Mladou Evropu provázel chlad ....

Z plné tréninkové přípravy, jsme skočili do prvního ostrého startu. Nakumulovanou únavu, která byla patrná na všech členech Vlčí smečky, kteří se na severu Česka představili, umocňoval ještě citelných chlad, který tradiční mládežnický mítink bohužel provázel.

Do města bižuterie odcestovali Kateřina VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA. Všichni se představili v tradiční sprinterské kombinaci 100 a 200 m, přičemž v kratším sprintu absolovovali rozběh i finále. Dvoustovku, která se běžela až po 19 hodině již absolovovali všichni v legínách, poněvadž při 12 C hrozila i možnost zranění.

Nejlépe se vedlo Kateřině VÁVROVÉ, která vyhrála finále v běhu na 100 m v průměrném čase 12,24 (w1,2 s, rozběh 12,22 s). Katce dobře sekundovala nadějná domácí jablonecká závodnice, věkem ještě žákyně, Adéla Novotná, která do cíle dospurtovala jen o 13 setin pomaleji. Na třetím místě skončila Majka ŠIMLOVIČOVÁ v čase 12,47 s. Čtvrtá skončila Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která se musela spokojit s časem 12,68.

Na dvoustovce se ještě o 2 stupně ochladilo a tomu odpovídaly i výsledky. Kačku předběhla Polka Anna Palys, specialistka čtvrtkařka s osobním rekordem 52,91 s, která zvítězila hezkým časem 24,58 s. Bez zjevné chuti běžet doběhla Kačka druhá za 25,31 s, Majka  třetí za 25,61 a na 5. místě v čase o sekundu horším než je její osobní maximum doběhla Štěpánka (25,88 s).

Na sprintech kluků se sešla zejména zásluhou kvalitních libereckých sprinterů, mládežnických reprezentantů kvalitní konurence, před kterými se Honza VÁCHA musel sklonit, když ve finále stovky skončil s 11,14 s na 5. místě a na dvoustovce si o jedno místo polepšil, když 22,35 s je za daných podmínek lepším výkonem než výsledek na trati poloviční.

Jabloneckým kontrolním startem se uzavřelo definitivní období tréninkové přípravy na druhu polovinu sezóny a pomalu začneme vylaďovat, abychom se již v  příštích závodech prezentovali lepšími výsledky než tomu bylo toto úterý... :)