl ten Vaškův. Fetter se pyšní osobákem 50,37, Steinerův je jen o 2 desetiny horší. Nakonec  oba starší atleti skončili na Václavově štítě, stejně jako Jonáš s Krištofem. Vašek si lépe rozvrhl tempo na dvoustovce, ale zatáčku hezky zatáhl šel do čela, třístovku proťal za 36,0 s a v závěru odrazil nástup zle dotírajícího 29 letého Fettera. Čas 51,01 s signalizuje, že Vašek překonal téměř měsíc trvající nepříjemné virové onemocnění, které nás stálo hodně sil ale ty se postupně navracejí. Ještě oba cítíme že to není na 100 %, ale jeho projev se nedá s tím co jsme předváděli ještě minulý týden na tréninku, vůbec srovnat a každý den je lepší a lepší.... V sobotu nás čeká MMaS v Ostravě, kde se s nejvyšší pravděpodobností představíme na obou sprinterských tratích.

Reprezentační štafeta juniorů, která se připravuje pod mým vedením běžela včera v pozměněné sestavě. Ještě ne stoprocentně připraveného Zdendu Stromšíka a Michala Desenského nahradili na druhém úseku Vašek Sedlák a na finiši se poprvé objevil nejrychlejší český dorostenec Marek Bakalár s osobním rekordem jen o setinu horším, než má Zdenda a sice 10,75 s !!!! Kluci přistupovali k nácviku velice zodpovědně a bylo na nich znát velké odhodlání překonat limit 40,80 s, který by je opravňoval k účasti na ME 19 letých v Tallinu. První a druhá předávka byly velmi slušné, bohužel na té poslední to trošku zahaprovaloa Marek Honzovi utekl a i když kluci předali a Marek přinesl štafetový kolík do cíle čas 41,33 s na pokoření limitu nestačil..... Štafeta nakonec byla za přeběhnutí předávkového území na posledním úseku diskvalifikována. .. Škoda, nebýt oné poslední předávky, byli jsme tentokrát hodně blízko limitu, ale vzhledem ke skutečnosti, že do uzávěrky nominace, zbývá ještě celý měsíc, další příležitosti na sebe nenechají dlouho čekat :-) !!!! Jinak musím klukům a osobním trenérům Bohouši Zítkovi (Honza Hrnčíř), Michalu Halbichovi (Honza Jirka) ale zejména Tomášovi Dvořákovi (Vašek Sedlák) a panu Kaňkovi (Marek Bakalár) poděkovat s jakou ochotou reagovali na můj požadavek zastoupit na poslední chvíli indisponovaného Zdendu s Michalem.

 

J.V. 6.6.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved